1 דקות קריאה
19 Dec
19Dec

כולם אומרים את זה, אבל מישהו באמת יודע מה זה אומר?

זו השאלה שמנהלי תקשורת רבים ודאי שואלים כרגע לגבי ה"מטאוורס " , שזכה לשבחים על ידי כמה עתידנים כמשנה משחקים באופן שבו עסקים מתקשרים עם לקוחות באינטרנט.
עם זאת, לאחרים ששמעו את המונח לאורך שנת 2021, metaverse עשוי להיות מעט יותר ממילת באז שנשמעת חכם שתתיישן בשנים הקרובות.


ההבדלים הבולטים בעמדות אלו נובעים ממגוון גורמים, כולל אי הבנות של מה בעצם טומן בחובו המטא וורס ושימוש יתר במונח.


בקצרה, Variety Intelligence Platform מגדירה את המטא-ברס כמרחב וירטואלי משותף בו כולם יכולים לקיים אינטראקציה באמצעות אווטארים דיגיטליים מנווטים בסביבה תלת מימדית. אבל, באופן רחב יותר, לא נראה שגוי לחשוב על המטא-ברס כעל מונח תופס לכל החוויות הדיגיטליות שיהיו לכולנו כאשר הטכנולוגיה (כולל מציאות  רבודה ומציאות מדומה ) מאפשרת לנו לקיים אינטראקציה בדרכים שכרגע בלתי אפשריות (כמו לשחק משחק בפלטפורמה ללא מכסה למשתמשים במקביל).


עם ראייה רחבה כל כך של המטא-וורס, אין זה מפתיע ש-Bloomberg Intelligence מעריכה את שוק המטא-וורס בשווי של 800 מיליארד דולר עד 2024. אבל איך כל אחד מהמיליארדים האלה יגיע לידי שחקני תעשיית הבידור כמו רשתות טלוויזיה, אולפני קולנוע, ושירותי הזרמת וידאו? האם המטאוורס לא מורכב כבר מפלטפורמות כמו רובלוקס ופורטנייט? והאם המונח "מטאוורס" לא קיים מלפני 2021? VIP+ ערך שמונה ראיונות עם בכירים מתעשיות שונות, כולל בידור, מחקר, הון סיכון וגיימינג, כדי לעזור לענות על שאלות אלו. הנושאים שנסקרו כללו פוטנציאל הכנסה נתפס, שיטות עבודה מומלצות ואתגרים עבור מותגי מדיה במטא-וורס.


כיצד המגמה החמה ביותר של טק תשפיע על תעשיית הבידור," התוצאות של הראיונות הללו משולבות עם ניתוח VIP+ מקורי כדי לספק מידע תמציתי לגבי האם המטא-ברס הוא משהו שחשוב למקבלי החלטות בתקשורת - ואם מנהלים באמת צריכים לעשות משהו בנידון .  


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.