1 דקות קריאה
19 Oct
19Oct

מהי מציאות מורחבת וכיצד היא פועלת? מציאות מורחבת, המכונה גם "XR", הוא מונח המשמש לתיאור הרעיון של שימוש בטכנולוגיה כדי "להרחיב" או לשנות את המציאות שלנו. במילים פשוטות, זה איך אנחנו משתמשים בטכנולוגיה כדי לשפר את העולם. אנחנו כבר צריכים ליצור סביבות, חוויות ואינטראקציות ייחודיות. XR מייצג הזדמנות משמעותית הן לעסקים והן לצרכנים.


מוערך ב-26.05 מיליארד דולר בשנת 2020, שוק ה-XR צומח בקצב מדהים. מומחים מאמינים ל-XR יהיה שווי של 463.7 מיליארד דולר עד 2026, המייצג CAGR של למעלה מ-62.67%. למרות שהביקוש למציאות מורחבת הצטבר כבר זמן מה, השוק ראה דחיפה משמעותית במהלך 2020 ו-2021. המגיפה (COVID-19 ) עורר את ההתעניינות ביצירת חוויות וירטואליות לקמעונאות, עבודה ושיתוף פעולה. בסביבות 80% מהמנהלים העסקיים טוענים כעת ש-XR חיוני לגשר על "המרחק הפיזי" בין העובדים. היום, אנו עומדים להפוך את הרעיון של XR אחת ולתמיד, כדי לעזור לך להבין לאן מועדות פני השוק המדהים הזה.


XR Technology

מה המשמעות של מציאות מורחבת? הגדרה של XR מציאות מורחבת היא בעצם כלי להוספת משהו למציאות הקיימת שלנו. תחשוב על תוכן תלת-ממדי שנראה דרך מצלמת הסמארטפון שלך או משקפיים חכמות, או עולמות וירטואליים שאתה יכול לראות דרך אוזניות. הרעיון של XR קיים למעשה הרבה יותר זמן ממה שרוב האנשים מבינים - מאז שצ'ארלס ווייקוף הגיש פטנט על סרט XR בשנות ה-60. כמובן, רק לאחרונה חברות החלו באמת לנצל את הפוטנציאל של נוף ה-XR, הודות לטכנולוגיה המתפתחת שיש לנו גישה גם כן. סמארטפונים מתקדמים המסוגלים לעקוב אחר כל דבר, החל מתנועת עיניים ועד למיקום, סוללים את הדרך ל"AR". חיישנים חכמים ועדשות בחדות גבוהה במיוחד מציגים לנו דוגמאות חדשות של "VR". חברות מפתחות במהירות טכנולוגיות תומכות עבור פלטפורמות XR, החל מאוזניות דיבוריות בעלות ביצועים גבוהים ועד לכלים התומכים בינה מלאכותית ללכידת מידע ולתרגומו לסביבות מציאות מורחבת.


שלושת הסוגים של המציאות המורחבתישנן כיום שלוש צורות של מציאות מורחבת בשוק, שכל אחת מהן מוגדרת על ידי רמת האינטראקציה בין העולם הווירטואלי והמציאותי. בואו נבדוק כל אחת משלוש הסביבות הללו. מציאות מוגברת (AR) מציאות מוגברת היא אולי הידועה ביותר מבין סביבות ה-XR הזמינות כיום.


מציאות רבודה (AR) משפרת את העולם האמיתי על ידי שילוב מידע וירטואלי, חפצים ונתונים לתוכו. ניתן לכלול כל דבר, החל מאנימציות ותמונות ועד זרמי טקסט ווידאו באלמנטים וירטואליים. בגלל הנגישות שלהם, פתרונות AR צמחו לאחרונה בקצב מהיר הרבה יותר מאשר צורות אחרות של מציאות מורחבת. פתרונות AR משולבים לעתים קרובות בסמארטפונים, שרובם המכריע של הצרכנים כבר מחזיקים. כתוצאה מכך, אנשים נוטים יותר לאמץ טכנולוגיית AR מכיוון שהם לא צריכים לקנות חומרה נוספת. "פוקימון גו", אפליקציה המאפשרת למשתמשים לצוד יצורים ספציפיים ולראות אותם בעולם האמיתי דרך הסמארטפון שלהם, היא אחת הדוגמאות הראשונות ל-AR שרוב האנשים מכירים. עם זאת, מאז יציאתו של Pokémon Go, המציאות המוגברת התקדמה משמעותית. אפליקציות היום יכולות:
לספק הדרכה ומידע בזמן אמת לאנשי מקצוע לצורך פרודוקטיביות טובה יותרהצע עזרה ללא ידיים לצוות באמצעות משקפיים חכמות עם הזרמת מידעצור חוויות תקשורת ושיתוף פעולה חזקות יותר שפר את האינטראקציות הקמעונאיות עם חוויות "נסה לפני שאתה קונה" ללקוחותשפר את האינטראקציות בין חברות וצרכנים באמצעות שירות סוחף, תמיכה ואפילו חוויות במדריך הוראות.

מציאות מדומה (VR) היא סוג של מציאות וירטואלית (VR) וירטואלית, או "VR", מחליפה כמעט לחלוטין את העולם האמיתי על ידי יצירת חללים וירטואליים ייחודיים ואינטראקטיביים לכניסה של משתמשים. בניגוד ל-AR, VR דורש חומרה בהתאמה אישית, כגון אוזניות (לצפייה במרחב וירטואלי) וחיישנים/בקרים (לאינטראקציה עם המרחב). זה גם דרש חיבור למחשב עבור מכשירים מסוימים. מציאות מדומה זכתה לראשונה לפופולריות בתעשיית הבידור, שם היא שימשה כדי לטבול גיימרים בחוויות ייחודיות שהתאפשרו על ידי קונסולות המשחקים שלהם. מציאות מדומה התפתחה לטכנולוגיה הרבה יותר מגוונת עם מגוון רחב של יישומים, במיוחד כשהטכנולוגיה הפכה למשתלמת יותר. מציאות מדומה יכולה:
לסייע בהדרכה בטוחה של עובדים במצבים מורכביםצור חדרי ישיבות וירטואליים לשיתוף פעולה בין צוותיםשפר את היעילות והפרודוקטיביות בתהליכי עיצוב המוצראפשר יצירת אב טיפוס מהיר וגילוי רעיונות למוצרים חדשיםצור חוויות צרכן/מותג ייחודיות עבור חברות גדולות

מציאות מדומה ורבודה (MR) עבור רוב האנשים בעולם ה-XR, מציאות משולבת היא המקום שבו הדברים קצת מבלבלים. אנשים רבים טעו בתחילה ב"MR" כהרחבה של מציאות רבודה. אחרי הכל, שתי הטכנולוגיות משלבות את העולם האמיתי והווירטואלי. מציאות מעורבת היא קצת יותר מסובכת. מציאות מעורבת ממזגת את שתי הסביבות ליצירת הדמיות, הזדמנויות ואינטראקציות חדשות. בעוד שמציאות רבודה מטמיעה תוכן דיגיטלי בעולם האמיתי, המציאות המעורבת ממזגת את שתי הסביבות ליצירת הדמיות, הזדמנויות ואינטראקציות חדשות. אתה יכול לקיים פגישות הולוגרפיות עם עמיתים או ליצור אינטראקציה עם תאום דיגיטלי של מוצר לחדשנות מהירה באמצעות מציאות מעורבת. למרות שהמציאות המעורבת עדיין בחיתוליה, חברות כמו מיקרוסופט מציגות לנו כל הזמן אפשרויות חדשות. ניתן להשתמש במציאות מעורבת כדי:
יישר צוותים על פני גיאוגרפיות באמצעות הולוגרמותצור חוויות בניית מוצר ועיצוב סוחףשפר אסטרטגיות הדרכה ופיתוחהצע הדרכה ותמיכה בזמן אמת לצוות במצבים מסוכניםשנה את הדרך בה אנו מתקשרים עם מכונות בעולם המודרני


מהם היתרונות של מציאות מורחבת? הפוטנציאל המלא של XR מתממש רק כעת. על פי מחקר, כ-60% מהאנשים מאמינים שמציאות מדומה תהפוך לסביבה "מיינסטרים" בחמש השנים הקרובות. עלייתו של XR גם סוללת את הדרך להופעת מושגים חדשים, כמו ה"מטאוורס". להרחבת המציאות, המשלבת נופים וירטואליים ואמיתיים, יש מגוון יישומים שימושיים, כולל:
חווית לקוח: עם AR, חברות יכולות לאפשר ללקוחות לנסות בגדים, רהיטים ומוצרים אחרים, ולראות איך הם נראים באופן אישי לפני ביצוע רכישה. מציאות מדומה יכולה ליצור הדגמות מרתקות יותר ללקוחות או לספק דרכים שימושיות לעסקים לספק ללקוחותיהם שירות ותמיכה.הדרכה ופיתוח: XR הופך נפוץ בנוף החינוכי. באוניברסיטאות, מורים משתמשים במציאות מדומה כדי למקם את תלמידיהם בנופים שבהם הם יכולים לקיים אינטראקציה עם תוכן חינוכי. בעולם העסקים, AR, MR ו-VR יכולים כולם לעזור לעובדים לפתח מיומנויות מבלי לסכן אותם.עבודה מרחוק: עובדים יכולים להתחבר בקלות לעובדים אחרים, לקיים אינטראקציה על תוכן משותף, ואפילו לעבוד על פרויקטים בשיתוף פעולה באמצעות מכשירי XR. עם MR ו-AR, מומחים יכולים אפילו להדריך את חברי הצוות במשימות מורכבות, כמו איך לתקן בעיה במכונות ייצור.שיווק ומכירות: חברות בודקות באופן נרחב הזדמנויות ליצירת קשר עם הלקוחות שלהן באמצעות XR. אולמות תצוגה של מציאות מדומה צצים ברחבי העולם, ואפליקציות AR מקלות על מותגים להבליט את המוצרים האחרונים שלהם.בידור ואירועים: אירועי מציאות מדומה משתלטים במהירות כטרנד החדש של תעשיית האירועים. באופן דומה, סביבות XR יכולות להציע מגוון רחב של חוויות בידור יקרות ערך על ידי השקעת המשתמשים בחוויות סוחפות.

מה צופן העתיד עבור XR?בנוף הטכנולוגי של היום, XR צובר יותר ויותר אחיזה, אם כי עדיין יש מכשולים להתגבר עליהם. חברות המשקיעות בעתיד המציאות המורחבת חייבות לשקול היטב כיצד הן יטפלו בנושאים כגון:
חומרה יקרה: בעוד כלים סבירים עבור Extended Reality צצים בשוק המודרני, הפתרונות המתקדמים ביותר עדיין יכולים להיות יקרים מאוד. יהיה צורך בחדשנות נוספת כדי ליצור מוצרים נגישים לכל התקציבים.נוחות צרכנית: אוזניות מגושמות, לא נוחות ולא מפריעות יכולות להקשות על אנשים לבלות זמן רב יותר ב-XR. נוחות לצרכן תהיה הכרח לעתיד של פיתוח XR.אבטחה ובטיחות: הרבה מהיתרונות של XR מסתמכים על היכולת של כלים להעביר נתונים ומידע בצורה בטוחה. ספקי ה-XR של מחר יצטרכו לטפל בבעיות אבטחה ופרטיות.למרות מספר אתגרים, הביקוש ל-XR בהחלט נמצא במגמת עלייה. המכירות של ציוד וירטואלי ומוגבר ימשיכו לצמוח חזק בחמש השנים הקרובות, ויגיעו לכ-70 מיליון יחידות שנמכרו בשנה בשנת 2025. גם בתקופה שבה אי הוודאות הכלכלית גבוהה, XR משגשגת. אכן, זה אחד האזורים הבודדים שגדלים לא למרות המגיפה, אלא בגללה. כאשר עתיד של ריחוק פיזי ואינטראקציה וירטואלית מתיישב במקום, פתרונות XR מספקים גלגל הצלה לחברות המשרתות לקוחות וצוות מחבר. באופן מכריע, לא רק שוק הצרכנים ישגשג בעתיד של חלל ה-XR - אלא גם הנוף הארגוני.


עסקים רבים שוקלים כעת מציאות מורחבת כחלק מאסטרטגיית הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם. סביבת XR אידיאלית עבור מגוון יישומים, כולל עזרה מרחוק ושיפור שיתוף הפעולה. בשנת 2021, המכירות של אוזניות XR יותר משלישו. הצגת טכנולוגיה חדשה, כמו 5G, AI מתקדם ומערכות חיישנים משופרות, רק תחזק את מעמדה של שוק ה-XR.מאמר זה נכתב על ידי עמית קיסרgoogle.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.