5 דקות קריאה
06 Sep
06Sep

Oculus Quest 2 הוא כעת Meta Quest 2, Oculus (Meta) יצרה עד כה והוא קל משקל, נוח וחזק מספיק כדי להריץ חוויות מציאות מדומה מפורטות ומרשימות. וייתכן שזו פשוט משקפות ה-VR הטובה ביותר אי פעם, בהתאם לנקודת המבט שלך על חוזק גולמי לעומת ניידות ונוחות, גם כן.


כמו כן, למפתחים יש כעת אפשרות לגרום למשחקים שלהם לרוץ ב-90Hz (חשוב להגברת הנוחות והריאליזם בזמן משחק), וגם המשקפות עצמן קלות יותר מבעבר. מעקב יד - שהגיע ל-Quest המקורי דרך עדכון קושחה, אך נלקח בחשבון ב-Quest 2 מההתחלה - גם הוא מרשים, אם כי ברור שעדיין עדיין בתהליך. משקפות ה-VR מגיעות עם שני בשלטים (מציעים כעת חיי סוללה כפולים מקודמיהם) ומציעה מאות משחקים הנמכרים בנפרד - וגם כמה חינמיים.


באתר זה תוכלו לרכוש את Meta Quest 2.:

amazon Israel


Amazon.com


amazon.co.uk

ממשחקי יריות ועד משחקי פאזל, כותרות כושר ועד אפליקציות מדיטציה, יש משהו לכל אחד, גם אם רמות האיכות - והנוחות - יכולות להשתנות בהתאם למה שאתה צופה ומשחק. Quest 2 מציע גם חוויה חברתית. למרות שחלקם יצטמררו מהדרישה החדשה לחשבון פייסבוק, Oculus Quest 2 מעולה כשמשחקים עם חברים, בין אם באמצעות אווטארים מקוונים, או באותו חדר פיזי, הודות לאפשרות להעביר בגוגל את כל מה שאתה צופה במשקפות. תצוגה קרובה. ועדיין, בעוד ש-Quest 2 היא משקפות ה-VR הנגישות והעשירות ביותר עד כה, היא עדיין נופלת בכמה מהמורות שהמציאות המדומה סובלת מהן. עדיין יש סיכוי שתחווה מחלת תנועה, בהתאם לחוקתך, שהיא בלתי נמנעת ברוב משקפות - אפילו אלה שטוענות שפתרו את הבעיות הללו.כמו כן, למפתחים יש כעת אפשרות לגרום למשחקים שלהם לרוץ ב-90Hz (חשוב להגברת הנוחות והריאליזם בזמן משחק), וגם השקפות עצמן קלות יותר מבעבר. מעקב יד - שהגיע ל-Quest המקורי דרך עדכון קושחה, אך נלקח בחשבון ב-Quest 2 מההתחלה - גם הוא מרשים, אם כי ברור שעדיין עדיין בתהליך. שקפות ה-VR מגיעות עם שני שלטים (מציעים כעת חיי סוללה כפולים מקודמיהם) ומציעה מאות משחקים הנמכרים בנפרד - וגם כמה חינמיים. ממשחקי יריות ועד משחקי פאזל, כותרות כושר ועד אפליקציות מדיטציה, יש משהו לכל אחד, גם אם רמות האיכות - והנוחות - יכולות להשתנות בהתאם למה שאתה צופה ומשחק. Quest 2 מציע גם חוויה חברתית. למרות שחלקם יצטמררו מהדרישה החדשה לחשבון פייסבוק, Oculus Quest 2 מעולה כשמשחקים עם חברים, בין אם באמצעות אווטארים מקוונים, או באותו חדר פיזי, הודות לאפשרות להעביר בגוגל את כל מה שאתה צופה במשקפות. תצוגה קרובה. ועדיין, בעוד ש-Quest 2 היא משקפות ה-VR הנגישות והעשירות ביותר עד כה, היא עדיין נופלת בכמה מהמורות שהמציאות המדומה סובלת מהן. עדיין יש סיכוי שתחווה מחלת תנועה, בהתאם לחוקתך, שהיא בלתי נמנעת ברוב המשקפות - אפילו אלה שטוענות שפתרו את הבעיות הללו.


השיפורים הפנימיים בין ה-Quest 2 לשקפות ה-Quest המקוריות משמעותיים. בהשוואה ל-Quest המקורי, ה-Quest 2 מציע 6GB של זיכרון RAM בהשוואה ל-4GB, ויש מערכת שבבים קוואלקום Snapdragon XR2 מהירה בהרבה שמפעילה את התוכנית. זה מאפשר נאמנות רבה יותר בחוויות המוצגות ב-Quest 2 ומאפשר רזולוציות וקצבי רענון מוגברים. ה-Oculus Quest הראשון עשה שימוש בצגי OLED כפולים ברזולוציה של 1440 x 1600 (אחד לכל עין), אך ה-Quest 2 בוחר בפיצול פאנל LCD יחיד כדי להציג רזולוציה של 1832 x 1920 פיקסלים לכל עין. זה כ-50 אחוז יותר חד מהמקור, ולמרות שבדרך כלל היינו מעדיפים את העושר של צג OLED, כמעט לא פספסנו את זה כאן. LCD גם פותח קצב רענון משופר של 90Hz למפתחים, בהשוואה ל-72Hz המקורי של Quest. היכן שנתמך, זו תהיה חוויה חלקה יותר. עם זאת, שים לב שיש שינוי במחוון המרחק בין אישונים (IPD, הפער בין האישונים שלך) ב-Quest 2.


בעבר, יכולת לבצע התאמות עדינות עם מחוון בחלק התחתון של ה-Quest המקורי. כעת העברתם פיזית את המשקפיים עצמם על פני שלושה מרחקים מוגדרים מראש, 58 מ"מ, 63 מ"מ ו-68 מ"מ. אמנם רובם לא יבחינו בהבדל (שלושת ההגדרות מכסות את טווחי ה-IPD הנפוצים ביותר), אבל חבל שהם איבדו שליטה עדינה יותר. פרסומת ה-Quest 2 עושה את כל זה ועדיין מציע את אותם חיי סוללה של 2-3 שעות כמו ה-Quest הראשון, בהתאם לאפליקציה שבה אתה משתמש. זה אולי לא נשמע הרבה, אבל סביר להניח שמפגשי משחק ארוכים יותר מזה יהיו נוחים, בכל מקרה. Oculus הצליחה זאת הודות לשיפורים משמעותיים באלגוריתמי המעקב שלה, שמתרחבים גם לשלטים, ומציעים כעת חיי סוללה כפולים (אנחנו מדברים על שבועות של משחק מתמיד) בהשוואה לקודמיהם.גם שלטי התנועה עצמם ראו כמה שיפורים קלים. זמינים כעת בלבן, הם מציעים יותר מקום להנחות את האגודל במהלך המשחק, מה שהופך אותם לקלים יותר לאחיזה עבור הפעלות ארוכות יותר. לכל אחד יש ידית דמוית שרביט, כולל טריגרים לאצבעות המורה והאחיזה, וכפתורי פנים ומקלות תנועה לאגודלים. רצועה מונעת מהשלטים לעוף חופשי מהיד שלך, בעוד טבעת פלסטיק מקיפה את האגודלים שלך, המכילה את נוריות ה-LED כמעט בלתי נראות המאפשרות לשקפות לעקוב אחר תנועות הידיים והזרועות שלך. רמקולים מובנים בתומכי הרצועה של המשקפות, ומציעים כיוון. צליל סטריאו שמאל וימין.


הם די ברורים ורועשים מספיק כדי להעביר את משוב הדרמה והשמע המכוון של המשחקים שלך, תוך שמירה על האוזניים שלך חופשיות כדי לאפשר לך קצת מודעות לסביבה הפיזית שלך. שים לב שאם אתה משחק בחדר עם חבר, הם ישמעו את כל מה שקורה באמצעות הרמקולים המובנים, אבל יש גם שקע 3.5 מ"מ אם אתה רוצה לחבר משקפות משלך לסשן פרטי. גם מיקרופון מובנה, שוב ברור מספיק כדי לתקשר במשחקים מרובי משתתפים ולבצע כמה חיפושים קוליים ברכיבי ממשק המשתמש השונים של אפליקציות שתומכות בו. גם זיהוי דיבור מדויק.

משתמש בזה הגדרה אינטואיטיבית ומערכת בטיחותתכונות מעקב ידיים מרשימות שיתוף מסך התומך ב-Chromecast


התקנת משקפות VR יכולה להיות עניין כואב - בדרך כלל יש המון חוטים לחיבור וחיישנים חיצוניים לסדר. אבל בגלל שכל המחשוב ומעקב התנועה שנעשה בשקפות ה-Oculus Quest 2 העצמאיות, הכניסה לפעולה כאן לוקחת 5-10 דקות בלבד. פרסומת שתפעיל את המשקפות לאחר הטעינה הראשונה שלה, והראה כמה קטעי בטיחות, וסרטון היכרות קצר מאוד שמציג בפניך את השלטים וכיצד מערכת הצבעים וההדק שלהם יכולה לנווט בתפריטים. לאחר מכן תתבקש להגדיר את מה שנקרא 'Guardian' - הראשון מבין רגעי 'וואו' רבים שה-Oculus Quest מציע.


באתר זה תוכלו לרכוש את Meta Quest 2.:

amazon Israel


Amazon.com


amazon.co.uk

באמצעות המצלמות החיצוניות של המשקפות, תראה תצוגה בקנה מידה אפור של הסביבה הסובבת שלך על המסך, בזמן אמת. לאחר מכן תשתמש בשלטים כמו פחית ספריי צבע, תצייר סביב הקצוות של החדר שלך כדי להראות למשקפות את חלל המשחק הבטוח שבו אתה יכול ללכת בחופשיות מבלי להיתקל, למשל, בטלוויזיה או בספה שלך. הגדרות נייחות או בישיבה זמינות גם כן, אבל החוויות האלה בקנה מידה של החדר מוכיחות שהן הסוחפות ביותר. Oculus מציע שטח מינימלי של 6.5 רגל על 6.5 רגל עבור כותרות בקנה מידה חדרים, אבל אתה כנראה יכול לברוח עם קטן יותר אם אתה זהיר. עם הגבולות שנקבעו, מתגלה אז חומת ה-Guardian: קיר דיגיטלי דמוי רשת שהופך את עצמו לגלוי רק אם אתה מנסה לחצות את הגבולות שלו. כאן תדעו את הגבול של מרחב משחק בטוח, ואם תכניסו את הראש דרך הקיר הדיגיטלי, תראו שוב את הסביבה האמיתית שלכם. זוהי תכונת בטיחות גאונית. אנימציית וידאו הבטיחות למטה, אשר נחשפה לצד ה-Quest המקורי, עושה עבודה טובה בהמחשת כיצד זה עובד:


עם הגדרת ה-Guardian, לאחר מכן תראה כיצד (אופציונלי) להשתמש בידיים שלך כדי לנווט בתפריטים, במקום להשתמש בשלטים. זה נשאר תכונת בטא לעת עתה, אבל זה עדיין מדהים לראות את קווי המתאר של הידיים שלך זזים לפניך, כפי שניתן לראות במצלמות של Quest 2. תנועות קלות כמו צביטה באגודל ובאצבע המורה יכולות לבחור אפשרויות, והסתכלות על כף היד שלך באצבעות נוגעות פותחת תפריטים. בעוד שמספר המשחקים המשתמשים בו נותר מוגבל, זוהי תכונה כל כך אינטואיטיבית שללא ספק תשתמש בה יותר ויותר בעתיד. עם הגדרה לא מהדרך שבה אתה נכנס למערכת התפריטים של Oculus, שיושבת כמו פאנל צף מעל סביבת 'Oculus Home' הניתנת להתאמה אישית, כמו סלון וירטואלי.


כאן אתה יכול לגלוש בתכני אפליקציות, משחקים ווידאו, לנהל את האחסון במשקפות שלך ולהתחבר לחברים דרך פייסבוק. שימו לב שחשבון פייסבוק הוא כעת חלק בלתי נמנע מחוויית Oculus Quest, כך שאם אתם מעדיפים לא להיות חלק מאימפריית איסוף הנתונים של צוקרברג, תצטרכו להעביר את השקפות במלואן. זה פשוט לא יכול להשתמש בלי אחד. מלבד התלבטות מוסרית זו, זהו מכשיר חלק וקל לניווט. זה גם מראה באופן מיידי עד כמה ה-VR הגיע, במיוחד VR נייד. הטקסט חד וקריא, והתנועה חלקה ונוחה. בעוד ששדה הראייה שלך הצטמצם על ידי המשקפיים, לא לוקח יותר מדי זמן להתרגל לאכלס המרחב הוירטואלי. עבור עולה חדש, זה עוצר נשימה.


ולמרות שלעתים קרובות הם מאשימים את VR בהיותו עניין בודד, Oculus עשתה מאמצים חזקים להנגיש את השימוש ב-Quest 2 בקבוצה. כמו ה-Quest המקורי, אתה יכול להשתמש בפונקציית שיתוף המסך של Google Chromecast בתפריט של ה-Quest 2 כדי לאפשר למישהו שלא לובש את המשקפות לצפות במה שאתה זומם בתצוגה שנייה כמו סמארטפון או טלוויזיה. חלק מהמשחקים אפילו מעודדים זאת באופן פעיל, כאשר שחקן אחד לוקח אחריות על תפקיד בעולם האמיתי, בעוד שאחר מנווט בעולם ה-VR המוצג בשקפות.


תוכנות ואפליקציותתואם לאחור עם משחקי Quest מקורייםחווית ישיבה, עמידה וחדרים סוחפיםעדיין יכול לגרום לך להרגיש בחילה

פרסומת כל האפליקציות של Oculus Quest עובדות על Oculus Quest 2, ולפי שעה לפחות, כל אפליקציות חדשות יהיו תואמות לאחור עם Quest 2 המקורי. פייסבוק מודה שזה עשוי להשתנות עם הזמן ככל שהמפתחים יתמודדו יותר עם פוטנציאל המפרט המוגבר. של הדגם החדש, אבל לעת עתה כל מי שמטלטל את מהדורת הדור הראשון לא יינעל מחוץ לחוויות הקרובות. ככזה, יש כבר מאות משחקים ואפליקציות זמינות ל-Oculus Quest 2, וקומץ חדשים שילוו את ההשקה. זה שדרוג איטרטיבי מהבחינה הזו - יותר כמו קפיצה מדור אייפון אחד למשנהו, במונחים של המשך תמיכה ביישומים. אבל מלבד הגהה עתידית, ישנם יתרונות ברורים לשימוש במערכת החדשה על פני הקודמת. הרזולוציה חדה באופן ניכר, המערכת כולה והתפריטים שלה מרגישים יותר מגיבים באופן דרמטי אפילו מהמהדורה הקודמת והמצמררת, ושם היא תהפוך חלקה בחמאה בתנועה באפליקציות של 90 הרץ. הנקודה האחרונה היא אולי השינוי הגדול והמרגש ביותר - אם מפתחים יבחרו לנצל את זה, הם יכולים כעת להפעיל מצב קצב רענון של 90Hz בכותרים הקיימים שלהם. זה נראה כמו הבדל מינורי, אבל תענוג בפועל.


ל-Oculus Quest 2 יש גישה לכמה ממשחקי המציאות המדומה הטובים ביותר שיצרו. בין אם אתם מגשימים את חלומות הנשק הסופר-מרגלים שלכם ב-Super Hot VR, מדריכים עכבר לוחם חסר פחד במוס, או פותרים את התעלומות של The Room VR: A Dark Matter, יש המון חוויות ייחודיות שאפשר לקחת בחשבון חלקן הן גלריות צילום פשוטות, שבהן אתה מאכלס את האווטאר, בעוד שאחרות מתנגנות כמו בתי בובות, כשאתה מנחה דמויות ברחבי העולם שמשחק סביבך. מגוון הרעיונות ההמצאתיים המוצגים הוא מענג, אם כי עדיין נרצה לראות קצב עקבי יותר לשחרור משחקים גדולים בפלטפורמה. זו חוויה מופלאה לאבד את עצמך ב-Quest 2, לתת לך באמת לחיות בפנים ולהרגיש מחובר למשחקים שאתה משחק. אבל השאלה המכרעת היא... האם אתה יכול לסבול את זה? יש אנשים שיכולים ליהנות מ-VR במשך שעות ללא תלונות, בעוד שרבים מרגישים תסמינים הדומים למחלת ים, כזה הוא הניתוק בין מה שהחושים שלך מרגישים, והעיניים רואות. למרות שסובלנות למחלת תנועה VR יכולה להצטבר עם הזמן, היו מוכנים להגביל את הפעלות המשחק שלכם או לשמור על דלי בהישג יד. למרבה המזל יש למשחקים רבים הגדרות נוחות שונות שיכולות להקל עליך, כמו סיבוב מהיר, או תכונות כדי להפוך את התנועה במקום פחות מבאסת, אז תוכל למצוא משהו שמתאים לך.


אבל Quest 2 חורג ממשחקים, כמובן. VR יכול להיות חינוכי - יש יישומים שמעבירים אותך דרך רגעים היסטוריים, כמו מבט נוגע ללב בחייה של אנה פרנק, ואחד שמאפשר לך לשלט באזור האסון בצ'רנוביל. אנו יכולים לראות את המציאות המדומה כפלטפורמת 'אמפתיה', המאפשרת לך לחוות לא רק עולמות אחרים, אלא חיים ותרבויות אחרות. ישנן אפליקציות מעולות של נשיונל ג'יאוגרפיק וארגונים אחרים המאפשרים לך לשלט במקומות ברחבי העולם לנקודת תיירות וירטואלית, תוך פתיחת הסכנות האמיתיות של שינויי אקלים. עם אולפני כושר ונקודות מדיטציה זמינות גם בצורת אפליקציה, אם אתה יכול לשלט בה בעולם האמיתי, יש סיכוי טוב שיש אלטרנטיבה של VR בפיתוח, או שכבר קיימת. ויש גם נגני וידאו - Quest מגיע עם נגן וידאו מובנה לטעינת קליפים משלך, ויש גם גישה לדפדפן. נטפליקס, Amazon Prime Video ו-YouTube זמינים כולם גם להורדה, ומציעים סלונים דיגיטליים שתוכלו לצפות בהם בכותרים. YouTube VR הוא הטוב מבין השלושה - לא רק שהוא מאפשר לך לשבת בתוך סרטונים ב-360 מעלות ולגשת לשפע התוכן שהועלה ליוטיוב, הוא מרגיש חד יותר ונותן לך אפשרות למשוך את המסך המאסיבי שלו קרוב יותר למצב הישיבה שלך , כאילו היית בהקרנת IMAX האישית שלך.קשירה למחשב גישה לחוויות PC VR באיכות גבוהה עם תכונת Oculus Link עומד רגל עד אצבע עם משקפות מחשב ייעודי ותיכול לגשת לחנויות ופלטפורמות משחקי VR אחרות במחשבה-Oculus Quest 2 מצלצל באירוע המוות עבור המשקפות המחוברות ל-PC בלבד של Oculus, כגון Oculus Rift ו-Oculus Rift S. המשקפות שלה יציעו שילוב של משחק מקושר לנייד ולמחשב, במקום להיות אך ורק חומרה מחוברת למחשב. אם יתמזל מזלכם לקבל מחשב גיימינג בעל מפרט הגון, תוכלו להשתמש ב-Oculus Quest 2 כדי להתחבר לחוויות מציאות מדומה קשורות המופעלות על ידי המחשב שלכם. זה פשוט עניין של לחבר כבל USB 3.0 במהירות גבוהה למשקפות שלך, להגדיר את משגר וחנות Oculus מבוססי PC במחשב שלך, ולתפוס את האפליקציות שמתחשק לך.


כמות הכותרים הזמינים לשחקני Oculus Quest 2, בתנאי שיש להם את חומרת המחשב כדי להפעיל אותם. בנוסף, חוויות מבוססות PC, בגלל כוח הסוס הפוטנציאלי של ה-GPU שמאחוריהן, יכולות להיות מפורטות ושאפתניות יותר בסדר גודל מאשר מקבילותיהן הניידות.


באתר זה תוכלו לרכוש את Meta Quest 2.:

amazon Israel


Amazon.com


amazon.co.ukעם הכוח הגדול יותר של מחשב בהישג יד, ה-Quest יכול לנצל כמה הרפתקאות מרשימות באמת, כמו ה-Asgard's Wrath המרדף אלוהים והד הבודד המרשים. אלו הן הרפתקאות VR מתקדמים עם ליגות נאמנות גרפית לפני רוב האפליקציות לנייד של Quest 2, וכדאי לנצל אותן במידת האפשר. עם קצת התעסקות, אתה יכול לגרום ל-Quest 2 לשחק באפליקציות VR מחנויות אחרות, כמו גם גולת הכותרת Half Life: Alyx של Steam VR.


מתן גישה לשני תרחישי המשחק הללו דרך קו משקפות אחד הוא צעד נבון של פייסבוק, שמפחית את כמות החומרה שהיא תומכת בה. עם זאת, מכיוון ש-VR נייד הופך כעת לברירת המחדל של Oculus (בכל זאת, לא לכולם יש מחשב גיימינג), אנו מקווים שזה לא מקהה את השאיפות של המפתחים. לא היינו רוצים לראות אפליקציות מתמקדות אך ורק במשקפות הניידות בעלות עוצמה נמוכה יותר ומעניקות כתף קרה לחוויות החזקות יותר המיועדות למחשב.


אביזריםפרסומת חדשה ל-Oculus Quest היא הצגת מספר אביזרים בעלי רישיון של Oculus מעבר לשלטים. אלה יתחילו לשלוח בחודשים הקרובים, ויכללו סרט חדש ומובנה להתאמה נוחה אופציונלית, סרט ראש עם סוללה מובנית להכפלת זמן ההשמעה, אביזרי אודיו מבית Logitech וצלחות פנים פנימיות שונות בגדלים משתנים.On this website, you can purchase Meta Quest 2.:


Amazon.com


Amazon.co.ukebay

נכתב על ידי עמית קיסר


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.