1 דקות קריאה
31 May
31May

ה-Vive Pro 2, ההמשך של HTC ל-HMD ברמה המסחרית שלה, מיועד הן למקצוענים והן לגיימרים מתקדמים.


ה-Vive Pro 2 משווק כפתרון VR פרימיום לגיימרים, בניגוד ל-Vive Pro המקורי, שהיה מיועד בעיקר למשתמשים תעשייתיים ומסחריים. אני לא יכול להגיד שאני מאשים אותם על כך. ה-Vive Cosmos, שהחליף את ה-Vive המקורי מכוון הצרכן, שיפר את הוויזואליה אך נכשל בכמה חזיתות אחרות.


לא תוכל לקנות את Vive Pro 2 החדש בחנות האלקטרוניקה המקומית שלך. הדרך היחידה של צרכנים להשיג Vive Pro 2 היא דרך אתר Vive. למרות זאת, באזור ANZ, היא זמינה רק כמשקפות - אף חבילה קמעונאית לא כוללת את תחנות הבסיס או הבקרים הדרושים. הם נמכרים בנפרד, אבל אני מתאר לעצמי ש-HTC מתכוונת שה-Pro 2 יהיה שדרוג למי שכבר יש לו את האביזרים.ה-Pro 2 נראה כמעט זהה לקודמו ישירות מהקופסה. מדובר משקף גדול, בערך באותו משקל כמו של Vive המקורי אך קלה יותר מה-Vive Cosmos (עם לוח המעקב). 
כאשר הרמתי אותו לראשונה, הדבר הראשון ששמתי לב אליו היה כמה מוצק הוא מרגיש. לשם השוואה, ה-Vive והקוסמוס המקוריים מרגישים כאילו הם עשויים מקליפות ביצים. למרות שאני בספק אם זה יקפיץ, נראה שה-Vive Pro 2 בנוי כדי לסבול מכות.


שתי מצלמות מעבר ומערך שלם של חיישנים ממוקמים בחזית המשקף (בניגוד לכמות המופחתת ב-Cosmos Tracking Faceplate). כפתור הפעלה/כיבוי וכפתור לכוונון המרחק בין העדשות לעיניים שלך ממוקמים בצד שמאל של המשקף. אנשים שמרכיבים משקפיים גדולים ימצאו את זה שימושי (אם כי עדיין יכולתי להרכיב משקפיים ולהחזיק את העדשות ממש מקרוב מבלי להתחכך בהן). ניתן לכוונן את ה-IPD (מרחק בין אישונים), או המרחק בין העיניים שלך, באמצעות חוגה בצד ימין. כאשר אתה מסובב את החוגה הזו, מופיע צלב, המסייע במציאת הנקודה המתוקה כשאתה מרכיב אותה.


פקדי עוצמת הקול נמצאים בצד שמאל של משקפות האודיו המשולבות, בעוד כפתור ההשתקה של המיקרופון נמצא בצד ימין. ניתן להסיר את רכיבי השמע ולהחליף במשקפות שמע של צד שלישי. כמה דיסקים מפלסטיק כלולים כדי לשמור על דברים מסודרים על ידי כיסוי מחברי המשקפות אם הם מוסרים.


ה-Vive Pro משתמש בתחנות בסיס אינפרא אדום Lighthouse של SteamVR למעקב מדויק במיוחד, בניגוד לבסיס Vive Cosmos, Oculus Rift S ושלל משקפות Windows Mixed Reality VR. אלה אינם זולים, והם דורשים רמה גבוהה יותר של מומחיות טכנית כדי להגדיר ולפעול. כבר היו לנו תחנות בסיס מותקנות על קירות המשרד וזוג בקרי Vive כבעלי Vive/Cosmos מקוריים. אמנם קשה להגדיר בהתחלה, אבל המאמץ הנוסף משתלם מכיוון שתחנות הבסיס עוקבות אחר המשקף והבקר בנאמנות הרבה יותר מכל שיטה אחרת.הרכבת ה-Pro 2 לקחה קצת זמן, כמו ברוב מכשירי ה-VR HMD, כדי למצוא את הנקודה המתוקה - הנקודה שבה העיניים שלך חייבות להיות ממוקמות מעל העדשות כדי לראות את התצוגה בבירור. נראה שהוא קטן יותר מזה של Vive המקורי, אבל ניתן להשוואה לזה של הקוסמוס. הייתי טוב ללכת אחרי קצת הסתגלות זהירה.


בהשוואה למה שהייתי רגיל אליו עם Vive Cosmos, שדה הראייה הרחב של ה-Pro 2 של 120 מעלות היה פנטסטי. על הנייר, לקוסמוס יש שדה ראייה של 110 מעלות, אבל בפועל הוא קרוב יותר ל-90 מעלות. ה-Pro 2 סיפק לי נוף רחב עוצר נשימה כאשר החזקתי את העדשות כמה שיותר קרוב לעיניים.


שימוש בסביבת ROV Test FOV & Resolution SteamVR כדי לבדוק את ה-FOV האופקי והאנכי, נראה שה-FOV האופקי קרוב יותר ל-110 מעלות אופקי ו-80 מעלות אנכי. בכל מקרה, בשימוש רגיל, ה-FOV האופקי והאנכי מספיקים. קו הראייה האופקי לאדם רגיל הוא 124 מעלות, וסיבוב העין האופטימלי האנכי הוא 55 מעלות (מה שמסביר מדוע נאלצתי להתאמץ כדי לראות את 80 המעלות של ה-Pro 2). 

ה-Vive Pro 2 משתמש בעדשות Fresnel, כמו כל ה-HMDs של HTC, כדי לשמור על עובי העדשה נמוך. ללא שימוש בעדשות עבות, טבעות קונצנטריות זעירות (מוגבהות בחלק הפנימי של העדשה) מגבירות את השבירה. אני לא מעריץ גדול של זה. החיסרון של טכנולוגיה זו הוא שאובייקטים בהירים עלולים לגרום לסנוור. כאשר ה-HMD מותאם כראוי, ההשפעה מצטמצמת, ובסופו של דבר אתה מתרגל אליו.


זה אולי נשמע מוזר, אבל אני מאמין שהעדשות רחוקות מדי זו מזו. מכיוון שהאפקט המשקפי מופרע, ייתכן שתבחין בצללית עגולה באמצע התצוגה שלך אם העיניים שלך מתעייפות או אם העדשות ממוקמות רחוק מדי מהעיניים שלך. זה קרה לי כמה פעמים.
הגדרות ברירת המחדל של תוכנת Vive Console הן רזולוציה אוטומטית ותדירות תצוגה, שאולי לא יהיו אידיאליים. ל-Vive Console יש אפשרות להחיל ידנית אחת מחמש הגדרות: ביצועים (2448x1224 @120 הרץ), מאוזן (3264x1632 @90 הרץ), גבוה (3672x1836 @90 הרץ), אולטרה (4896x2448 @ 90 הרץ), ואקסטרים ( 4896x2448 @120 הרץ) הם ארבעת סוגי הביצועים השונים. אני לא בטוח מדוע אין אפשרות 3672x1836 @120 הרץ.


ל-Vive Pro 2 יש זוג 2448 2448 לוחות LCD בעלי עמידות נמוכה, כך שהרזולוציות הללו הן הרזולוציה המשולבת של שתי העיניים.
לא הצלחתי לקבל רזולוציה גבוהה מ-3672x1836 בהתחלה. דרושה דחיסת זרם תצוגה עבור רזולוציית 4896x2448 (DSC). זוהי דחיסה נטולת אובדן ויזואלית המובנית בתקן DisplayPort 1.4 המאפשרת העברת כמויות הנתונים הגדולות הנדרשות לרזולוציות 5K. המשמעות היא שתזדקק לא רק ל-GPU חזק כדי לגשת להגדרות ה-Ultra ו-Extreme, אלא גם כזה שתומך ב-DSC. ה-Vive Pro 2, כמובן, תואם לאחור ל-DisplayPort 1.2, מה שמאפשר לו לעבוד עם ציוד ישן יותר ברזולוציות נמוכות יותר.אחרי כמה הלוך ושוב עם מהנדסי Vive בטייוואן, גיליתי שאני צריך לנתק את אחד משלושת המסכים שלי (שהעמיס יתר על המידה את מנהל ההתקן של ה-GPU) כדי להשיג את הגדרות הביצועים המובילות של ה-Pro 2. כשה-Pro 2 פועל ברזולוציית 4K 3672x1836, כבר התרשמתי. דעתי התפוצצה כאשר הפעלתי 5K (4896x2448).TheBlu היה הדבר הראשון שניסיתי ב-Vive Pro 2. הדבר הראשון שניסיתי ב-Vive המקורי היה חווית ה-VR התת-ימית הסוחפת הזו. עמדתי על שונית 20 מטרים מתחת לפני הים, צופה בדגים בעלי מראה מציאותי מזנק סביבי. זה היה מדהים בדיוק כמו בפעם הראשונה שראיתי אותם, אבל בלי אפקט דלת המסך המפוקסלת הפעם.עם כרטיסים גרפיים מודרניים המעדיפים רזולוציות גבוהות יותר, תמונת הנאמנות הגבוהה יותר של ה-Pro 2 בהגדרת Extreme לא הביאה ללהיט הביצועים שציפיתי לו. ברוב יישומי ה-VR, הוויזואליה החדה הושלמה על ידי קצב פריימים שלא דילג על פעימה.


בגלל צפיפות הפיקסלים הגבוהה יותר, המדדים והקריאות ב-Microsoft Flight Simulator היו ברורים יותר, כמעט ללא אובדן ביצועים בעת שימוש בהגדרות ברירת המחדל של VR של המשחק. הנוף ושדות התעופה נראו מוגדרים היטב ופוטוריאליים כשהבטתי מבעד לחלון המטוס שלי מעל קליפורניה.


לא רק שהמדדים ב-Digital Combat Simulator (DCS) היו קלים לקריאה, אלא שלא יכולתי לעשות את עצמי חולה כשאני עושה סיבובים ולולאות, כי קצב הפריימים היה איתן. זה היה מדהים לטוס מעל לאס וגאס במסוק UH-1.
לא הכל קשור למשחקים. בעוד ש-HTC מכירה בכך שהטכנולוגיה מבוקשת על ידי קהילת המשחקים היוקרתית, ה-Vive Pro 2 תוכנן כפתרון VR מסחרי/תעשייתי, על פי החברה.


בגלל הרזולוציה הגבוהה יותר ושדה הראייה הרחב יותר, צפייה בסרטים באפליקציית Bigscreen החינמית מרגישה כאילו אתה יושב בבית קולנוע. בעבר, גיליתי שצפייה בסרטים ב-VR, במיוחד סרטי תלת מימד, הייתה חוויה מוטה עם פרטים נשטפים. כל זה משתנה עם ה-Pro 2. הצלחתי להציג בחדר מתארח באמצעות שולחן העבודה, שהיה חד וקריא ב-VR עבור קהל פוטנציאלי, הודות ל-Bigscreen.


ה-Pro 2 מגיע גם עם משקפות נשלפות המשחזרות אודיו בצורה סבירה. עם זאת, זה לא נראה חזק כמו Vive HMDs קודמים. פעם הייתי כמעט חרש על ידי רצועת האודיו Deluxe עבור ה-Vive המקורי. כשלא היה צליל אחר, ליחידת הביקורת שסופקה היה זמזום AC שקט. זה לא היה שובר עסקה בשבילי, אבל יכולתי לשמוע את זה. המיקרופונים הכפולים מתאימים לצ'אט, אבל לא הייתי משתמש בהם כדי לשדר או להקליט אודיו מקצועי.


ה-Vive Pro 2 יהיה אקסטרווגנטיות מוגזמות עבור רוב המשתמשים. זה די יקר ב-AU$1299/NZ$1449 רק למשקפות. אם כבר יש לך Vive או Vive Pro מקוריים, כמו גם את תחנות הבסיס והבקרים, ה-Vive Pro 2 הוא שדרוג טוב. 
בעלי ה-Vive Pro 2 יכולים לשמור את בקרי ה-Base Station 1.0 ו-Vive הקיימים שלהם או לשדרג ל-Base Station 2.0s המעודכנים, אותם ניתן לרכוש בנפרד. אתה יכול אפילו להשתמש בבקרי ה-Index Knuckles של Valve למעקב מלא לכל אצבע אם אתה יכול למצוא אותם.


Vive Pro 2 של HTC הוא העלייה מה-Vive Cosmos שקיוויתי לו. זה לא זול, אבל זה אמור לפנות לגיימרים שרוצים את חווית ה-VR הטובה ביותר שאפשר. היחידה עמידה ומשתמשת במערכת VR שנמצאת בשימוש נרחב בתעשייה. אני רואה את ה-Pro 2 הופך לסטנדרט לא רק בארכידי VR, אלא גם במגוון רחב של יישומי VR מסחריים ותעשייתיים.


מאמר של עמית קיסרgoogle.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.