2 דקות קריאה
21 Feb
21Feb

מדריך למתחילים לכניסה למשחקי VR, סרטים ואפליקציות 2021

מתעניין ב-VR, אבל לא בטוח איפה להתחיל? יש לנו מדריך שיכול לעזור בזה.

ברגע שהוא קולט קיטור, קשה להדביק טכניקה. נראה שכולם יודעים כל פרט קטן על זה, ולמידת החבלים יכולה להיות כמעט בלתי אפשרית אם אינך מוצא קהילה מסבירת פנים.


זה מה שקרה למציאות מדומה עבור חלק מהאנשים. טכנולוגיה שעברה בין לילה מטכנולוגיה רטרו טיפשית לערכת פיתוח לתופעה תרבותית מלאה.

אל תדאג אם החמצת את ארבע השנים הראשונות של עליית ה-VR לגדולה. התוכנה פחות מורכבת ממה שאתה חושב והיא סופר פשוטה להבנה. ישנן דרכים משתלמות לנסות את זה לפני שאתה קונה את זה, ואם כבר רכשת משקפות, יש הרבה דרכים למצוא תוכן חדש.לא בטוחים מאיפה להתחיל בקצה המרחבים הדיגיטליים והפיזיים בעולם המופלא הזה?

 תנו לנו להיות מדריכי הטיולים הווירטואליים שלכם, בעודנו מעבירים אתכם דרך הטכנולוגיה צעד אחר צעד.


מהי המציאות של מציאות מדומה? במה שונה מחשב או טלוויזיה מזה?

אנחנו מדברים על תמונות, סרטונים, משחקים או תוכנות שמציעות שדה ראייה של 180 מעלות או 360 מעלות כשאנחנו מדברים על מציאות מדומה. זה חומר שאתה יכול לחקור או לחוות ממקור ראשון, להתקרב מאי פעם.

כשרוב האנשים חושבים על VR, 3D הוא המחשבה הראשונה שלהם, טכנולוגיית התצוגה שהשתמשה בסטריאוסקופיה כדי לתת אשליה שתמונות קופצות מהמסך. VR דומה בכך שהוא משתמש לפעמים בטריקים כדי להוסיף ריאליזם לתוכן, אבל הוא לא עוצר במקום שבו המסך נעצר, וממלא תמונה או סביבה בכל שדה הראייה שלך.

יש אפליקציות שמכניסות אותך לכלוב כריש במקום להסתכל על כריש בערוץ דיסקברי ומאפשרות לך לחוות איך זה יהיה לראות את החיות סביבך שוחות.

זה בגלל שהתוכן מרגיש סוחף יותר למה אנשים אוהבים אותו כל כך. יש אפליקציות שמכניסות אותך לכלוב כריש במקום להסתכל על כריש בערוץ דיסקברי ומאפשרות לך לחוות איך זה יהיה לראות את החיות סביבך שוחות. זה הצעד הראשון לעבר סיפון ההולו שראיתם לפני 40 שנה במסע בין כוכבים.

כעת ב-VR, לא כל משחק וידאו או משחק וידאו שהופק אי פעם נגיש, לפחות לא באופן מקורי. כאשר התוכן שנוצר עבור מציאות מדומה, VR עובד הכי טוב ונצפה במשקפות של מציאות מדומה... אפילו זולה כמו Google Cardboard.
בדיוק כפי שכל סרטון יוטיוב אינו הפקה זוכת פרסי אוסקר, איכות התוכן הזה משתנה מאוד, אבל הרעיון המרכזי מאחורי כל זה הוא שהוא יותר סוחף מדו מימד.


בריא להשתמש ב-VR? אתה יכול להיפגע?

הקונצנזוס הוא שכן; זה בטוח לחלוטין לשימוש, במיוחד עבור מבוגרים שעיניהם כבר הפסיקו להתפתח ושאינם ממש חולים בתנועה. האם זה בטוח לילדים מגיל 13 ומטה נותר נושא לוויכוח, אבל רוב העסקים ממליצים על שימוש מוגבל עם הרבה הפסקות לקבוצת הגיל.

למעשה, אנו ממליצים להתאקלם לאט, אפילו למבוגרים שרק נכנסים למדיום. רק כדי להרגיל את העיניים למסך קרוב, הרכיבו את המשקפות לכמה דקות בכל פעם ואז הסר אותה.

חבישת משקפות למשך שעה או יותר מעמיסה על עינייך, ואם אינך ספוג לחות כמו שצריך או מחלת תנועה, זה יכול לגרום לכאבי ראש אם התוכן שאתה צופה בו זז בצורה שהגוף שלך מרגיש לא טבעי.

עם זאת, החלק המסוכן ביותר ב-VR הוא כנראה עייפות העיניים. חבישת משקפות למשך שעה או יותר מעמיסה על עינייך, ואם אינך ספוג לחות כמו שצריך או מחלת תנועה, זה יכול לגרום לכאבי ראש אם התוכן שאתה צופה בו זז בצורה שהגוף שלך מרגיש לא טבעי. עם זאת, אף אחד מהם אינו קבוע, וברגע שאתה מוריד את המשקפות, שניהם אמורים להיעלם די מהר.

בדיוק כמו שחשוב לקחת הפסקות כדי לפנות את החלל שמסביב בזמן השימוש במשקפות VR, אין דרך לראות מה קורה סביבך אלא אם כן אתה משתמש במצלמות המעבר שבמשקפות, כך שאם אתה משחק במכשיר חדר מרוהט, קל להפליא לנסוע וליפול. לפני שאתה משחק, רוב משקפות המחשב יבקשו ממך להגדיר גבולות שמונעים ממך להיכנס לכל דבר, אבל בדרך כלל ככל שמרחב המשחק ריק יותר, כך הוא יהיה בטוח יותר עבורך.


מה ההבדל בין המשקפות?
הם בדרך כלל מתחלקים לשלוש קטגוריות כשאנחנו מדברים על משקפותמשקפות מחוברות למחשב כמו Oculus Rift ו-Venve Index, משקפות המופעלות על סלולרי כמו Samsung Gear VR ומשקפות עצמאיות כמו Oculus Quest. יש גם משקפות VR אחת המבוססת על הקונסולה בשם PlayStation VR שמתחברת ישירות ל-PS4 שלך.

בדרך כלל, משקפות מחוברות למחשב נראות הכי טוב, מרגישות הכי סוחפות ומציעות את המגוון הגדול ביותר של חוויות. בדרך כלל, הם גם הכי יקרים. הם פועלים על ידי חיבור המשקפות ליציאת ה-USB ויציאת התצוגה/HDMI של המחשב שלך והתקנת תוכנה ספציפית, כגון SteamVR או אפליקציית Oculus. בקרים ספציפיים ותחנות מעקב מגיעים איתם לרוב, אבל זה לא תמיד המקרה וכל משקפות שונות.

כשסמסונג מסרה אותם עם רכישת טלפון חדש בשנת 2017, משקפות המופעלות על סלולרי היו הראשונות לשיווק וצברו פופולריות. הם פועלים על ידי כניסת הטלפון שלך למשקפות וחיבורו לפנים שלך, כפי שהיית מצפה. החוויות בפלטפורמה זו אינן סוחפות או נראות טוב כמו אלו שבמשקפות מחוברות למחשב, אבל אם אינך בטוח לגבי VR, הן מהוות נקודת התחלה טובה.

אחרון חביב, ישנן משקפות עצמאיות שבונות את כל מה שאתה צריך לתוך משקפות עצמה, כך שבעצם אתה יכול לפרוק אותה תוך דקות ולהיות מוכן לשחק. אנחנו אוהבים את אלה מכיוון שהם מספקים מדיום שמח בין מחיר לביצועים ומציעים את רוב אותן חוויות במשקפות מחוברות למחשבים שהייתם מוצאים. לעזאזל, Oculus אפילו נותן לך את האפשרות לחבר את ה-Quest דרך כבל ה-Oculus Connect למחשב האישי שלך, כך שזו גם האפשרות הגמישה ביותר.

כדאי להסתכל על המפרט הספציפי שמציעה כל משקפות לאחר שהחלטתם איזה סוג משקפות אתם רוצים. יש להשוות רזולוציות (כמה פיקסלים יש על המסך), שדות תצוגה (כמה אתה יכול לראות בבת אחת), קצבי פריימים (עד כמה התוכן חלק) וכיצד מעקב אחר המשקפות, בין אם עם תחנות בסיס נפרדות או באמצעות מובנה -במצלמות.

אז, האם אי פעם אתה צריך משקפות? ובכן, אם אתה רוצה שהחוויה תהיה שלמה, כן. אבל אם אתה רק רוצה לצפות בסרטוני VR כדי לראות מה אתה מפספס, בטלפון הנייד ובמחשב שלך, ביוטיוב, בפייסבוק ובאתרים רבים אחרים יש אפשרות לצפות בסרטונים ב-360 מעלות. אם אין כסף, זה עשוי להיות צעד ראשון טוב לעולם ה-VR.


מה סוג התוכן שם בחוץ?


לא בטוחים מאיפה להתחיל? תראה את משחקי ה-VR הטובים ביותר שלנו, משחקי ה-PSVR הטובים ביותר ורשימות משקפות ה-VR הטובות ביותר.
השאלה הזו היא סוג של הנאה בשאלה "איזה סוג של תוכן באינטרנט יש בחוץ?" התשובה היא, ובכן, הרבה דברים! עם זאת, תשתמש במשקפות VR ברוב המכריע של הזמן כדי לצפות בסרטוני VR כגון קונצרטים של 360 מעלות או התקנות אמנות או נסיעות ברכבת הרים, ולשחק במשחקי Oculus ו-Steam VR.

אתה יכול להשתמש בו כדי לקיים פגישות וירטואליות שבהן אתה מביא נכסי תלת מימד שכולם יוכלו להסתכל עליהם או להשתמש במשקפות לסימולציות אימון ספציפיות אם אתה משתמש ארגוני או שאתה צריך משקפות VR לעבודה. מחנכים יכולים להשתמש בו כדי להחיות את השיעורים שלהם באמצעות חוויות אינטראקטיביות לתלמידים שלהם, וככל שיותר לאמץ VR כצורה חדשה של בידור, אתה יכול אפילו לנסות משקפות בתוך פארקי שעשועים.

מאגר התוכן רחב כפי שהיית מצפה שהוא יהיה. יש הרבה בחוץ, וביום אין דרך לראות את הכל.

אז כמה זה עולה עבור התוכן הזה? ובכן, זה משתנה. הרבה מהסרטונים האלה ביוטיוב ובפייסבוק הם בחינם, וכך גם האפליקציות שבהן השתמשת כדי לצפות בהם, כמו Gizmo ו-Oculus Video. יש גם כמה הדגמות חינמיות של משחקי VR וכמה אפליקציות חינוכיות VR בחינם הזמינות לניסיון. בלי להוציא שקל בכלל, אתה יכול להגיע רחוק למדי.

עם זאת, תוכן פרימיום כמו משחקי AAA או חוויות VR ארוכות יותר עולה כסף מזומן, כל הדרך מ-$10/10 ל-$60/60.


החדשות הטובות הן שישנם מספר שירותי מנויים כמו Vive port Infinity שמאפשרים להוריד כמה משחקים תמורת תשלום חודשי, ורבות מהחנויות המקוונות שבהן קונים משחקים וחוויות מוכרות לרוב את התוכן הפופולרי ביותר עם הנחות ענק. .


האם כדאי לרכוש משקפות VR?

אני מקווה שתצליחו לענות על זה בעצמכם עד עכשיו. אם אתה האדם שאוהב להיות בפורצת הדרך של הטכנולוגיה ושיש לו זמן לחפור בחוויות חדשות, אז כן, שווה לצלול לתוך VR לגמרי. אבל אם יש לך זמן וכסף, ואתה לא בטוח ש-VR מתאים לך, צפה בכמה סרטוני VR בטלפון שלך כדי לקבל תצוגה מקדימה של חוויה או קנה משקפות VR זולות שאם הן יושבות על המדף , אתה לא תרגיש רע.

באופן אישי, פעם בשבוע, אנו משתמשים במשקפות ה-VR שלנו, בדרך כלל כדי לנסות את משחק ה-VR העדכני ביותר או להתעדכן בסרטונים חדשים ומגניבים. יש אנשים שמשתמשים בו כדרך העיקרית שלהם לשחק משחקים מדי יום, בעוד שחלקם עשויים להשתמש בו הרבה פחות. הכל תלוי בך, בלוח הזמנים שלך ובעניין שלך בפלטפורמה.

אבל אני מקווה שעכשיו יש לך מושג טוב יותר למה לצפות מ-VR וכמה זה שונה.


עמית קיסר, מומחה למציאות מדומה, מוגברת ואינטליגנציה מלאכותית 2021 כתב את המאמר.


לקוחות פרטיים יכולים לרכוש מוצרי מציאות מדומה ורבודה באתרים המוכרים והגדולים בעולם:

www.amazon.com

www.ebay.com

www.aliexpress.com
האם אתה אוהב את החדשות שלנו? תן לנו דירוג 5 כוכבים וסקור ב-Google כדי להראות את תמיכתך באתר.


מאמר של עמית קיסרgoogle.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.