1 דקות קריאה
22 Jul
22Jul

יודע מעט על VR? אל תתביישו; יש לנו את התשובות לכמה מהשאלות הנפוצות ביותר במציאות מדומה שיעזרו לך להבין את החוויה הוירטואלית.


מהי מציאות מדומה?

מציאות מדומה משכפלת או מדמה סביבה. סביבה זו יכולה להיות אמיתית או דמיונית; זה גם יכול להיווצר באמצעות צילום, וידאו, אנימציה ממוחשבת, או שילוב של השלושה. כאשר מישהו נכנס לחוויה וירטואלית, למשתמש יש תצוגה מלאה של 360 מעלות של המתרחש סביבו.


איך עובדת מציאות מדומה?

התשובה הפשוטה ביותר היא שהמציאות המדומה "מטעה" את המוח שלך לחשוב שאתה במקום אחר. משקפות מציאות מדומה מציגות לך תמונה, וכאשר אתה זז, המכשיר משנה את התמונה כדי שתראה כאילו אתה בעצם בתוך סביבה ייחודית.


הזכרת משקפות של מציאות מדומה. מה זה?

משקפות מציאות מדומה הן מה שהשתמשת בהן כדי להיכנס למציאות מדומה. מכשירים אלה הם מכשירים קלים שאתה מניח מעל העיניים שלך. ישנם שני סוגים עיקריים: נייד ומחשב. משקפות מציאות מדומה לנייד כמו Google Cardboard או Samsung Gear VR עובדות עם סמארטפון. אתה מרים את אפליקציית ה-VR האהובה עליך, נועל את הטלפון החכם במשקפות ומתחיל ליהנות. משקפות מציאות מדומה למחשב הן חזקות יותר (ויקרה) משמעותית משקפות ניידות. משקפות VR מסוג זה מתחברים למחשב בעל ביצועים גבוהים, מה שמאפשר גרפיקה טובה יותר.


מה אנשים משתמשים במציאות מדומה כדי לעשות?

כל דבר וכל דבר. מציאות מדומה משמשת לחינוך, מחקר, בידור ועוד. עסקים ומוסדות משתמשים במציאות מדומה כדי להגביר את המודעות למותג ולהניע המרות. כ-75 אחוז מהמותגים החשובים ביותר בעולם של פורבס יצרו חווית מציאות מדומה או מציאות רבודה. שתי תעשיות שמיהר לאמץ מציאות מדומה הן נסיעות וחינוך. יעדי טיול כמו Visit Houston ו-Visit St. Petersburg Clearwater יצרו חוויות VR המאפשרות לכל אחד לראות את היעדים ולקבל הצצה לאיך זה לבקר באופן אישי. מכללות ואוניברסיטאות עושות את אותו הדבר. בתי ספר רבים יצרו חוויות מציאות מדומה בקמפוסים שלהם כדי להשתמש בהם במאמצי הגיוס.


VR, האם זה עובד?

בהחלט. מציאות מדומה מושכת יותר מתוכן מסורתי, כלומר יש סיכוי גבוה יותר שאנשים יתקשרו איתו זמן רב יותר. התקשרויות אלו מובילות ליותר המרות, ויש לנו מספרים קשים להוכיח זאת. קבוצת הנסיעות הבריטית תומס קוק דיווחה על עלייה של 190 אחוז בסיורים שהוזמנו לניו יורק לאחר שהציעו חווית מציאות מדומה של העיר בחנויות שלהם. אמנסטי אינטרנשיונל דיווחה על עלייה של 16 אחוז בתרומות בהוראת קבע שמקורה בקמפיין ה-VR שלה.


האם VR לא היה בסביבה לנצח?

לא לנצח, אלא לזמן מה. הייתה פריחה בטכנולוגיית המציאות המדומה בשנות ה-80 והתשעים. למרבה הצער, טכנולוגיית ה-VR באותה תקופה לא עמדה בהייפ, שהרחיק את הצרכנים והוסיף לגוועה של הטכנולוגיה. גורם נוסף בפריצה המוקדמת של VR היה יצירת האינטרנט ושינוי מסיבי בעניין בטכנולוגיה החדשה הזו.


אז למה אנשים מתרגשים עכשיו?

כי בכל דרך אפשרית, מציאות מדומה טובה יותר ממה שהייתה בפעם הראשונה. גם החומרה וגם התוכנה השתפרו למקום שבו ההייפ מתאים. לא רק זה, אלא שמציאות מדומה ניידת מובילה לדמוקרטיזציה של VR. מומחים רבים בתעשייה משווים את תעשיית ה-VR של היום לתעשיית הסמארטפונים שלפני שמונה או תשע שנים, ממש לפני שהסמארטפונים התפוצצו.


האם מציאות מדומה גורמת לאנשים לחלות?

לא עוד. השינוי הזה הוא שטכנולוגיה חד-כיוונית השתפרה. בשנות ה-80 וה-90, יכול היה להיות פער קל בין הרגעים שבהם חלקם סובבו את ראשם לבין התמונה שהם יראו. הפיגור הזה גרם לחלק מהאנשים, אבל לא לכולם, להרגיש חולה. הטכנולוגיה של היום התקדמה לחוויה חלקה יותר, המאפשרת לצופים ליהנות מ-VR ללא חשש.


כמה גדולה המציאות המדומה הולכת להיות?

יותר גדול ממה שאתה חושב. עד 2021, מציאות רבודה ומציאות מדומה צפויה להיות תעשייה של 180 מיליארד דולר, על פי דוח המציאות הרבודה/וירטואלית של Digi-Capital לשנת 2015. זה יהווה קהל של עשרות מיליונים.


אבל את מי מעניין מציאות מדומה?

מי לא? כ-73% ממשתמשי האינטרנט בארצות הברית מתעניינים ב-VR, לפי מחקר של Green light VR ו-Touchstone Research. הדמוגרפיה הנלהבת ביותר של VR היא דור ה-Z, לפי הסקר. אבל דורות אחרים אינם חסרי עניין. המחקר גם דיווח כי 64 אחוזים מהבייבי בומרס אמרו שיש להם רגשות חיוביים לגבי VR.


הזכרת את המציאות הרבודה פעמיים עכשיו. מה זה?

מציאות רבודה היא כאשר אתה מכסה תמונה דיגיטלית לתוך העולם האמיתי. שתי הטכנולוגיות דומות. לפרטים נוספים, עיין במדריך השימושי שלנו להבנת ההבדל בין VR ל-AR.


איך יוצרים חווית מציאות מדומה?

זה תלוי. אמן מציאות מדומה יכול ליצור עולם וירטואלי באמצעות תוכנה שתוכננה במיוחד. CaesarVR מתמחה בלכידת תוכן מהעולם האמיתי, ולכן אנו משתמשים במגוון מצלמות וידאו מיוחדות כדי להשיג סביבה נכונה. לאחר מכן, אנו מחברים יחד תמונות בודדות כדי ליצור חוויה של 360 מעלות שניתן לצפות בה בדפדפנים, בנייד וב-VR.


כיצד אוכל ללמוד עוד על VR?

יש הרבה משאבי VR מצוינים באינטרנט וקבוצות מקומיות נכנסות לטכנולוגיה. אתה צריך לחפש אותם. אבל אם הגעתם עד כאן, הרשמה לבלוג CaesarVR2013 היא דרך מצוינת ללמוד עוד על הטכנולוגיה. 
מאמר של עמית קיסר


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.