1 דקות קריאה
09 Sep
09Sep

הארי בייקר 

פייסבוק  הציגה שיטה חדשה להפצת אפליקציות Quest . App Lab מאפשרת לך להתקין בקלות תוכן שאינו חנות על משקפי ה-Quest שלך. מאז ההשקה, Oculus Quest היא פלטפורמה דמוית קונסולה, כאשר Oculus Store היא השיטה הרשמית להתקנת אפליקציות במכשיר שלך. מפתחים צריכים להגיש הצעה כדי שהאפליקציה שלהם תהיה זמינה בחנות Quest, כאשר פייסבוק נוקטת  מדיניות אוצרות קפדנית. עם זאת, החל מפברואר 2021,  App Lab מציגה למשתמשי ומפתחי Quest שיטה חלופית להפיץ, למצוא ולהתקין תוכן Quest שעדיין אינו זמין בחנות הרשמית. זה פותח את השערים עבור משתמשי ומפתחי Quest, ומספק דרך קלה יותר להתקין תוכן VR ניסיוני מחוץ לחנות Oculus. עם זאת, מכיוון שאפליקציות App Lab אינן עומדות באותו תהליך אישור כמו Oculus Store, אפליקציות App Lab רבות להיות עבודות בתהליך, לא יציבות או באיכות נמוכה יותר מהתוכן הרשמי של החנות. אפליקציות App Lab יכולות להיות בחינם או בתשלום, עם מספר אפשרויות התקנה קלות. הנה איך להתקין אפליקציות App Lab ב-Oculus Quest.

במה שונה App Lab מטעינת צד?

App Lab ו-  sideloading דומים בכך ששניהם מספקים דרך להתקין תוכן שאינו חנות ב-Quest שלך. עם זאת, App Lab הוא הפתרון הרשמי של פייסבוק והוא הרבה יותר קל -  טעינת צד מחייבת רישום כמפתח ותהליך התקנת אפליקציה הרבה יותר מטורף . App Lab לא מחליפה תוכן שהוטען בצד, וגם לא מסמן את נקודת המוות של SideQuest. למעשה, SideQuest ו-Facebook עבדו יחד על שילוב App Lab, כך ש-SideQuest יכול לשמש כמדריך לאפליקציות App Lab. קרא עוד על  המשמעות של App Lab לעתיד של SideQuest כאן .

מה אתה צריך והכנה

בראש ובראשונה, לא תצטרך להירשם כמפתח או להגדיר את ה-Quest שלך למצב מפתח. זה נדרש עבור טעינת צד , אך לא עבור התקנת תוכן App Lab. אתה יכול לבחור להשתמש במחשב או רק בטלפון הנייד שלך - כל אחד מהם יעבוד והתהליך נשאר דומה מאוד. אם אתה רוצה להשתמש בטלפון שלך, תצטרך להתקין גם את אפליקציית Oculus. מלבד זאת, כל מה שאתה צריך זה אוזניות Quest ואתה מוכן ללכת.היכן ניתן למצוא אפליקציות App Lab

פייסבוק לא מפרטת את כל התוכן של App Lab בספרייה אחת גדולה באותו אופן שבו היא מפרטת את תוכן החנות. במקום זאת, לכל אפליקציית App Lab יש רישום כתובת אתר ישיר משלה. מפתחים יכולים לבחור לשתף ולקדם את כתובת האתר של האפליקציה שלהם בכל דרך שהם אוהבים, אך אין רשימה מרוכזת רשמית של כל אפליקציית App Lab הזמינה. עם זאת, פייסבוק עבדה עם SideQuest כדי לאפשר לאפליקציות App Lab להשתלב בקלות ולהופיע כחלק מ- ספריית SideQuest. SideQuest כולל כעת קטגוריית App Lab , בתמונה למעלה, שבה מפתחים יכולים להגיש בקלות ולפרט את יישומי App Lab שלהם. המשמעות היא ש-SideQuest הוא המקום הטוב ביותר לגלוש, לגלות ולהתקין תוכן ניסיוני של App Lab עבור Oculus Quest. אתה יכול גם לבקר בכתובת ה-URL הבלתי נשכחת  applab.games עבור משחקים ברשימת SideQuest, הזמינים דרך App Lab. לחילופין,  הנה רשימה של 12 האפליקציות שהיו זמינות ביום ההשקה של App Lab .

התקנת תוכן מעבדת אפליקציות דרך SideQuest

אם כבר יש לך כתובת אתר ישירה לאפליקציית App Lab שברצונך להתקין, תוכל לדלג על הקטע הזה ולעבור ישירות לחלק הבא. 


רוב האנשים מכירים את SideQuest כאפליקציה  הניתנת להורדה עבור PC ו-Mac המשמשת לטעינת צד . עם זאת, התקנה נכונה של SideQuest אינה נדרשת עבור אפליקציות App Lab - אתה יכול לעשות הכל דרך האתר של SideQuest, בנייד או PC. נווט לקטגוריית App Lab של SideQuest, אותה תוכל למצוא כאן:  https://sidequestvr.com/apps /applab/ וכן בדף הבית של אפליקציית PC/Mac. עיין בקטע App Lab ואתר אחד שברצונך להתקין. פתח את דף SideQuest עבור האפליקציה. צריך להיות כפתור 'אפליקציית Oculus' עבור כל אפליקציות App Lab ב-SideQuest, כמו בתמונה למעלה. בנייד, זה ייראה מעט שונה אבל עם אותו כפתור. לחץ על הכפתור, שיפתח דף אינטרנט או אפליקציית Oculus. לאחר מכן, בצע את השלבים בסעיף למטה.

הוספת תוכן מעבדת אפליקציות לספרייה שלך

בין אם פתחת כתובת URL של מעבדת אפליקציות ישירות או פתחת אותה דרך SideQuest באמצעות כפתור 'אפליקציית Oculus', תהליך הוספת התוכן נשאר זהה. דף הרישום הן לנייד והן למחשב מופיע בתמונה למעלה. במחשב האישי, דף הרישום ייפתח בחלון דפדפן, עם אפשרות לרכוש את האפליקציה או להוסיף אותה לספרייה שלכם בחינם, בהתאם לתכנית התמחור של האפליקציה. אם עדיין לא עשית זאת, היכנס לחשבון הפייסבוק המשויך לאוזניות שלך וממש/קנה את האפליקציה. בנייד, רישום האפליקציה עשוי להיפתח באפליקציית Oculus. יהיה כפתור בתחתית המסך למימוש אפליקציה חינמית או רכישת אפליקציה בתשלום. לאחר שמימשת או רכשת את האפליקציה, אתה מוכן להתקנה.

התקנת Apps Lab Apps

בנייד, אפליקציית Oculus אמורה להציג כפתור 'התקן באוזניות' או 'שחק מאוחר יותר' במקום כפתור הרכישה לאחר מימוש/קניית האפליקציה. אתה יכול ללחוץ על כפתור זה ולבחור באיזו אוזניות אתה רוצה שהיא תותקן. בתנאי שהאוזניות שלך טעונה ובמצב שינה סרק, ה-Quest יתקין את אפליקציית App Lab ברקע, מוכן להפעלת ה-VR הבאה שלך. בשולחן העבודה, האפשרות 'התקן על אוזניות' אינה קיימת. אתה יכול לפתוח את אפליקציית Oculus לנייד, לאתר את האפליקציה בספרייה שלך וללחוץ על 'התקן באוזניות', או שאתה יכול להתקין את האפליקציה תוך כדי שימוש באוזניות עצמה. בתוכנת v23 עבור Quest, אפליקציות App Lab שבבעלותך אבל לא התקנת יופיע בספריית האפליקציות של Quest שלך, שנמצאת בסרגל הכלים התחתון. אפליקציות App Lab יופיעו בקטגוריה 'הכל' או 'לא מותקן'. מכאן, אתה יכול להתקין אפליקציית App Lab בדיוק כמו כל אפליקציה אחרת. בתוכנת v25 החדשה יותר עבור Quest (שעדיין מתפרסמת בהדרגה), עשויה להיות אינטגרציה ברורה יותר עם אפליקציות App Lab, מה שמקל על איתורן בספרייה שלך . עדיין לא הצלחנו לנסות את התקנת App Lab ב-v25 בעצמנו, אבל הם כנראה יימצאו בקטגוריית App Lab נפרדת משלהם או בתוך אותן קטגוריות 'הכל' או 'לא מותקן' בספרייה שלך.


זה כל מה שאתה צריך לדעת כיצד למצוא ולהתקין אפליקציות App Lab ב-Oculus Quest.  יש שאלות? ספר לנו בתגובות וננסה לעזור. google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.