1 דקות קריאה
03 Mar
03Mar

מהי כיתת מציאות מדומה וכיצד היא פועלת?
בתור מושג, מציאות מדומה היא מעט מעורפלת, והיא בהחלט מעלה תמונות של קהילות דיסטופיות עתידניות שדוחות את מציאות המטרה, שמציגה לצופה עולם אינטראקטיבי באמצעות משקפי מגן שעוצבו במיוחד.

מציאות מדומה פותחת עולם אחר של אפשרויות ללמד כלבים ישנים טריקים חדשים.

המשקפיים, המשקפיים או הקסדות יוצרים סביבה תלת מימדית שבה אדם יכול לקיים אינטראקציה כאילו הוא נמצא בעולם האמיתי. תוכניות מסוימות מאפשרות לך לנוע בחדר תוך כדי כפפות חושיות כדי לנווט בעולם הווירטואלי, בעוד שאחרות דורשות פקדים חיצוניים כגון ג'ויסטיק או בקר.

מציאות מדומה זכתה להצלחה עצומה עבור מפתחי משחקי וידאו, אבל היום נבחן כיצד עסקים משתמשים בה לצורך הדרכה והדרכה. נעבור על כמה יתרונות של שימוש בכיתת מציאות מדומה להדרכה ארגונית, ועל הצעדים שעליך לנקוט כדי להגדיר משלך.נצל את הכיתה של מציאות מדומה
יש יתרונות רבים לשימוש במציאות מדומה ככלי הדרכה:
העלות של תוכנת VR משתנה, כך שאתה יכול לבחור אחת שמתאימה לתקציב שלך ולהתאים אותה לצוות שלך. ביצועי העובדים ישתפרו מהר יותר אם המעבר מהכשרה מסורתית לאימון וירטואלי יהיה חלק.
הראינו מציאות מדומה כדי להפוך את הלמידה למושכת ויעילה יותר. הלומדים שומרים מידע מהיר יותר וארוך יותר כאשר מספר חושים מעוררים בו זמנית.


סימולטורים בטוחים מקלים על אימון ותרגול של תרחישים שונים. אינך צריך עוד לדאוג מסכנת בטיחות העובדים שלך סביב מכונות או סיכון המוניטין של החברה שלך על ידי הצבת עובדים חסרי ניסיון בחזית עסקת מכירה.


מציאות מדומה ניתנת להתאמה למגוון סגנונות למידה, כולל אודיו, חזותי ומישוש. משתמשים יכולים לראות מה הם לומדים, להקשיב להוראות ולתפעל את האובייקטים איתם הם יעבדו בעבודה עם תוכניות VR.


ניתן להשתמש במציאות מדומה מרחוק, ולחסוך זמן וכסף שאחרת היו מבזבזים על נסיעות.


לבסוף, מציאות מדומה מפשטת מושגים ומצבים מורכבים שאחרת היו דורשים ממישהו להסביר - מישהו שאולי אין לו את הזמן, האנרגיה או המשאבים להקדיש את מלוא האימון לאימון.
הבה נבחן כיצד להקים כיתת מציאות מדומה משלך כעת, לאחר שכיסינו את היסודות.שלבים ליצירת כיתת מציאות מדומה
יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון עם כיתות מציאות מדומה: האם אתה צריך כזה, מה זה יכול לעשות בשבילך, איזה סוג של מציאות מדומה אתה צריך וכמה זמן וכסף זה יעלה. הנה כמה טיפים להקמת כיתת המציאות המדומה שלך, יחד עם כמה דוגמאות שיעזרו לך להחליט אם מציאות מדומה מתאימה לך.1. קבע אם אתה זקוק לכיתת מציאות מדומה.
מציאות מדומה שימושית לחיבור עובדים ממקומות שונים.

זה נהדר גם להדמיית מצבים בתחומים כמו מכירות, תקשורת ובנייה. זה מאפשר לעובדים ללמוד כיצד להפעיל מכונות מבלי להסתכן בפציעה. הדמיית תרחישי מכירות או תקשורת יכול גם לעזור לעובדים חדשים להתכונן למצבים שהם ייתקלו בהם בעבודה.

אתה יכול גם להשתמש במודלים תלת מימדיים כדי ללמד אותם כיצד ליצור מוצר או לייצג קונספט שאתה רוצה שהם יתפסו.

2. בחר כיתה וירטואלית.
ישנם שני סוגים של כיתות מציאות מדומה: כאלה שדורשות כיסוי ראש לחוויה סוחפת יותר, וכאלה שדורשות רק משקפות ומיקרופון.

יש לך אפשרות לרכוש תוכנות ומערכות נפרדות או לבחור בפתרון תוכנה כשירות מקוון (SaaS).

אם אתה רוצה ללבוש כיסוי ראש, תצטרך תחילה להחליט על פלטפורמה. Oculus Rift, Google Cardboard ו-Microsoft HoloLens הן שלוש חברות המציאות המדומה המוכרות ביותר.

כיסוי הראש שאתה צריך כדי לתמוך בפלטפורמה זו נקבע לעתים קרובות על ידי הפלטפורמה שתבחר. לאחר מכן תצטרך לקנות מספיק משקפות לכל התלמידים שלך וללמד אותם איך להשתמש בהן, מה שייקח קצת זמן וכסף אבל ישתלם בסופו של דבר. ניתן להשתמש בתוכנית המציאות המדומה שוב ושוב, זה לוקח פחות זמן מהדרכה מסורתית, והמיומנויות החדשות שהעובדים שלך לומדים ישתלמו כרווח.

מפתח החומרה הגדול הראשון של מציאות מדומה היה Oculus Rift. למרות שהמוצרים שלהם נמצאים בשימוש הנפוץ ביותר במשחקי וידאו, אנו יכולים להתאים אותם בקלות למודולי אימון. עסקים כבר משתמשים ב-Oculus Rift לתרגילי כניסה, הדרכות בטיחות, הדמיית שירות לקוחות, הדרכה טכנית וחינוך מכירות, לפי Olive Learning. ה-Oculus Touch הוא העדכון האחרון לטכנולוגיית Oculus Rift, והוא כולל בקרות יד לשיפור החוויה.

עם מציאות מדומה, אתה יכול להרגיש את הבלאגן של זריקת הידיים באוויר כאילו לא אכפת לך.

Google Cardboard היא אלטרנטיבה פחות יקרה שפועלת בסמארטפון שלך. Google Cardboard יכול להעסיק את העובדים שלך אם יש לך מחשבה על אפליקציית הדרכה. Google Cardboard היא דרך מצוינת להציג מציאות מדומה לעובדים שלך אם לחברה שלך יש או מייצרת אפליקציה. קרטון הוא זול מספיק כדי שאנשים רבים יכולים להשתמש בו, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור חברות עם תקציב הכשרה מוגבל.

במקור התכוונתי ל-HoloLens למפתחי מציאות מדומה אחרים, אבל זה הפך מהר מאוד לכלי בעל ערך עבור תאגידים גדולים להכשיר ולנהל עסקים. עסקים יכולים לבחור באילו אפליקציות הם רוצים להשתמש בחומרת המציאות המדומה עם ה-Commercial Suite, מה שנותן לך יותר אפשרויות התאמה אישית. ה-HoloLens אידיאלי עבור חברות בעלות תקציב מתאים, אבל עם אינטגרציה בין מספר מכשירים וקישוריות Wi-Fi, אתה מקבל את מה שאתה משלם עבורו.

עם HoloLens, אתה יכול לראות את העתיד.


מציאות וירטואלית מקוונת
אם תבחר באפשרות ה-SaaS המקוונת, יהיו לך הרבה אפשרויות. Second Life, משחק המציאות המדומה הראשון, התחיל את דרכו כמשחק אך צמח לכלי הדרכה וחינוך. עם 900,000 מבקרים חודשיים בשנת 2015, זה עדיין מתקדם. בואו נסתכל על עוד כמה חלופות מקוונות.

1. Kaon Interactive הוא פתרון שלם המבוסס על מודל SaaS.

אתה יכול לבחור בטבילה מלאה עם כיסויי הראש, מציאות רבודה עם המשקפיים, או פשוט להשתמש בשירות המקוון.

עם אפשרות לוח לבן להתאמה אישית של טקסט, תמונות וסביבות, יש לך התאמה אישית מלאה. יש לו תכונה אנליטית המאפשרת לך לעקוב אחר נתוני משתמשים ומגמות על פני מספר מכשירים. נראה שהתכונה הזו מיועדת לעסקים שלקוחותיהם משתמשים באפליקציה שלהם כדי לנהל עסקים, אבל נוכל להתאים אותה לשימוש פנימי.

החלק הטוב ביותר ב- Kaon Interactive הוא שהיא כוללת אינטגרציה של CRM, המאפשרת לך לחבר את התוכנה הקיימת שלך לפלטפורמת המציאות המדומה ולשפר את חווית המכירה שלך.

2. נמאס לכם להזמין את העובדים מחוץ לעיר לכל פגישה?

הנושא הזה כבר לא עניין בזכות Georama. פלטפורמת הווידאו הנייד ופלטפורמת המציאות המדומה של Georama מאפשרות לך לראות את העובדים הנוסעים שלך בזמן אמת, תוך שהם גם מאפשרים להם אינטראקציה עם הסביבה שלך באמצעות מציאות מדומה.

יש לך אפשרות להשתמש בתוכנית מקוונת, במשקפות של מציאות מדומה או בשניהם. אתה יכול לצ'אט איתם בווידאו או שהם יכולים להיכנס לפורטל המציאות המדומה וליצור אינטראקציה עם המשרד, המוצר או הסביבה שלך מרחוק. אתה יכול להכשיר עובדים ולתת להם סיורים מבלי לעזוב את השולחן שלך לפני שהם בכלל מגיעים לחברה שלך.

אתה יכול גם לעקוב אחר משתמשים וליצור ולשלוח סקרים, סקרים וטפסים באמצעות התכונות האנליטיות המעמיקות.

Georama מספקת לך כיסוי אם אתה צריך את העובדים שלך לטייל.

אין צורך לצאת מהבית. התוכנה שלהם מאפשרת לך לטייל בעולם מהנוחות של המשרד שלך, לחסוך כסף על דמי טיסה ודמי נסיעות ובמקביל מאפשרת לך לפגוש אנשים בעולם הוירטואלי. אנו יכולים להתאים את גיאורמה לדרישות הנסיעות של החברה שלך.

Georama היא הטובה ביותר עבור תאגידים רב לאומיים או עסקים קטנים יותר עם עובדים הפרוסים ברחבי הארץ או בעולם.

3. Transport VR של Wevr הוא בשבילך אם אתה אנדרדוג שמחפש תוכנה שתתאים.

לאחרונה הוא השלים בדיקות בטא וקיבל משוב חיובי מהניו יורק טיימס ומהוול סטריט ג'ורנל. TransportVR היא פלטפורמת מציאות מדומה ליוצרי תוכן הזמינה באינטרנט. זה מיועד לאמנים, אבל אני יכול להשתמש בו גם להטמעה, הדרכה, מכירות, שיווק ותקשורת.


זה נחשב ליוטיוב המתפתח של מציאות מדומה. זה אידיאלי לעסקים קטנים יותר המעוניינים להוסיף טוויסט ייחודי לתוכן שלהם, ולעסקים גדולים יותר המעוניינים להרחיב את פלטפורמת השיווק שלהם.

4. השתמש ב-Eon Reality כדי לשלב את הנוחות 

ויכולת התאמה אישית של פלטפורמה מקוונת עם איכות של תוכנת מציאות מדומה מקצועית. יש לך אפשרות להשתמש ביישומים המקוונים שלהם (כן, רבים), משקפות ותוכניות מציאות מדומה, או שילוב של השניים.

Eon Reality אידיאלי להדרכה פנימית ויצירת תוכן. זה מגיע עם אחסון מאובטח מבוסס ענן, תוכנת ניתוח ושילוב עם הלקוח הקיים או מערכת ניהול הלמידה שלך. אתה יכול לבחור מספריית היישומים שלהם או ליצור משלך. אנחנו יכולים גם לייבא נתונים מתוכנת ההטמעה הקודמת שלך.

עם אינטגרציה בין פלטפורמות, נוכחות המציאות המדומה של החברה שלך לעולם אינה רחוקה. עסקים קטנים ייהנו מיישומים מקוונים, בעוד עסקים גדולים יותר ייהנו מפלטפורמות מציאות מדומה מקיפות.

5. למדו את הקבוצה שלכם
הגיע הזמן להכשיר את העובדים שלכם כיצד להשתמש בתוכנה החדשה, בחומרה ובכל מה שביניהם עכשיו, כשיש לכם הכל. אם מפתחי תוכנות המציאות המדומה חכמים, הם יכללו סרטוני הדרכה עם התוכנה. הקדשת הזמן לצפייה בסרטונים ולקחת חלק בהדגמות ישתלם בטווח הארוך, במיוחד אם העובדים שלך ישתמשו בתוכנה לאחר שנסיים את תהליך ההטמעה.

הצטרפות לעובד חדש לוקחת בממוצע 53 שעות הדרכה ו-$976. מציאות מדומה יכולה לקצץ את זמן האימון שלך בחצי ולחסוך לך 33% מהעלות.

הדרכת מציאות מדומה מפחיתה את הזמן שלוקח לעובד להפוך לפרודוקטיבי מלא, מה שיכול לקחת בין שנה לשנתיים. עובדים שומרים מידע מהיר יותר וארוך יותר כאשר הם מתרגלים תרחישים באמצעות סימולציות. הראינו כי טכניקות למידה מסורתיות בכיתה כגון סדרות הרצאות הן פחות יעילות מאשר למידה מעשית.

קחו חלק במשחק!אז, האם אתה חושב שכיתת מציאות מדומה מתאימה לך?
האם אתה רוצה להכניס קצת מציאות מדומה לכיתה שלך? תוכל למצוא מידע נוסף על מציאות מדומה בבלוג הזה, ועוד טיפים וטריקים ללימוד ניהול מאת עמית קיסר.

יש לך סיפור מגניב במציאות מדומה לספר? ספר לנו על זה בקטע התגובות!


לקוחות פרטיים יכולים לרכוש מוצרי מציאות מדומה ורבודה באתרים המוכרים והגדולים בעולם:

www.amazon.com

www.ebay.com

www.aliexpress.com

מאמר של עמית קיסר


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.