1 דקות קריאה
11 Feb
11Feb

כעת, כשמעבדת ההנעה הסילון של נאסא עבדה בדרכה בשנת 1977, המציאות המדומה כל כך ישנה. למרות המקורות האדומים הללו, במהלך חמשת העשורים הבאים, "הדבר הגדול הבא" הרב-שנתי של הטכנולוגיה מעולם לא הצליח את הרגע שלו בשמש. כאשר ה-Oculus Rift, HTC Vive ו-PlayStation VR הגיעו כולם בקול תרועה רמה, אחרי ש-2016 הגיעה והלכה, היית צריך לתהות אם VR מתכוון לממש את ההבטחה המפתה. כמו זכייה בגביע גדול בטוטנהאם הוטספר או גבינה טבעונית שאין לה טעם גס.ואז בחג המולד האחרון, כשהכי פחות ציפינו לזה, זה סוף סוף הגיע לנקודת הפיתול שלו עם מציאות מדומה. העבריין? משקפות Oculus Quest 2 של פייסבוק, שלפי סופר דאטה, מכרה למעלה מ-1.1 מיליון יחידות מאז השקתה באוקטובר 2020, היא למעשה טובה באופן לגיטימי. הוא פועל ללא חיבור לקונסולה או למחשב, נוח להפליא ללבוש, ויש לו קטלוג תוכן רב עוצמה לשקוע בו, אם תרבות הפופ תחדור לכותרים הפופולריים ביותר בפני עצמם. מייק ורדו, סמנכ"ל התוכן ב-Facebook Reality Labs, אומר, "הסתפרתי ושאלתי מה אני עושה, ובלי התבקשות, הספר העלה את Beat Saber".

מאז 2019, Verdu הוא האיש שאחראי על הפיכת Oculus להצלחה, "ספקן VR" המוצהר בעצמו שהפך למאמין, לא דבר של מה בכך אם מחשיבים את התקדים ההיסטורי.לעתים קרובות תפסתי את זה בין קהל של נאמני מאמצים מוקדמים לבין ג'ו הממוצע הזקוק למשקפות שפשוט עובדות ישר מהקופסה מאז שפייסבוק זכתה במותג הבולט של הטכנולוגיה ב-2.3 מיליארד דולר ב-2014. עם מעט תרועה, כותרים בלעדיים כגון כמו Respawn Entertainment (Apex Legends, Star Wars Jedi: Fallen Order) ו-Insomniac Games (Spider-Man, Ratchet & Clank) באו והלכו, בעוד הטכנולוגיה עצמה מוגבלת לאלה עם תצורות מחשב סופר חזקות ויקר במיוחד. עם Quest האלחוטי המלא בשנת 2018, כל זה השתנה.

"זה באמת הרגיש כמו החוויה שחוויתי עם האייפון הראשון כשניסיתי את Quest לראשונה", אומר Verdu. "זה היה כמו התגלות, כאילו יש לך את הרגעים החשובים האלה שבהם אתה כמו, 'אוי, העולם שינה אותם עמוקות'".


אומנם, זה בדיוק מה שהייתם מצפים ממישהו שיגיד שתפקידו למכור את העולם ב-VR, אבל גם הקבלה הביקורתית של ה-Quest 2 המעודכן וגם נתוני המכירות שלו עושים דרך ארוכה כדי לאמת את הלהט של Verdu. הם הרוויחו יותר ממיליון דולר בהכנסות של אחת מכל שלוש אפליקציות בתשלום בחנות Oculus, בעוד שבשנה הראשונה שלה, The Walking Dead: Saints & Sinners האחרון הרוויח 29 מיליון דולר מכובדים לחלוטין במכירה. משקפות אלו נרכשות ונעשה בהן שימוש מעבר לתקופת החגים. לפיכך, כחלק משיחת רווחים לאחרונה, מארק צוקרברג כבר אישר שיורש של Quest 2 נמצא בעבודות.

"כשאתה עובר מדור קונסולות אחד לאחר, אתה יכול לקבל שבעה או שמונה דורות של טלפונים", מסביר ורדו. "אני חושב שזה הולך להיות יותר דגם מאשר אקסבוקס או פלייסטיישן עבור החברה הזו."

ההשקה השנתית הזו של השקות מוצרים חדשים היא שאפשרה ל-Oculus בשנת 2018 לעבור ממשקפות המבוססות על מחשב אישי ל-Oculus Go האלחוטי, וסללה את הדרך ליורשת ה-Quest הנוספת יותר שלה שנה לאחר מכן. עם ערכות שבבים ניידות יכולות יותר ותצוגות יותר ויותר מפורטות המצדיקות קצב אש מהיר שכזה, הטכנולוגיה הבסיסית של Crucially VR יכולה לתמוך בחזון זה. האתגר העצום שמגיע? כדי להשאיר את בעלי Quest מעורבים עם המשקפות שלהם, מספיק תוכן חדש. עבור הפלטפורמה, סדרת Assassin's Creed של Ubisoft וחידוש של זיכיון Splinter Cell הרדום זמן רב כבר אישרו, בעוד שהקנינו כמה כותרים דומים בעלי שיעור קומה שלא הוכרז.
בינתיים, כדי לגשר על הפער בין מהדורות גדולות, זה באמת תלוי בצוותים קטנים יותר. כפי שהספר של ורדו גילה בעצמו, למרות שנעשה על ידי צוות של שלושה מפראג, משחק הקצב של ארקייד Beat Saber הפך במהרה לשם נרדף למציאות מדומה. עבור משחק היריות המקוון Onward בסגנון Call Of Duty, שנוצר כמעט לבדו על ידי דנטה באקלי, מייסד ומנכ"ל Downpour Interactive for Oculus Rift, לפני שהועבר ל-Quest בשנה שעברה, שם הוא הניב הכנסות של יותר מ-10 מיליון דולר תוך שישה חודשים , זה סיפור דומה.

גדלתי ושיחקתי במשחקים כמו Call Of Duty, Battlefield ו-Halo, והסתכלתי על השוק וחשבתי, "מה אני רוצה לשחק?" כרגע, מה אין שם? אני הולך לבנות את זה,' אומר באקלי. "זה מטורף, אני יודע, אבל יש לך חיים אחד לחיות."

במקומות אחרים, כפי שעשתה Coatsink Software עם תוצאות העולם היורה של שנה שעברה, מפרסמים יזומים זוכים לסמוך על זכיונות ענק לחיים חדשים ב-VR. פסטיבל פריקאוט מוצלל של וולוצ'רפטורים, Aftermath רואה שחקנים מועדים דרך ההריסות של איסלה נובלאר בעודם עוקבים אחריהם על ידי התושבים הפחות ידידותיים של תקופת הקרטיקון. זה רעיון שצוות ששקע במציאות מדומה מאז DK1 (ערכת פיתוח) במימון קיקסטארטר בשנת 2013 קם לחיים תוך קצת יותר משנה.


"אחי ואני היינו מעריצים ענקיים של פארק היורה בילדותם; צפיתי בו שלוש פעמים ברציפות כשהייתי בן שש", מסביר מנכ"ל כיור Coat, טום בירדסמור. אז המשחק הזה היה סוריאליסטי לחלוטין להגיע לספטמבר 2019 במגרש הפיצ'רים של יוניברסל. עד שזה יקרה, אתה אף פעם לא מדמיין שזה הולך להתממש.


אולי יעניין אותך גם

  1. אביזרי משחקי הווידאו הטובים ביותר 2021 מאמזון
  2. מוצרים מדהימים ל-VR שלך מאמזון
  3. הגאדג'טים החדשים הטובים ביותר של אמזון 2021 
  4. מציאות מדומה אמיתית 2025המכשול העיקרי שעומד בפני ורדו כרגע הוא הזמן, כשהחומרה קיימת וחנות Oculus מוכיחה פלטפורמה יותר ויותר קיימא עבור מפתחים. רק בחודש שעבר, דן ריצ'יו, לשעבר ראש הנדסת חומרה באפל, עבר לתפקיד חדש לא מוגדר שדווח על ידי בלומברג בפיתוח משקפות VR ו-AR (מציאות רבודה). באופן דומה, בראיון לוושינגטון פוסט בסוף השנה שעברה, ראש פלייסטיישן, ג'ים ראיין, הקניט את המשך המעקב אחר משקפות ה-PlayStation VR המצליחות במידה בינונית.

לגבי התוצאה? כדי לעצב את שוק ה-VR עבור עצמה ואת ה-Quest לשנה הבאה, לפייסבוק יש כמעט דרור חופשי. Verdu יצטרך לשכנע עוד יותר צרכנים לנסות VR כדי לנצל את ההזדמנות הזו, משהו שקל יותר לעשות במגפה כשחצי מהעולם תקוע בבית בצורך נואש לבידור, אבל עדיין מסובך לשמצה.

"העברת חוויה שאתה לא באמת מקבל עד שאתה מנסה אותה היא המכשול הגדול ביותר לאימוץ VR", אומר Verdu. "אז בסטרימינג של מציאות מעורבת, התקדמנו הרבה כאשר אנחנו בעצם מראים לשחקן בתוך הסביבה שהוא רואה."

אף על פי שאין זה מפתיע שפייסבוק מאמינה שעתיד המציאות המדומה הוא חברתי, אני לא יכול לדמיין אחרת כאשר האסקפיזם הבולע בטוויטר של Animal Crossing והיכולת "ביננו" לקרוע חברויות רק עם אזכור של המילה "sus" היו כמה רגעים תרבותיים מכוננים של השנה האחרונה. מפה לאוזן" הוא סדר היום עד שתרגומי מציאות מדומה יוכלו לשתף טוב יותר את החוויות שלהם". הטכנולוגיה הזו היא עדיין עבודה בתהליך, אפילו אחרי חצי מאה של עבודה. ה-Oculus Quest נמצא ממש בחזית המהפכה שלו, כאשר מעולם לא היה קל או כיף יותר לקפוץ ישירות פנימה, הודות לשילוב של ראיית הנולד והתמדה.


עמית קיסר, מומחה למציאות מדומה, מוגברת ואינטליגנציה מלאכותית 2021 כתב את המאמר.google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.