1 דקות קריאה
12 Aug
12Aug

מאת בובי צ'רלטון


אם אי פעם נאלצת להתמודד עם נושא חשבון פייסבוק נעול, אז אתה יודע שזה יכול להיות קצת מאבק לקבל עזרה מיידית כדי להחזיר את החשבון שלך. ברוב המקרים, זה יכול לקחת מספר שבועות לכל סוג של פתרון. זה לא שלפייסבוק לא אכפת, הם פשוט לא מציעים תמיכה טלפונית בשלב זה. במקום זאת, החברה משתמשת בתהליך אוטומטי הכולל שלבי זיהוי רבים, שיכולים לעכב תוצאות בין מספר ימים לשבועות שלמים. 
כדי לעזור להאיץ את התהליך, משתמשי פייסבוק נעולים מצאו דרך לעקיפת הבעיה כדי להחזיר את החשבונות שלהם כמעט מיד. הם עשו זאת על ידי רכישת Oculus Quest, התקשרו למוקד תמיכת הלקוחות של Oculus, נתנו להם את המספר הסידורי מהמשקפות החדשות שלהם, ענו על כמה שאלות כדי להוכיח שזה הם, ווואללה! החשבון שלהם לא נעול!דווח לראשונה ב-NPR, ברנדון שרמן - משתמש פייסבוק מתוסכל שננעל מחוץ לחשבון שלו - ראה את הטיפ ב-Reddit וניסה לבצע את ההליך בעצמו. פייסבוק (הבעלים של Oculus) יכולה להיות די מהירה להגיב לכל סוג של בעיה של לקוחות כל עוד רכשת מהם פריט. 
"בסופו של דבר נשברתי וקניתי Oculus Quest 2 ב-$300", אמר שרמן. האסטרטגיה עבדה! שרמן אמר ל-NPR שהוא שמע מהחברה מיד וחשבון שלו נפתח כמעט מיד. עם זאת, שרמן לא מתכנן לשמור על המשקף; הוא ביצע את הרכישה רק כדי להחזיר את חשבונו. הוא שמח על התוצאות, אבל הרגיש שכל הצעדים האלה והיעדר 300 דולר לכמה ימים היה פתרון מיותר לבעיות החשבון שלו. 


לפי NPR, משתמשת פייסבוק אחרת, אנג'לה מקנמרה, מצאה את עצמה באותו מצב כמו שרמן לאחר שגילתה שמישהו פרץ לחשבון שלה ושינה את האימייל שלה, אפילו הרחיקה לכת והוסיפה אימות דו-שלבי. היא ניסתה את התהליך האוטומטי, אבל שום דבר לא עבד. בשלב הזה אמר מקנמרה, "ומשם אני פשוט, בסדר, זה נעלם." לאחר שקראתי את אותו שרשור Reddit, מקנמרה עשתה בדיוק מה ששרמן עשתה. היא רכשה Oculus Quest, התקשרה לקו תמיכת הלקוחות של Oculus, וקיבלה עזרה כמעט מיד. אין מילה על אם אתה יכול להשתמש במשקף Oculus Quest שנרכשה בעבר או אפילו ב-Oculus Rift ישנה יותר, אבל בהתחשב שחשבון Oculus שלך מחובר לחשבון הפייסבוק שלך, זה אמור לעבוד באופן תיאורטי.  מאז מגיפת COVID-19, ZeroFox דיווחה שכמעט 20% מפלטפורמות המדיה החברתית נפגעות, בעוד שחשבונות ומותגים ארגוניים ראו עלייה עצומה של 95% בהתקפות על חשבונות מדיה חברתית בהשוואה לשנת 2020. 
נכון לעכשיו, עמוד העזרה האוטומטי של פייסבוק אומר כי בקשות "עשויות להימשך זמן רב מהרגיל". במהלך ראיון ל-NPR, גבי קרטיס אמרה, "אנחנו גם יודעים שאנחנו צריכים להמשיך ולהשתפר בתחום הזה ומתכננים להשקיע יותר בעתיד." 


בינתיים, נראה שהפריצה הזו של Oculus Quest היא פתרון לא כל כך מושלם. עם זאת, חלק ממשתמשי Reddit מדווחים כי נראה שהפריצה הזו לא עובדת עבור כולם. אז זכור זאת לפני שנגמר לך וקניית משקפות VR חדשות.

google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.