1 דקות קריאה
02 Mar
02Mar

Virtual Desktop, אפליקציית Oculus Quest המאפשרת למשתמשים לשלוט במחשבי ה-Windows שלהם מתוך המשקפות יכולה כעת להזרים משחקי VR למשקפות באופן אלחוטי. בעבר, פייסבוק סירבה לאפשר לפיצ'ר להשתלב באפליקציה, מה שאילץ אותה להסתמך על תהליך טעינת צד שלוקח זמן רב.

שולחן עבודה וירטואלי הוא תוכנת שולחן עבודה וירטואלית ארוכת שנים המאפשרת למשתמשים לגשת למחשבי ה-Windows שלהם מתוך משקפות ה-VR שלהם. זה זמין גם עבור משקפות VR למחשב. גרסת ה-Quest של המשקפות שפורסמה ב-2019 ומאוחר יותר עודכנה עם תכונה נוספת שאפשרה למשתמשים להזרים תוכן PC VR ממחשב Oculus ו-SteamVR ל-Quest, בדומה לאופן שבו Oculus Link עובד באופן אלחוטי.זמן קצר לאחר מכן, Oculus אילץ את המפתח להסיר את התכונה, בטענה שהיא לא עומדת בתקני האיכות של החברה. יכולנו לתקן את התכונה לאפליקציה, אבל זה דרש תהליך טעינה צדדי מסובך שכלל משתמשים שהתחזות למפתחים כדי להעביר את הקבצים למשקפות שלהם.


ההחלטה השנויה במחלוקת נותרה על כנה במשך יותר משנה וחצי, עד היום, כאשר Oculus הפך את המסלול ואיפשר לגרסה המלאה של Virtual Desktop, הכוללת יכולות הזרמת PC VR, להשתחרר בחנות Quest, לפי UploadVR. .

המהלך מגיע זמן קצר לאחר ש-Oculus הכריזה על App Lab, דרך רשמית המיוחלת למפתחים להפיץ אפליקציות ב-Quest מבלי לעבור את תהליך ה"אוצר" של Oculus.

מכיוון שהיכולת לא הפרה במפורש אף אחת מההנחיות הטכניות של Oculus, אם Oculus לא תאפשר את תכונת ההזרמת Pc VR של Virtual Desktop לחנות Quest הראשית, היא אמורה לאפשר לפחות גרסת App Lab. Oculus הפתיעה את כולם בכך שאיפשרה לגרסה המלאה של Virtual Desktop להימכר בחנות Quest הראשית ולא רק ב-App Lab.

בעוד ש-Quest נתפסה כפלטפורמה סגורה בגלל ההחלטה של Oculus לאצור את החנות שלה בעבודת יד לאיכות, עם תוספת של App Lab, Virtual Desktop ומספר גדל והולך של יישומים שאינם משחקים לחנות, אסטרטגיית התוכן של החברה עבור המשקפות זזות באופן דרמטי.

מאמר של עמית קיסר


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.