2 דקות קריאה
03 Mar
03Mar

רחפן FPV החדש של DJI נבדק בשטח, מביא מציאות מדומה לעולם האמיתי
ישנן אפשרויות רבות להטסת רחפן תוך כדי משקפות AR או VR. אבל, עד עכשיו, כולם דרשו פשרות של וידאו ושליטה - אלא אם כן בנית משלך כפרויקט עשה זאת בעצמך. על ידי שילוב משקפות DJI Glass VR שלה עם תוסף קישור וידאו במהירות גבוהה, DJI גשר על חלק מהפער הזה, אבל זה לא היה פתרון משולב לחלוטין עם מזל"ט המסוגל לבצע ביצועים ברמת מירוץ. עם רחפן DJI FPV החדש שלה (חבילת משולבת $1,299, ערכת Fly More $299, בקר תנועה $199), החברה טיפלה בבעיה זו. התמזל מזלנו להחזיק DJI FPV בבית למשך כמה שבועות ויכולנו לדווח על הממצאים שלנו.ה-DJI FPV הוא מעצמה מבחינת ביצועים. המל"ט יכול להגיע למהירויות של עד 87 קמ"ש במצב ידני מלא, לפי החברה, ויש לו זמן 0-60 של כ-2 שניות. זה בערך כמו הטסלה המהירה ביותר במצב המהיר ביותר שלה. אני בטוח שמישהו ירוץ איתם בקרוב.

מה שבטוח, המל"ט מתחיל במצב "נורמלי" מתון יותר ומגיב לפקדים באופן מהותי כמו כל מזל"ט אחר של DJI (אם כי, כמו מכונית עם מנוע חזק יותר, הוא מגיב מהר). לרחפן יש זיהוי מכשולים הפונה קדימה במצב רגיל. יש גם מצב "ספורט", אשר משבית את זיהוי המכשולים ופועל כגשר בין רגיל לידני.

DJI השקיע מאמץ רב בקישוריות הווידאו של הרחפן. יש כפתור עצירת חירום, שמגיע שימושי ברגע שאתה משתמש במצבים המתקדמים. ה-FPV מתחבר לרחפן באמצעות מערכת O3 של DJI ותובע טווח של עד 10 קילומטרים (מה שבפועל אמור להיות יכולת טובה יותר לטוס בסביבות רועשות). ל-FPV יש גם מקלט ADS-B, כך שאם יש מטוס בקרבת מקום, תקבל התראה במשקפי המגן.

יש לו רק גימבל חד מימדי מכיוון שהוא מזל"ט FPV שנועד לטיס על ידי מישהו שמסתכל דרך המצלמה (מעלה ומטה). למרות שמארז הסוללות גדול, זמן הטיסה של הרחפן של עד 20 דקות מעט פחות מזה של דגמים דומים ופחות חזקים בגלל מאפייני הביצועים הגבוהים שלו. המל"ט שולח הזנה 1440810 למשקפות. יש לו רזולוציה נמוכה יותר מאשר משקפות משחקי VR הנוכחיות, מה שהופך את קריאת הסמלים על המסך למעט יותר קשה, אך לא בלתי אפשרית. זה נהדר לראות שניתן לכוונן את ה-IPD (מרחק בין אישונים). עם זאת, מכיוון שאין שינוי בפוקוס, תצטרך לוודא שהמשקפיים שלך מתאימים לתוך המשקפות אם אתה צריך לראות מרחק. שלי, למרבה המזל, כן.כיצד להגדיר מציאות מדומה DJI FPV
כל מי שהטיס רחפן DJI בעבר צריך להכיר את התהליך, בעיקר. אתה נכנס ומפעיל הכל באמצעות אפליקציית DJI Fly (לא אפליקציית Go בשימוש משפחת Mavic). המשקפות (שמונעות על ידי סוללה חיצונית המחוברת באמצעות כבל), השלט (שלא צריך להתחבר פיזית לכלום), והרחפן עצמו כלולים בתיק זה. לאחר מכן, המשקפות התחברו לטלפון שלך, Go Fly נבחר (בהנחה שכל החלקים נמצאו), ואנחנו שמים את המשקפות.

כעת אתה אחראי על משקפות, סוללה כבל, הטלפון והשלט, כמובן. אז זה קצת יותר מסובך מלטוס עם שלט - במיוחד ברגע שאתה שם את המשקפות שלך. לדוגמה, כשהכנסתי את הטלפון לכיס ושמתי את המשקפות, העברתי בטעות את אפליקציית DJI Fly למצב השמעה, כך שהייתי צריך לתמרן הכל בבת אחת כדי להחזיר אותה למצב Fly. מכיוון שתזדקק לאדם שני כדי לנטר את המל"ט בזמן שאתה טס, הם יכולים גם לעזור בניהול המכשירים.

ה-DJI FPV ניתן לתיקון על ידי המשתמש, וזה שיפור משמעותי לעומת דגמי DJI קודמים. אתה יכול לפרק אותו ולהחליף רכיבים בודדים במפתח המשושה המצורף. בעלים ירכשו חלקי חילוף ישירות מ-DJI. זה חשוב במיוחד אם אתה מתכנן למרוץ את המל"ט או שימוש מלא ביכולות הביצועים הגבוהות שלו.הטסת רחפן DJI FPV מציאות מדומה
אם מעולם לא טסת רחפן FPV, סימולטור טיסה מבוסס VR הוא הדבר הכי קרוב שאני יכול לחשוב עליו. אלא שאתה בעולם האמיתי, ואתה טס. אלא אם תרצו להמתין בתור לחבילת סילון או לאחד מהרחפנים החדשים של אדם יחיד, זה עשוי להיות הקרוב ביותר שתגיעו לטיסה אישית. זה מאוד כיף, וקצת מוזר, לפחות במקרה שלי. אני אפילו יותר מתרשם מרוצי רחפנים מקצועיים עכשיו, לאחר שניסיתי כמה תמרונים פשוטים במצב גוף ראשון. לפני המעבר למצבים המתקדמים יותר של הרחפן, DJI ממליץ להטיס את הסימולטור החינמי שלהם. אם אתה משועמם עם אפשרויות הטסת המל"טים הנוכחיות שלך, זו דרך מצוינת לנסות משהו חדש.הערות אזהרה לטייסי FPV לראשונה מציאות מדומה
יש כמה אזהרות שמגיעות עם הטסת מזל"ט FPV אם אינך מכיר אותו כבר. הראשון הוא שאתה חייב על פי חוק לשמור את המל"ט שלך בטווח ראייה בארצות הברית ובמדינות רבות אחרות. זה אומר שיהיה איתך אדם שני בעת הטסת מזל"ט FPV. עכשיו, אני לא בטוח עד כמה האדם הזה יעקוב אחר המל"ט שלך אם תאיץ אותו למעל 80 קמ"ש, אבל טיסה בעלת ביצועים גבוהים נעשית ככל הנראה בנסיבות מיוחדות כמו מקומות מרוצי מזל"טים מאושרים מראש.

שנית, אם אתה מקבל מחלת תנועה כאשר אתה לובש משקפות VR, הטסת מזל"ט FPV עלולה להיות בעייתית עבורך. אני לא בטוח אם הבעיה היא זמן השהיה (מעל 25 אלפיות השנייה, הרבה מחוץ לחלון הקסם של VR של פחות מ-15 אלפיות השנייה) או העובדה שאתה בעצם מתעסק עם הראש שלך באותו אופן שהיית עושה אם היית טס ב- אפליקציית VR. ככל הנראה שילוב של השניים. אני נהנה מחוויות מציאות מדומה במשך כ-20 דקות בכל פעם. לשם השוואה, אני יכול להתמודד עם טיסת DJI FPV אחת בכל פעם, אבל אני לא חושב שהייתי רוצה לעשות שתי גב אל גב עד שיהיה לי נוח יותר עם זה.המציאות המדומה  DJI FPV עדיין בפיתוח.
במהלך תקופת טרום ההפצה, השתמשנו באפליקציית בטא שהייתה מוגבלת למדי. למרות שלדיבורית יש חריץ לכרטיס מיקרו SD, אינך יכול כעת להקליט את תצוגת המשקפות. כתוצאה מכך, לא אוכל להראות לך מה ראיתי בזמן טיסה. כמובן, אתה יכול להקליט ישירות על הרחפן, כך שתוכל להדהים את חבריך עם כישורי הטיסה המדהימים שלך או התרסקויות דרמטיות.

בנוסף, DJI חשפה בקר תנועה חדש ומגניב עבור DJI FPV. זהו בעצם בקר תלת מימדי המאפשר לרחפן לנוע כמו היד שלך. DJI מתרגש במיוחד מכיוון שהוא יפתח הזדמנויות לטייסי FPV חדשים שאינם חשים בנוח עם ההגדרה המסורתית של 2 מקלות. בקר התנועה הביקורתי שלנו לא הגיע בזמן להכרזה בגלל עיכובים במשלוח, אז אנחנו יכולים רק לנחש כמה זה יהיה יעיל.האם DJI FPV הוא מזל"ט החלומות שלך?
אם תמיד רצית לנסות לטוס FPV אבל אין לך את הכספים, DJI FPV הוא מקום נהדר להתחיל בו. (טיסת FPV פופולרית מאוד בקרב תלמידי תיכון באזורנו, אבל התקציבים שלהם בדרך כלל קטנים בהרבה, אז הם בונים משלהם.) מזל"ט DJI FPV, שלט רחוק ללא LCD, FPV Goggles V2, כבלים, טעונים ואחד הסוללה כלולה במחיר של $1,299. שתי סוללות נוספות ורכזת טעינה זמינות תמורת 299 דולר נוספים. עוד 199 דולר יקבלו את בקר התנועה. בהתבסס על הניסיון הקודם שלי, הייתי ממליץ בחום לרכוש את ביטוח DJI Refresh.


אתה יכול גם לקנות DJI FPV Combo ב:

Amazon.com


Ebay.com
מאמר של עמית קיסר:


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.