1 דקות קריאה
22 Feb
22Feb

על ידי הצבת הימורים פיננסיים ואסטרטגיים נועזים על oculus, #markzuckerberg בעצם הקדימה את מגזר המציאות המדומה לבדה.


אין אף OEM של מציאות מדומה שיכולה להתחרות ב-#oculusquest. שימו לב, יש לנו כמה משקפות מציאותיות וירטואליות מדהימות, אבל אף אחת לא יכולה להשתוות למחיר ולשיווק האגרסיביים של #facebookrealitylabs. מאז שהושג מ-#palmerluckey, Oculus עבר מספר שינויים בחומרה ובתוכנה, שכולם ניסו להימנע מהטעויות שנעשו על ידי מבשרם #googleglass. אני מברך ומכבד את המאמצים של מארק צוקרברג והצוות שלו, אבל אם #facebook לא יתאמץ לפתח ## מבוזר metaverse , ההימור הזה של 10 מיליארד דולר עלול להיות לשווא. במהלך שיחת תוצאות הרבעון השלישי של העסק ביום שני, מארק צוקרברג הודיע למשקיעים כי החברה תגדיל את ההשקעות באזור, אך הזהיר כי היא לא תראה החזר על ההשקעה הזו בקרוב. "אני מבין את חומרת ההימור הזה", העיר צוקרברג."זו לא תהיה השקעה רווחית עבורנו בקרוב". פייסבוק, לפי צוקרברג, חייבת תחילה לפתח הרבה טכנולוגיה בסיסית לפני שתפיק תועלת משמעותית מ-AR ו-VR. "המטרה שלנו היא לסייע למטא פסוק להגיע למיליארד אנשים עד סוף העשור", אמר, והוסיף כי הוא מקווה להשיג את המטרה עד אז. אז זה עשוי להפוך ל"נרטיב עסקי אמיתי", לפי צוקרברג. "פסוק המטא יהיה יורשו של האינטרנט הנייד", הצהיר צוקרברג. "זה יפתח את הדלת לכלכלה יצירתית גדולה בהרבה [...] ממה שקיימת היום". בדו"ח הרווחים שלה לרבעון השלישי, פייסבוק חשפה את ההשקעה המשמעותית שלה בציוד AR/VR, תוכנה ושירותים: "אנו מצפים שההשקעה שלנו ב-Facebook Reality Labs תפחית את הרווח התפעולי הכולל שלנו בכ-10 מיליארד דולר ב-2021", אמרה החברה. "אנו מחויבים לממש את המטרה ארוכת הטווח הזו, ואנו מתכננים להגביר את ההשקעות שלנו בשנים הקרובות". החל מהרבעון הרביעי, פייסבוק תפרסם את Facebook Reality Labs כקטגוריה נפרדת במהדורות הרווח הרבעוניות שלה.


"כפי שהראינו", הוסיפו העסק, "אנו מקדישים משאבים רבים למוצרים ולשירותים המוגדלים והמציאות המדומה שלנו, שהם מרכיב מרכזי במאמץ שלנו לייצר את הדור הבא של חוויות חברתיות מקוונות". בסך הכל, פייסבוק רשמה מכירות של 29 מיליארד דולר ברבעון השלישי, לעומת 21.5 מיליארד דולר בשנה הקודמת. הרווח למניה עלה ל-3.22 דולר, עלייה מ-2.40 דולר ברבעון השלישי של 2020. אנליסטים חזו רווח של 3.17 דולר. 


אולי יעניין אתכם גם להיות חבר שלי :) היי חברים, שמי עמית קיסר מישראל. פתחתי את חנות המציאות המדומה הראשונה בישראל בשנת 2013 למוצרי מציאות מדומה ומציאות רבודה. אני מעריץ את תחום המציאות המדומה מאז הפעם הראשונה שניסיתי אותו על מחשב אמיגה עם משקפיים ענקיים לבנים במרכז קניות בישראל בשנות ה-90 בגיל 13.מאמר של עמית קיסר

google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.