1 דקות קריאה
30 Jun
30Jun

אנשים מודאגים יותר מאי פעם לגבי האופן שבו הם שומרים על ציוד ה-VR שלהם נקי. חיטוי הכלים שבהם העובדים שלך משתמשים מדי יום משיג יותר מסתם עצירת התפשטות המחלות והימנעות מהפרעות עסקיות בגלל מחלה.


זה גם מראה על דאגה לרווחתם של עובדים בודדים, שהיא קריטית למורל במקום העבודה. חיטוי ידיים ומוצרי ניקוי חיטוי מספיקים בתחומים רבים, אך יש לנו כמה המלצות נוספות למי שמשתמש בציוד VR.


בקרי מציאות מדומה הם לרוב הרכיבים הפשוטים ביותר לחיטוי. רובם עשויים מפלסטיק מוצק וניתנים לניקוי בעזרת מגבון אנטיספטי. עם זאת, ניקוי וחיטוי של צגים תלויי ראש (HMDs) מהווה אתגר ייחודי. הם מכילים מגוון משטחים רכים, כגון רצועות סקוטש וכריות קצף, העמידים לחיטוי בתמיסות חיטוי, וכן עדשות וחיווט חשוף אחר שלא ניתן לנקות בעזרת חומרי ניקוי נוזליים מסוימים. זה מסבך את הליכי החיטוי המסורתיים.



אתה יכול לקנות אותו ב- Amazon.com


חיטוי UVC הוא אפשרות נוספת. חיטוי UVC, בניגוד לחיטוי אנטיספטי, משתמש באור אולטרה סגול כדי להרוג פתוגנים מבלי לגרום נזק לציוד רגיש. משטחים רכים, כגון רצועות הראש ומגני הפנים ברוב HMDs, יעילים יותר גם עם חיטוי UVC. מכיוון שחיטוי UVC אינו מצריך שימוש בנוזלים, הדיבורית מוכנה לשימוש מיד ללא צורך להמתין לייבוש. 



אתה יכול לקנות אותו ב- Amazon.com


מלבד חיטוי, ניתן להשתמש במגוון אביזרים כחלק מאסטרטגיית היגיינת ציוד כוללת. החלפת רפידות קצף כלשהן במכשירי HMD שלך בחלופות עור היא אחד השינויים היעילים ביותר שאתה יכול לעשות. עור, בניגוד לקצף, הרבה יותר קל לחיטוי ולא יספוג זיעה או נוזלי גוף אחרים שאחרת היו נספגים במגן פנים קצף.


מסיכת VR חד פעמית היא אביזר היגיינת VR שימושי נוסף. הרגלתי את רוב האנשים לחבוש מסכה על הפנים כדי למנוע את התפשטות הזיהום, אבל מסכות פנים חד פעמיות העשויות מחומרים דומים לכיסוי הפה והאף המשמשים כמחסום בין עור המשתמש ל-HMD עצמו יכולות לשפר את ההגנה הזו. למסכות הפנים החד-פעמיות הללו יש את היתרון שהן פשוטות לשימוש בסביבות שבהן עובדים כבר לובשים מסכות פנים, והן אינן דורשות כל הכשרה בשיטות מומלצות לחיטוי.



אתה יכול לקנות אותו ב- Amazon.com


טיפול ואחסון ציוד מחוטא הוא השלב האחרון בכל פרוטוקול היגיינת VR מקיף. עיקור, כמו כל ציוד אחר, הופך ללא יעיל אם ידיים לא סטריליות מטפלות בו מיד.


על העובדים לשטוף ידיים לפני תחילת תהליך החיטוי ולפי הצורך תוך כדי עבודה עם הציוד, ללא קשר לשיטת החיטוי המשמשת. כאשר HMD עבר חיטוי יסודי, עליהם לאחסן אותו באופן שיבטיח שהוא יישאר נקי עד לשימוש הבא. עם ציוד בשימוש תכוף, פירוש הדבר יכול להיות שהמשתמש הבא יחזיר את הציוד ממערכת החיטוי שלך. 


אם הציוד עומד להיות מאוחסן בין שימוש לשימוש, יש לשמור אותו במארז הניתן לניקוי או בשקית עיקור חד פעמית, ויש לשים לב במיוחד לסימון כל מה שעבר חיטוי כדי למנוע בלבול.




אתה יכול להבטיח את הבטיחות שלך ושל עמיתיך על ידי פיתוח תוכנית היגיינה מקיפה עבור ציוד ה-VR שלך.



מאמר של עמית קיסר:





google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.