2 דקות קריאה
10 Sep
10Sep

בדקנו את המשקפיים והפלטפורמות הטובות ביותר של מציאות מדומה כדי לעזור להבין איזו מתאימה לך, בין אם אתה מחפש משקפיים עצמאיות או כזו שמתחברת למחשב או לקונסולה שלך.

דרך מרתקת לטייל באמצעות לא יותר מאשר כוחה של הטכנולוגיה היא מציאות מדומה. VR מאפשר לך להסתכל סביב מרחב וירטואלי כאילו אתה באמת שם, או לשחק משחק כאילו אתה באמת בתוכו, עם משקפות ומעקב אחר תנועה. הודות למשחקים וחוויות מעניינות, הוא תופס תאוצה בשנים האחרונות, אם כי הוא עדיין נראה מאוד במצב של תנופה, עם משקפות מגיעות והולכות די מהר. אנחנו עוקבים אחר המיטב של מה שיש בשוק כאן כרגע.

Oculus ממקדת את מאמציה במשקפות ה-VR העצמאית Quest 2, אך מספקת את האפשרות להשתמש בה ככבל הקשור למחשב. ה-Vive Cosmos הידידותי ל-Steam המחוברות ו-Vive Pro הממוקדות למפתחים זמינים עבור HTC. לסוני יש PlayStation VR תואם PS4, ומיקרוסופט, עם כמה משקפות של צד שלישי, תומכת בפלטפורמת Windows Mixed Reality שלה. יש גם את Valve, עם המשקפות היקרות שלה למדד Valve. על כולם, הנה מה שאתה צריך לדעת.השאלה הגדולה: מה הכי טוב עבור VR? משקפי VR מודרניות מתחלקות כעת לאחת משתי קטגוריות: עצמאיות או קשורות. מקושרות פיזית למחשבים אישיים משקפות קשורות כמו HTC Vive Cosmos, PlayStation VR ו-Valve Index (או עם PS VR, PlayStation 4). הכבל הופך אותם למסורבלים, אבל לשים את כל עיבוד הווידאו בפועל בקופסה שאינך צריך לחבר ישירות לפנים שלך אומר שזה יכול להיות הרבה יותר מסובך עבור חווית ה-VR שלך. עם בקרי חישת תנועה, חיישנים חיצוניים או מצלמות הפונות כלפי חוץ במשקפות מספקות מעקב תנועה מלא של 6DOF (שש דרגות חופש) הן לראש והן לידיים שלכם.

נכון לעכשיו, האפשרויות הכרוכות הזולות ביותר הן בסביבות $400, וזה עוד לפני שאתה פותר את בעיית העיבוד; ה-Vive Cosmos ו-Valve Index צריכים מחשבים חזקים למדי כדי לפעול, בעוד ש-PlayStation 4 נדרש ל-PS VR.

על ידי הוצאת הכבלים ואי צורך בשום מכשיר חיצוני כדי לטפל בעיבוד, משקפות עצמאיות מציעות את החופש הפיזי הגדול ביותר. כדי לספק מעקב אחר תנועה של 6DOF ובקרות תנועה דומות של 6DOF, ה-Oculus Quest 2 משתמש במצלמות הפונות כלפי חוץ דומות ל-Oculus Rift S. אין לו אותו כוח עיבוד כמו למחשב משחקים נפרד וייעודי, אבל כמה די מפורטות, גרפיקה חלקה עדיין יכולה לדחוף דרך המעבד הנייד היוקרתי שלו.


Quest 2 של Oculus הוא השם הגדול הראשון בגל הנוכחי של VR
היה ה-Oculus Rift, ואוקולוס הוא עדיין שחקן מרכזי בקטגוריה. עם זאת, היא מתכופפת מהמשקף הייעודי ל-VR המחובר, ומפסיקה את הייצור של Rift S לטובת התמקדות מוחלטת ב-Quest 2 העצמאי. זה לא אומר שבדיבורית החדשה של החברה לא תוכלו ליהנות מ-PC VR; אתה רק צריך להשיג כבל אביזר עבורו.

משקפי VR עצמאיות בשווי 300 דולר המונעות על ידי Qualcomm Snapdragon 865, ה-Oculus Quest 2 היא שדרוג כוח משמעותי על ה-Quest המקורי וה-Snapdragon 835 שלו. בחבילה אחת ללא צורך בחוטים (למעט הטענת המשקפות), היא מציעה אפשרות מקיפה חווית VR ומספקת כרגע את הרזולוציה הגבוהה ביותר מכל משקפות VR לצרכן ב-1,920 על 1,832 לכל עין. למעקב מלא של 6DOF של תנועת ראש ויד, יש לו שני בקרות תנועה ומציע בחנות המשולבת שלו ספרייה חזקה של תוכנת VR.

עם זאת, עם Quest 2, זה לא אומר שאתה לא יכול ליהנות מ-VR קשור. כבל ה-Oculus Link בשווי 79 דולר הוא כבל USB-C באורך חמישה מטרים המאפשר לך לחבר את Quest 2 למחשב האישי שלך ולהשתמש בו כדי לשחק במשחקי VR ספציפיים למחשב כגון Half-Life: Alyx בדיוק כמו Rift S המחובר. הוא יקר, אבל בהתחשב ב-Quest 2 נמוך ב-$100 מה-Quest המקורי, גם לאחר הוספת האביזר, הוא עדיין יוצא קדימה בערכו.


you can also buy the products on the website at:


amazon Israel


Amazon.com


ebayפלייסטיישן VR מבית סוני
הודות לפיתוח גיבוי של סוני עבורו והזמינות והזמינות של ה-PlayStation 4 בהשוואה למחשבי גיימינג, ה-PlayStation VR מעניין. משקפי, ה-PlayStation 4 ומצלמת ה-PlayStation הם כל מה שאתה צריך (כלול כעת ברוב חבילות ה-PlayStation VR).

Moss, Rez Infinite, Until Dawn: Rush of Blood ו-Five Nights at Freddie's: Help Wanted הם כמה משחקים מבריקים ב-PS VR. ה-Dual Shock 4 עובד עם משחקי PlayStation VR רבים, כך שאתה אפילו לא צריך בקרות תנועה. עם זאת, בקרות התנועה הללו הן המקום שבו ה-PlayStation VR מפגר; שרביטי ה-PlayStation Move מתקופת ה-PlayStation 3 עדיין בשימוש על ידי המשקף, והם אינם מסוגלים או נוחים כמעט כמו בקרי Oculus Touch. הם גם יקרים בחבילות PlayStation VR, ולא תמיד כלולים.

עם ה-PlayStation 5 הקרוב, ה-PlayStation VR יעבוד. סוני לא הכריזה על חומרת VR חדשה, אם כי ל-PS5 יהיה אביזר מצלמה חדש שככל הנראה יאפשר PS VR.


ניתן גם לקנות את המוצרים באתר בכתובת:


amazon.comyou can also buy the products on the website at:


Amazon.com


Vive Cosmos של HTC
הגרסה המשודרגת של דיבורית Vive היא Vive Cosmos של HTC, המתהדרת ברזולוציה גבוהה יותר ומחליפה את תחנות הבסיס החיצוניות במצלמות מעקב תנועה הפונות החוצה. זוהי חבילת VR מקיפה לחדר שלם, אך בהשוואה ל-Oculus Quest 2, היא די יקרה ב-699 דולר.

ה-Vive Cosmos Elite מחזיר תחנות בסיס חיצוניות למעקב תנועה טוב עוד יותר כדי להגדיל את האופן שבו הוא עוקב אחרי הראש ובקרי התנועה שלך, אם כי הוא יקר יותר ב-$899. ה-Vive Cosmos עובד עם Steam VR כמו Oculus Quest 2, וכיוון של-Viveport יש חנות תוכנת VR משלה. במקום רכישת תוכנה א-לה-קארט, Viveport מציעה גם את החברות של Viveport Infinity המספקת גישה בלתי מוגבלת לחוויות VR באמצעות שירות מנוי.


אינדקס שסתומים אם אתה חושב שה-HTC Vive
קוסמוס הוא יקר. Valve Index, משקפות ה-VR המחוברות למחשב האישי של Valve, יקר אפילו יותר. אם אתה קונה את כל מה שאתה צריך כדי שזה יפעל, זה עולה $999. (חוץ מהמחשב כמובן). על ידי שימוש חוזר בתחנות הבסיס של HTC Vive, הורדת המחיר ל-749$ או קבלת משקפות בלבד (ומתן בקרי תנועה ותחנות בסיס משלכם) תמורת 499$, תוכלו לחסוך קצת כסף. גם אם ה-Index מציג קצב רענון גבוה משמעותית של 120Hz מרוב מתחריו (עם מצב 144Hz ניסיוני), אלו מחירים קשים לבליעה, ולבקרים יש מערכת אחיזה מתקדמת לאינטראקציה טבעית ומדויקת יותר. עדיין לא בדקנו את אינדקס השסתומים.


ניתן גם לקנות את המוצרים באתר בכתובת:


Amazon.comמציאות מעורבת עם Windows מיקרוסופט מקדמת את השותפות שלה לייצר סדרה של משקפות "מציאות מעורבת" מוכנות ל-Windows 10 עם מספר יצרני משקפות.
עד כה, ההבחנה בין מציאות מדומה למציאות מעורבת מפוקפקת, אך היא מציעה שילוב של טכנולוגיית המציאות הרבודה (AR) באמצעות מצלמות קסדה. החומרה תקינה, וההגדרה פשוטה מהמשקפות השונות שבדקנו, אבל מעקב אחר מיקום אינו מדויק כמו משקפות קשורות עם חיישנים חיצוניים או ה-Quest 2 עם מצלמות המעקב הפונות החוצה. גם לחנות Windows Mixed Reality אין חוויות VR מעניינות כמו בחנויות Rift ו-SteamVR, למרות שבמשקפות Windows Mixed Reality אפשר להשתמש במשחקי SteamVR, שוב עם קצת התגוששות בתוכנה.בעוד כמה יצרני צד שלישי עבדו על משקפות Windows Mixed Reality בשנים האחרונות, צרכן המשקפות המעורב של Windows בדור הנוכחי הוא HP Reverb G2.


ניתן גם לקנות את המוצרים באתר בכתובת:


Amazon.com

מה קרה ל-VR המבוסס על הטלפון? עם Google Cardboard ו-Samsung Gear VR המאפשרים לכל מי שיש לו טלפון תואם לקבל חוויית VR בפחות מ-$150, משקפות VR שמשתמשות בסמארטפון שלך כדי לשמש גם את המוח וגם את תצוגת המערכת היו נפוצות בעבר.


המשקפות האלה האטו לטפטוף, ובעוד שסמסונג לא עדכנה את ה-Gear VR מאז ה-Galaxy S9, גוגל הפסיקה את משקף ה-Daydream View שלה. שמי עמית קיסר ואני מבטיח לכם שתחום המציאות המדומה המבוססת על סמארטפונים מת ויש לכך סיבות רבות.

article by Amit Caesar:

google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.