1 דקות קריאה
15 Oct
15Oct

נכתב על ידי עמית קיסר


HTC הפתיעה שהיא הכריזה על Vive Flow VR , משקפי מציאות מדומה חדשים לשוק הביתי. מדובר במשקפיים קלים יותר מהדגמים הקודמים של החברה. הכוסות הטריות שוקלות רק 189 גרם לעומת 500 גרם שבבעלות החברה המתחרה אוקולוס, שבבעלות פייסבוק.


Vive Flow VR משלב שני מסכים ברזולוציה של 1.6K כל אחד, וקצב רענון של 75 הרץ. שדה הראייה הוא 100 מעלות. וערכת השבבים XR1 של קוואלקום. הם מגיעים עם 64GB של אחסון עבור אפליקציות ומשחקים ולא ניתן להגביר את עוצמת הקול.מה שמעניין הוא ש-HTC מכרה את המשקפיים במחיר ללא השלט הייעודי ובמקום זה תצטרכו להוריד את האפליקציה של המשקפיים החדשים לסמארטפון שלכם.משקפי Vive Flow יכולים לזהות תנועות בחלל באמצעות זוג מצלמות בדומה ל- משקפי Oculus Quest 2 ובהמשך החברה מבטיחים שמשקפי Vive Flow יתמכו גם בזיהוי ידיים, אצבעות ועין אם כי לא מיד בהשקה.המחיר של ה-Vive Flow VR הוא 499$, לא כולל ערכת הסוללות שתעלה 79$ נוספים ומספקת כחמש שעות שימוש (באופן עקרוני, ניתן לרכוש כל סוללה חיצונית בקיבולת 10,000 מיליאמפר/שעה ומעלה, ואתם עושים זאת. לא צריך להשתמש ב-HTC). הזמנות מוקדמות בארה"ב כבר נפתחו, והמוצר יגיע למדפים בנובמבר.


לסיכום:

תאריך שחרור HTC Vive Flow Vive Flow VR יגיע למדפים בנובמבר
. ה-Oculus Quest 2 משתמש במעבד Qualcomm XR2 לצורך השוואה. זהו חיסרון משמעותי במשקפי מציאות מדומה חדשים, אך בהתחשב בעובדה שמשקפי המציאות המדומה החדשים של VIVE אינם מיועדים לגיימינג, לא נראה שיש בכך בעיה אך עדיין מעלה את השאלה מדוע המחיר היקר? בהשוואה למשקפי המציאות המדומה של פייסבוק, ה-Oculus Quest 2, השוקל 532 גרם, משקלם של משקפי Vive Flow עומד על 189 גרם בלבד.


לגבי המסכים במשקפיים הטריים, HTC Vive Flow מתהדר ברזולוציה של 1.6K לעין והמסך מתרענן ב-75 פריימים לשנייה, וזה בסדר לצריכת תוכן. ל-Vive Flow יש גם שדה ראייה של 100 מעלות.


הם ציידו את Vive Flow באופטיקה "פנקייק", דקה יותר מעדשות מציאות מדומה סטנדרטיות. עדשות דיופטר מתכווננות של Vive Flow יכולות לאפשר למשתמשים לתקן בקלות את הראייה בתוך המשקפיים, תוך ביטול הצורך במשקפיים.


למשקפי ה-Vive Flow יש עדשות חיצוניות ענקיות שנראות כמו עיני זבוב ומותקנות בהן שתי מצלמות מעקב מרחביות ומאווררות כדי לאדות אוויר חם החוצה.
לגבי חיי סוללה, לא. באופן מוזר, ל-Vive Flow אין סוללת סופר ובמקום זאת יש להפעיל את המשקפיים באמצעות טלפון אנדרואיד או מקור מתח חיצוני, כך ש-Vive Flow היא מבחינה טכנית לא זכוכית מציאות מדומה עצמאית לחלוטין.


הדעה שלנו

כפי שאמרנו בכתבה כי משקפי Vive Flow הם לא מכשיר גיימינג, הם לא כוללים בקרים וזה קונספט מחודש למשהו שהכרנו קודם בדומה למשקפי מציאות מדומה מקרטון לסמארטפונים, אמנם מדובר במשקפיים קלים וקומפקטיים אבל LG ניסו את זה בעבר ונכשל כישלון חרוץ.


האם תרצה לשלם 500$ עבור משקפי מציאות מדומה שיכולים לשמש רק לתקשורת ומדיטציה? ואולי בכלל צריך להשוות את Vive Flow למשקפיים החכמים של פייסבוק וריי בנד ולא ל-Oculus Quest 2? נשמח להערותיכם :)google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.