1 דקות קריאה
24 Jan
24Jan

היצע האפליקציות של פייסבוק יישאר ברובו ללא שינוי בזמן שהחברה תעבור מיתוג מחדש גדול. הם ידרשו מהמשתמשים ליצור חשבון מאוחד בעתיד, ופייסבוק, אינסטגרם ו-WhatsApp ישמרו על השמות הנוכחיים שלהם. שירותים בודדים לא ימותגו מחדש, על פי המנכ"ל מארק צוקרברג, שהצהיר בנאומו המרכזי ב-Connect 2021. לאחר ההרצאה המרכזית של צוקרברג, אנדרו בוסוורת', סמנכ"ל AR ו-VR של החברה, עלה לבמה והכריז על מיתוג מחדש של המותג Oculus ל-Meta .


בעוד Meta הוא מותג הגג של כל מוצרי פייסבוק, אנו יכולים לצפות כי Meta תשמש גם עבור שירותי ה-AR / VR של החברה. לקוחות יכלו לצפות לראות את המעבר מתפתח לאורך זמן, על פי הצהרתו של Bosworth, שבאה לידי ביטוי גם בפוסט של Bosworth בפייסבוק על כך. המעבר נראה מהיר ונועז, לאחר שכבר החל פחות משבוע לאחר ההכרזה הראשונית.


למרות שפייסבוק (כיום Meta) עדיין לא הוציאה הודעה רשמית לעיתונות המכריזה על השינוי של Quest ל-Meta, המותג Meta מופיע בבלוגים ובחומרי שיווק הקשורים ל-Oculus Quest. Meta Quest משתפת פעולה עם Meta Quest, ולא עם Oculus Quest, לתצוגה מקדימה מיוחדת של מלחמת הכוכבים, על פי פוסט בבלוג מ-5 בנובמבר 2021. Meta Quest כנראה תופיע בתקשורת נוספת בעתיד, ובסופו של דבר תחליף את המותג Oculus - לפחות ביישומים הפונים לצרכן.


מה זה Meta Quest, בדיוק?

במילים פשוטות, Meta Quest הוא השם החדש למשקפות ה-VR שהיו ידועות בעבר בשם Oculus. קבוצה של חובבי חומרה ומפתחים עצמאיים מצאו את oculus בשנת 2012. הם התחילו את זה עם קמפיין קיקסטארטר וגדלו במהירות וגיוס 921 מיליון דולר על פני מספר סבבי גיוס. בשנת 2014, פייסבוק שילמה 2 מיליארד דולר עבור Oculus, והביאה את יכולות המציאות המדומה שלה המובילות בשוק. Oculus הוציאה מספר משקפות מאז, כולל ה-Oculus Go, Oculus Quest ו-Oculus Quest 2. בעקבות המותג המחודש של פייסבוק, אלה יכונו כעת בשם Meta Quest או Meta Quest 2.


מה משמעות ההשקה של Meta Quest עבור המשתמשים?

על פי ההודעה של Bosworth, לשינוי תהיה השפעה משמעותית על המשתמשים החל בתחילת 2022. הם ימתגו מחדש משלוחי מכשירים חדשים כ-Meta Quest ולא Oculus Quest. ברוח דומה, הם ישנו את שמה של אפליקציית Oculus Meta Quest. בחודשים הקרובים מתכננת Meta להדגיש ולחזק את היכולות החברתיות של Oculus. בעוד למשקפות ה-Oculus VR תמיד היו תכונות שיתופיות לעבודה ולחיים האישיים, Meta Horizon תציג מחדש את השירותים הללו (שנודעו בעבר כ-Facebook Horizon). ב-Meta Quest, משתמשים יכולים לצפות לשירותים כגון Horizon Home, Horizon Venues, Horizon Friends ו-Horizon Workrooms.


אלה יהיו נגישים שוב באמצעות אישורי המטה המאוחדים שלך. Meta Quest עובדת על דרכים חדשות להתחבר שאינן דורשות חשבון פייסבוק.


האם האוקולוס עדיין עומד להתקיים?

בוסוורת' הצהיר בעבר בפייסבוק כי שם המותג Oculus "יצא לפנסיה". בטוויטר הוא תיקן במהירות את הפוסט ואמר ש"פרוש" הוא "מונח חזק מדי". ואכן, Oculus היא אחת ממשקפות ה-VR הפופולריות ביותר בעולם, ואחת ממכשירי ה-VR הבודדים שזמינים באופן נרחב ברוב האזורים. Oculus הוא שם נרדף לציוד VR עבור חלק מהמשתמשים, וייתכן שמטה "קופצת על האקדח" על ידי פרישה של השם כל כך מהר. זו הסיבה שבוסוורת' מסביר ש-Oculus ימשיך לחיות באווטאר אחר, שאינו פונה לצרכן.


"בעוד שמותג החומרה ישתנה, Oculus יישאר חלק מרכזי מה-DNA שלנו ויחיה בדברים כמו תוכנה וכלי מפתחים", הסביר. במילים אחרות, בעוד שלא יהיה עוד Oculus Quest, אנו יכולים לצפות שכלי המפתחים של Oculus ישמרו על שמם. Meta Quest עשויה להשתלט על המיתוג בקרוב.


בעולם פוסט-פנדמי, נדרש מטה קווסט.

בשנת 2019, האימוץ של VR גלובלי עדיין תפס תאוצה, ו-Oculus Quest היה אחד המובילים הבודדים בשוק שעדיין מתפתח. בשנת 2021, תעשיית ה-VR תהיה שונה מאוד, כאשר השימוש זינק ב-18 החודשים האחרונים. בארצות הברית, למשל, כמעט רבע מהמשתמשים ניסו משקפות AR/VR בשנה האחרונה. לפי סקר אחר, 83 אחוז מהנשאלים סבורים שההשקעה בטכנולוגיה תגדל בשנים הקרובות, בהשוואה לשנים קודמות. הם מיקומו היטב את Meta Quest כדי לנצל את ההזדמנות הזו, עם מיתוג חומרה חדש ותוכנות ושירותי VR הבסיסיים. חשוב לציין, לא תזדקק לחשבון פייסבוק כדי להשתמש ב-Meta Quest החל מהשנה הבאה, מה שיהווה שינוי מבורך עבור רבים מבחינת פרטיות ושליטה. ככל שאנו מבלים יותר זמן באינטרנט ובמרחבים וירטואליים, ההצלחה של Meta תהיה תלויה בחוויות VR מעוצבות היטב.


תגובת התעשייה למטא קווסט

אמנם הם יאכזבו רבים לראות את Oculus הולך, אבל זה היה רק עניין של זמן עד שמטה (שנגזר מהמונח metaverse מיתגה מחדש את זרוע ה-VR שלה. עוד לפני רכישתה על ידי פייסבוק, Oculus הייתה חביבת המעריצים בקרב המשתמשים, ולקוחות רבים נשארים נאמנים למותג המקורי אחת הסיבות העיקריות למיתוג מחדש של פייסבוק ל-Meta, לפי מארק צוקרברג, היא שזה היה "מסורבל" מדי להחזיק מוצר ומטריה באותו שם כשיש כל כך הרבה מוצרים ושירותים במשחק. זה עשוי להיראות מנוגד לשמה של Oculus ל-Meta, בהתחשב בכך שלחברה יש עכשיו מוצר עם אותו שם כמו המותג שלה Meta Quest משקף את הרצון של Meta לדמיין את עצמה מחדש כחברת VR חברתית תוכנות ושירותים חדשים מתחת למכסה המנוע בחודשים הקרובים שישפרו את הצעת הערך של Meta Quest.המאמר נכתב על ידי עמית קיסר ובארדgoogle.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.