1 דקות קריאה
04 Feb
04Feb

שיפוץ התוכנה החדש 'Gemini' מבית Ultra Leap משפר באופן דרסטי את האינטראקציות בשתי ידיים


Ultra leap, החברה שמאחורי בקר המעקב הידני עבור Leap Motion, פרסמה תצוגה מקדימה למפתחים של מנוע המעקב הידיים שלה Gemini. לפי חשבונות רבים, שיפוץ התוכנה האחרון של Ultra leap מגדיל את היכולת של מודולי המצלמה של החברה להפוך אינטראקציות בשתי ידיים למדוייקות ויציבות יותר.Gemini זמין כעת ב-Windows 10 Developer Preview ועובד עם כל בקרי Leap Motion הקיימים, ומודול המצלמה העדכני יותר Stereo IR 170 מבית Ultra leap.


מנוע ה-Gemini (V5) שלו אמור לספק חלקות טובה יותר, נאמנות פוזות וחוסן בהשוואה ל-Orion (V4), ששוחרר ביוני 2018. זינוק אולטרה אומר שהוא גם משפר את אתחול היד ומביא "ביצועים טובים יותר באופן משמעותי עם אינטראקציות בשתי ידיים ."

המוצקות של Gemini (V5) היא די מדהימה, כפי שניתן לראות ב-GIF למטה. לא רק ששתי הידיים עוקבות בצורה מדויקת יותר, אלא שנראה שגם חסימה היא הרבה פחות בעיה, שכן האצבעות משתלבות וזזות בקלות יחסית זו מול זו.

Ultra Leap משלב את Gemini במספר משקפות XR, כולל משקפות Varjo VR-3 ו-XR-3, ועיצוב הייחוס של Qualcomm Snapdragon XR2 5G, המשתמש בחומרת Ultra Leap.פרסום XR Skarred Ghost, Antony Vitillo, המשיך לעבוד עם תאומים באמצעות מעקב הדור הראשון שלו Leap Motion. עבורו, שיפוץ התוכנה הוא "מערכת מעקב הידיים הטובה ביותר שראיתי בכל המשקפות למערכות היחסים בין שתי ידיים עד כה".

היציבות של אינטראקציות בשתי ידיים הפתיעה אותי מאוד. יכולתי לגרום לאצבעות שתי הידיים שלי להצטלב ולהשתלב [ביחד] בפעם הראשונה, והמעקב המשיך לעבוד בצורה אמינה.'

בגלל שדה הראייה הקטן יחסית שלו, Leap Motion בן החמש של Vitillo מציג מחסום מסוים, אבל Ultra Leap אומר עם מודול מצלמת ה-IR 170 המעודכן שלו ש"הידיים יעקבו כמעט בוודאות לפני שהן נכנסות לעיניך."

כדי להתכונן לגל הבא של משקפות AR ו-VR, Ultra leap מקווה שהתוכנה החדשה שלה תאפשר למפתחים ליצור אפליקציות ממוקדות מעקב יד כדי לעשות שימוש בולט יותר בטכנולוגיה. בפרט, Oculus Quest העצמאי של פייסבוק כולל מעקב ידני לשימוש בתוך ממשק המשתמש של המערכת וקומץ אפליקציות, אך הוא עדיין לא הפך לשיטת קלט סטנדרטית.
מאמר של עמית קיסר


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.