1 דקות קריאה
03 Mar
03Mar


מציאות רבודה (AR) נעה בקצב מהיר, ושנת 2023 מתעצבת להיות שנה גדולה עבור הטכנולוגיה. להלן 21 מגמות AR שכדאי לפקוח עליהן עין:

  1. הצמיחה של AR נייד: AR נייד הופך פופולרי יותר ויותר, מכיוון שיותר ויותר אנשים משתמשים בסמארטפונים ובטאבלטים. מגמה זו מונעת מהזמינות הגוברת של אפליקציות ומשחקי AR, כמו גם מהמחיר הגדל והולכת של מכשירים התומכים ב-AR.
  2. עלייתה של AR ארגוני: AR מאומצת גם על ידי עסקים למגוון יישומים, כגון הדרכה, תחזוקה ושירות לקוחות. מגמה זו מונעת על ידי הפוטנציאל של AR לשפר את היעילות והפרודוקטיביות.
  3. הפיתוח של חומרת AR חדשה: חומרת AR הופכת למשוכללת ובמחיר סביר יותר, מה שמקל על עסקים וצרכנים לאמץ את טכנולוגיית AR. מגמה זו מונעת על ידי פיתוח של משקפות AR חדשות, משקפיים ומקרנים.
  4. השימוש הגובר ב-AR בחינוך: AR נמצא בשימוש בחינוך כדי לספק לתלמידים חווית למידה סוחפת ואינטראקטיבית יותר. מגמה זו מונעת על ידי הפוטנציאל של AR להפוך את הלמידה למרתקת ואפקטיבית יותר.
  5. הצמיחה של שוק משחקי ה-AR: שוק משחקי ה-AR גדל במהירות, כאשר יותר ויותר אנשים משתמשים ב-AR כדי לשחק משחקים. מגמה זו מונעת מהזמינות הגוברת של משחקי AR, כמו גם מהפופולריות הגוברת של משחקי סלולר.


אלו הן רק חלק ממגמות ה-AR הרבות שצפויות להמריא בשנת 2023. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להבשיל, אנו יכולים לצפות לראות עוד יותר יישומים חדשניים ומרגשים של AR בשנים הבאות.


תַעֲשִׂיָה

#1 המגיפה הפכה את הווירטואלי לנורמלי החדש, והאיצה את האימוץ של מציאות רבודה

מגיפת ה-COVID-19 אילצה את העולם לעצור איך שהוא תפקד במקור וגרמה לו לחפש דרכים חדשות לשרוד. הטכנולוגיה הפכה לחבל הצלה עבור עסקים ואנשים כאחד, ומאפשרת דרך להמשיך לעבוד ולהישאר מחוברים עם חברים ובני משפחה. כאשר מקלט במקום מגיע לרגל יום השנה הראשון שלו, השימוש וההסתמכות שלנו על טכנולוגיות כמו שיחות ועידה בווידאו ומציאות רבודה יימשכו גם השנה וככל הנראה יישארו לאחר המגיפה. הצורך החדש הזה בטכנולוגיות המאפשרות רגעים וירטואליים, כמו גם דרישה לחוויות וירטואליות אלו להרגיש אמיתיות יותר, האיץ את האימוץ של מציאות רבודה שכבר הייתה במסלול קבוע והפכה לגל הבא של המחשוב. הנורמלי החדש.


חוּמרָה 

#2 צרכנים מקבלים השנה משקפיים חכמים אופנתיים, אבל זו יותר החזרה של גוגל גלאס מאשר HoloLens להמונים 

2021 תהיה שנה משמעותית עבור משקפיים חכמים לצרכן, מכיוון שאנו מצפים לראות מספר אפשרויות זמינות למיינסטרים. עם זאת, סביר להניח שמכשירים אלו יהיו דומים יותר להחזרה של גוגל גלאס (מסכי ראש שמציגים התראות, מתחברים לעוזרות קוליות ומצלמים תמונות) במקום להפצת HoloLens להמונים (משקפי AR שמרגישים את העולם שלך ולמקם בתוכו מידע דיגיטלי וחפצים). אבל זו כבר לא 2013, השנה שבה שוחררה גוגל גלאס לראשונה, דברים השתנו מה שממקם טוב יותר מכשיר כזה להצלחה. ראשית, טכנולוגיה לבישה, כגון שעונים חכמים, רכיבים לבישים ואפילו VR HMDs, הן כיום דבר שבשגרה. גם מערכת היחסים שלנו עם הטכנולוגיה השתנתה, לא רק בגלל המגיפה, אלא גם בגלל שהטלפונים החכמים שלנו נמצאים בידינו כבר שמונה שנים יותר מאשר כשגלאס הגיע למקום ומחפשים דרכים חדשות להשתמש בו. בנוסף, התקדמות הטכנולוגיה אפשרה למשקפיים הללו להיות קטנים יותר, קלים יותר ולבישים יותר ורשתות וטכנולוגיות אחרות כגון עוזרות קוליות התפתחו כדי להיות מוכנות יותר לעזור למשקפיים הללו לספק ערך למרכיב. המשקפיים החכמים של 2021 להיות לבישים יותר מאי פעם, כששחקני טכנולוגיה משתפים פעולה עם מותגי אופנה כדי להפוך אותם לאופנתיים יותר, וחלקם התמקדו לא רק להיות מחוברים אלא להיות משקפיים טובים יותר, עם עדשות שמתאימות אוטומטית לתנאי הסביבה ומרשם משתנה של המשתמש. ככל הנראה כל ההצעות הללו יהיו אביזרי סמארטפון, אולי יתחברו לציוד לביש אחרים כמו שעונים חכמים, ורבות מהן יימכרו דרך ספקים גדולים כדרך לשווק 5G. אמנם כל זה יהיה צעד בכיוון הנכון, אך מה שעדיין לא ברור הוא אם המצטרפים המוקדמים הללו יוכלו להוכיח את הערך הדרוש כדי לשכנע את הציבור לא רק לרכוש אלא גם ללבוש אותם על בסיס קבוע. 2021 יעמוד בסימן התחלה חשובה לדור חדש של מוצרים לבישים לצרכן, כאלה שאנו לובשים על הפנים שלנו במקום על פרק כף היד, אבל אולי זו לא השנה שבה אנחנו רואים אימוץ משמעותי של המכשיר החדש הזה. ככזה, חשוב לא לתת למשקפיים להסיח את דעתך מההזדמנות האמיתית של AR צרכנית שנמצאת בידי המשתמשים כיום, AR נייד.


#3 חיישנים מרחביים מראים AR מעבר למצלמה וממחישים כיצד תידרש סדרה של חיישנים לטבילה

כשאנחנו חושבים על AR אנחנו מיד הולכים למצלמה בתור החיישן הראשי. למרות שזה נכון ברוב המקרים, יש חבילה חדשה לגמרי של חיישנים מרחביים חזקים מספיק כדי לחוש את הסביבה, אשר גם תשחק תפקיד מרכזי ב-AR. בשנת 2020 ראינו חיישני עומק של LiDAR, גלי רדיו אולטרה רחב פס (UWB) מודעים למרחב ואודיו מרחבי המופעל על ידי מעקב ראש דינמי תופסים את הבמה בטאבלטים, סמארטפונים, רמקולים חכמים ומכשירי שמיעה. LiDAR לא רק גורם ל-AR להרגיש אמיתי יותר, אלא שהוא יכול לשמש ליצירת סריקות של סביבות ואובייקטים שניתן להשתמש בהם למטרות AR. מכשיר המצויד ב-UWB יכול לזהות את מיקומו המדויק ביחס להתקני UWB אחרים באותו חדר, מה שיכול ליצור חוויה מודעת מרחבית. ואודיו מרחבי מעשיר את חוויות ה-AR החזותיות כדי לגרום להם "להרגיש" אמיתיים יותר כשהצליל מגיב לתנועת הראש שלך. עם מכשירים המצוידים כעת במרכיבים אלה (ואולי עוד יבואו), בשנת 2021 יתחילו לראות מפתחים עושים שימוש בחיישנים אלה כדי ליצור דרכים חדשות להרחיב את המציאות שלנו, כמו חוויות AR שמבינות טוב יותר את הסביבות שלנו כולל האנשים והאנשים. דברים בתוכו, אלה שנשמעים יותר "אמיתיים" כמו גם פתרונות AR לשמע בלבד, או מה שמכונה גם אודיו מוגבר. באופן מעניין למדי, חיישנים שאינם מצלמה יכולים גם להיות המפתח לאיסוף מידע על הסביבה באופן שנראה פרטי יותר למשתמש הקצה. בנוסף, מכיוון שמכשירי שמיעה הם כבר רכיבים לבישים מבוססים בשוק כיום, אודיו מוגבר באמצעות מכשירי שמיעה עשוי להיות הסוג הראשון של צרכני AR לבישים שמאמצים לפני משקפיים חכמים.


#4 מופעל עם 5G, שבבים חזקים וצגים ומצלמות טובות יותר, הסמארטפון מעולם לא היה מוכן יותר ל-AR מעכשיו

עם הערכה של 221 מיליון טלפונים ניידים 5G בשוק של יצרניות OEM גדולות כמו אפל, סמסונג ו-LG, ו-5G מצפים להוות שליש מכלל הסמארטפונים שנמכרו ב-2021 עם 539 מיליון יחידות שנשלחו לפי גרטנר, 5G כבר לא מגיע, זה כבר כאן. 5G הבטיחה מזמן להכניס AR ו-VR באופן דומה מאוד לזה ש-3G עשה עבור וידאו נייד ו-4G עבור מדיה חברתית ואפליקציות. 5G מאפשר תוכן חזותי עשיר יותר, זמן אחזור נמוך יותר ואיכות עקבית עבור חוויות AR תלויות תפוקה קיצוניות. למרות שעדיין ישנה עבודה על השקת רשתות, 2021 היא אחת השנים הראשונות שלמשתמשי סמארטפונים יומיומיים תהיה גישה ליתרונות של רשת זו. עד כה, ניתן היה לחוות את 5G רק באזורים ייעודיים, כגון אצטדיונים או תערוכות, כהדגמות שיווקיות לרשת החדשה הזו. עם טלפונים ביד ורשתות שמתחברות יחד - אנחנו צריכים לצפות לראות חוויות AR התומכות ב-5G מופצות לקהל רחב יותר השנה. אבל 5G היא לא הדרך היחידה שבה סמארטפונים הופכים למכשירי מציאות רבודה חזקים עוד יותר. שבבים חדשים, צגים ברזולוציה גבוהה יותר ותצוגות המציעות שדה ראייה רחב יותר, כגון אלו הניתנים לקיפול (או אפילו ניתנים לגלגול), ושיפורים קבועים במצלמה הקדמית והאחורית, כולם הפכו את הסמארטפון מוכן אפילו יותר ל-AR.  


#5 מעבר וידאו במציאות מעורבת HMD עושה את דרכו אל הצרכן כמכשיר סלון לבידור חברתי, משחקים ובידור מהדור הבא 

ראינו מכשירי מציאות מעורבת המסוגלים הן למציאות מדומה והן למציאות רבודה באמצעות טכנולוגיית העברת וידאו עבור הארגון, אך טרם ראינו אחד המוקדש לשוק הצרכני. 2021 עשויה להיות השנה שבה זה ישתנה. השנה אנו עשויים לראות מכשיר AR עוברי וידאו המוצג לשוק הצרכנים. סביר להניח שהמכשיר הזה לא יהיה זוג משקפיים מלוטש לכל היום ויום יום שנועדו ללבוש בחוץ אלא HMD גדול יותר בדומה למכשירי ה-VR כיום, שנועדו לשימוש בתוך הבית ואולי אפילו ידרוש סמארטפון, מחשב. או קונסולה ייעודית כחלק מהמערכת הכוללת. ככזה, הוא ישווק כמכשיר סלון למשחקים, בידור ואפליקציות חברתיות ואולי גם לפרודוקטיביות בבית לעבודה וללימודים. מעבר להיותו מוכן יותר מ-AR שקוף אופטי, מעבר וידאו דרך מציאות רבודה מציע מספר יתרונות כמו שדה ראייה רחב יותר, דרישות עיבוד ורזולוציה נמוכות יותר עקב רינדור foveate, והרבה יותר שליטה בפיקסלים כולל היכולת להציג שָׁחוֹר. בנוסף, העברת הווידאו כבר נמצאת בשימוש עם AR נייד ולכן מכשיר AR/VR במציאות מעורבת יכול להתחבר באופן מיידי הן לאקוסיסטם המפתחים של ה-AR הנייד והן ל-VR. עם זאת, מיקום המצלמות, רזולוציית התצוגה ובעיות השהייה היו רק חלק מהמחסומים המעכבים את הווידאו מ-AR בחזרה מאימוץ רחב יותר. ראינו שיפורים משמעותיים בכל התחומים הללו ממכשירים המיועדים לארגון, מה שמצביע על כך שהטכנולוגיה מוכנה יותר אבל באיזה מחיר? למכשירי מציאות מעורבת ארגוניים בשוק כיום יש תג מחיר גבוה ולכן מכשירי הצרכן מהדור הראשון עשויים גם הם להופעה במחיר שמונע מהם להיות להיט גדול בהמונים.


#6 מציאות רבודה הופכת לטכנולוגיית קרב עבור יצרני רכב החל מרכבי יוקרה 

רכבי יוקרה שמעוניינים לבדל את עצמם פנו למציאות רבודה כדי לעשות זאת. מערכות AR הממנפות מצלמות מובנות ומסכים ברזולוציה גבוהה מציעות ניווט מהדור הבא על ידי שכבת כיוונים ונקודות עניין על הכביש שלפניך. כבר ראינו כמה כלי רכב יוצאים לכביש עם מערכות מסוג זה, ואנחנו יכולים לצפות לראות את AR הופכת לתכונה סטנדרטית ברכבים מתקדמים לפני שתכונה זו תטפטף אל שאר שוק הרכב. מערכות AR משולבות הן לא רק תכונת מכירה עבור יצרני רכב אלא גם מפתח כדי לגרום לנהגים שלהם להשתמש במערכת שלהם בתוך הרכב על פני אלה שבבעלות גוגל או אפל. ככזה, צפו ש-AR תהיה טכנולוגיית קרב עבור יצרני רכב כאשר הם מוציאים פתרונות קנייניים שהם פיתחו או השקיעו בהם, שונים בחוויית משתמש ובמערכי תכונות. עבור רבים, מערכות לרכב עשויות להיות הפעם הראשונה שהם חווים מציאות מוגברת ומכיוון שהניווט הוא אפליקציית קטלנית עבור AR המספקת ערך ברור למשתמש, ההקדמה העוצמתית הזו בטוח תמלא תפקיד באימוץ AR מחוץ לרכב.


#7 חומרת AR Enterprise ממשיכה להשתפר עם חיישנים חדשים המיועדים לעולם שלאחר מגפה

בעוד שהתעשייה צופה את הופעת הבכורה של משקפי AR חכמים לצרכן, מכשירים אלה כבר עובדים קשה בארגון כבר מספר שנים, ומפגינים החזר ROI משמעותי מאוד בפיילוטים ובפריסות אצווה קטנות. בשנת 2021 תמשיך לראות מכשירי AR ארגוניים קיימים המשתפרים, וייתכן שנראה גם כמה נגני חומרה חדשים שיוצגו. סביר להניח שמכשירי הדור הבא יהיו קלים וקטנים יותר, יציעו שדה ראייה מוגדל ותצוגות ומצלמות ברזולוציה גבוהה יותר וכן עיצוב משופר המתאים יותר ללבישה ולשימוש בסביבת עבודה. עיצוב ההתייחסות Snapdragon של קוואלקום ישחק תפקיד מרכזי בשדרוגים אלה, כאשר פלטפורמת ה-XR האחרונה שלה מציעה פי שניים את ביצועי ה-CPU וה-GPU, פי ארבעה יותר רוחב פס של וידאו, רזולוציה גבוהה פי שישה בהשוואה לפלטפורמת ה-XR הקודמת שלה. הוא כולל גם ארבע מצלמות חיצוניות, שתי מצלמות RGB לחוויות MR ושתיים למעקב ראש, שניתן להשתמש בהן גם ליצירת מפות עומק מדויקות, מצלמה נוספת למעקב אחר פנים ושפתיים או מצלמת מונוכרום שנייה למעקב אחר בקר ופולט IR. למעקב אחר ידיים ומעקב ראש עם לוקליזציה ומיפוי סימולטני (SLAM) כדי להתקיים במקביל. תכונה חדשה אחת שהוצגה למשקפי AR ארגוניים עקב COVID-19 היא השילוב של פתרונות הדמיה תרמית במכשירים אלה כדי לצייד את הארגון, במיוחד שירותי בריאות ועובדי קו חזית, עם אמצעי לנטר את טמפרטורת הגוף מרחוק.


פלטפורמות, כלים ותשתיות

#8 2021 היא שנת קוד ה-QR וההתחלה של סריקת הכל עם הטלפון שלך ומצפה לתוצאה 

קוד ה-QR הומצא ב-1994 ומאז יש לו דרך סלעית לאימוץ משתמשים - לפחות בצפון אמריקה. מונע על ידי צורך באינטראקציות ללא מגע עקב מגיפת COVID-19, קוד ה-QR חזר לאופנה וכעת הוא משמש לגישה לתפריטים, תשלום עבור פריטים ועוד. מכורח הנסיבות, קוד ה-QR אינו מוכר יותר ואוכלוסייה גדולה של משתמשים חדשים צברה ניסיון עם קוד ה-QR הראשון שלהם ומוכנה לסרוק עוד. זה מקטין באופן דרמטי את החיכוך בשימוש בקודי QR כחלק מפתרון דיגיטלי, כולל שימוש בו עבור AR. 2021 תהיה השנה של קוד ה-QR ותוכלו לראות אותם בכל מקום, החל ממגזינים ועד חלונות חנויות, לצד מופעים ותמונות אלבומים באפליקציות הסטרימינג האהובות עליכם ועוד. השימוש העקבי בקודים הללו יוצר התנהגות חדשה עם הסמארטפון שלנו והעולם שסביבנו --- כזו שבה אנו מצפים לקבל תוצאה דיגיטלית מסריקת כל דבר בעולם האמיתי. קודי QR משחקים תפקיד מרכזי ב-AR. כיום הם מאפשרים גילוי וגישה לחוויות מציאות רבודה על ידי איתות על קיימת חוויה דיגיטלית וניתנת להפעלה. אבל פעולת הסריקה שהיא מבקשת מהמשתמשים גם מטפחת אותם בהתנהגות חדשה שהם יצטרכו בעתיד הקרוב, כאשר העולם מתאפשר לחלוטין על ידי מציאות רבודה וניתן לסרוק אותו ללא צורך בקוד, תוך הגדרת פתרונות כמו סריקה של Snap ו-Google עדשה להצלחה גדולה.


#9 מסכים גדולים כמו שולחניים, מחשבים ניידים וטלוויזיות חכמות מופיעים כהזדמנות מרכזית למציאות מוגברת המונעת על ידי שיחות ועידה בווידאו 

המגיפה הגבירה באופן משמעותי את השימוש הקבוע בשיחות ועידה בווידאו, כאשר יצרנו שיחות וידאו כדי להרגיש מחוברים עם משפחה וחברים וכדי להמשיך לעבוד. רוב השיחות הללו בוצעו במחשב נייד או שולחני, קטגוריית מכשירים שגדלה בביקוש כאשר ההתנהגות הדיגיטלית שלנו עברה מדרך לדרך לבית. התחלנו לראות את השימוש במציאות מוגברת בתוך פתרונות ועידת וידאו בשנת 2020 עם פילטרים, רקעים, אווטרים ואפילו איפור דיגיטלי ראשון. 2021 עשויה לקחת את זה אפילו רחוק יותר עם מערכת אקולוגית של AR שמתפתחת סביב שיחות ועידה בווידאו ומצלמת האינטרנט שנמצאת במכשירי מסך גדולים יותר כמו מחשבים ניידים, מחשבים ניידים, מחשבים אישיים וטלוויזיות חכמות. למרות שהם מוגבלים בעיקר לאפקטים של פנים וגוף, פלטפורמות ועידת וידאו ויישומים ואתרים נגישים למצלמות רשת שולחניות יציעו מקום חדש להפצה ולגלות AR. סביר להניח שלחוויות אלו יהיו זמני מעורבות ארוכים יותר, אשר יהוו השראה למקרי שימוש חדשים עבור AR. אנחנו כבר רואים איך זה משבש את היופי על ידי החלפת הצורך באיפור פיזי לשיחה בפילטר ויש הזדמנות ענקית לשלב AR/CV וכושר עם המסכים הללו, במיוחד טלוויזיות חכמות. בנוסף, יישום עקבי זה של AR כחלק מהתקשורת שלנו עם אחרים, עשוי למלא תפקיד משמעותי באימוץ האווטרים שלנו ובבניית הזהות הדיגיטלית שלנו, כאשר אנו בוחרים לקבל צורות וצורות חדשות תוך כדי חיבור עם אחרים באינטרנט.


#10 AI + AR מייצר אפקטים מיוחדים, והופך יוצרי תוכן יומיומיים ליוצרי סרטים

מפילוח קרקע ושמיים ועד הפיכתנו לדמויות אנימה וסרטים מצוירים, 2020 הייתה שנה משמעותית בכל הנוגע להראות כיצד בינה מלאכותית יכולה לקחת AR, במיוחד AR חברתי לרמות חדשות. והעובדה שניתן ליצור פרויקטים של AR באמצעות למידת מכונה מתוחכמת באמת מדברת על התחכום והצמיחה שראינו בשני המרחבים הללו. AI + AR הוא שילוב רב עוצמה ובשנת 2021 נראה יותר מפתחים עושים שימוש במודלים ייעודיים של למידת מכונה כדי להפוך את המסננים, העדשות, אפקטי הווידאו וחוויות ה-AR מעבר ל-AR החברתי למתוחכמות עוד יותר. בתורו, נראה יוצרי תוכן משתמשים בכלים האלה כדי ליצור סיפורים, סרטונים ופוסטים חברתיים שיהיו לא פחות מסרט עלילתי – AI + AR יהפכו את האפקטים המיוחדים לדמוקרטים. AI + AR יפתחו יותר חוויות AR מותאמות ודינמיות, ומסמנות דור חדש של פילטרים, עדשות ואפקטי וידאו המיועדים לשימוש במשך יותר מ-15 שניות, ומעודדים סיפורים עמוקים ומשמעותיים יותר עם AR. זה מספק ערך מיידי ליוצרי תוכן, משפיענים ומשתמשי מדיה חברתית על ידי מתן כלים חדשים לפוסטים שלהם מעבר לעריכת תמונות וסרטונים מסורתיים. באופן מעניין למדי, צפייה בפוסטים ובסרטונים שנוצרו עם כלי ה-AI + AR האלה ירגישו כמו הצצה חטופה של איך זה יכול להיות לחוות את העולם דרך משקפי AR כשאנחנו מתחילים ללבוש אותם באופן קבוע.  

# 11 ענן AR נהיה אמיתי יותר עם מפות דינמיות המאפשרות חוויות AR משופרות עם הבנת סצנה

הוטבע במקור בשנת 2017 על ידי שותפי Super Ventures ו-AWE וחלוץ AR, אורי ענבר, ענן AR מייצג, בין היתר, מפה מרחבית של העולם שהופכת את AR יותר הקשרי, פחות בודד וזמין תמיד ומהווה מרכיב חיוני ל קח את AR לשלב הבא. דיברו רבות על ענן AR ובשנת 2020 התחלנו לראות אותו עובר מהייפ להתרחשות על ידי שחקנים גדולים רבים. 2021 יראה את ענן ה-AR גם ימשיך להתעצב וגם מנוצל עם מפות שנבנו באמצעות מיקור המונים, במיוחד תוך שימוש במכשירים החזקים החדשים בידי המשתמשים, וחוויות המשתמשות בעוגנים ובהבנת סצנות כדי שה-AR יהיה מתמיד, חסום ולהגיב לעולם האמיתי.

#12 עליות לכידה נפחית עם אולפנים וסמארטפונים התומכים ב-LiDAR המאפשרים סריקה תלת מימדית עבור משתמשים מסחריים ומקצוענים

וידאו וולומטרי ותלת מימד הם סוג נכס חדש ועוצמתי במחשוב מרחבי שניתן להשתמש בו על פני פלטפורמות כולל תלת מימד על מסכי דו מימד ובמיוחד ב-AR ו-VR. עם מספר הולך וגדל של אולפני וידאו נפחיים מקצועיים ברחבי העולם וסמארטפונים חדשים המצוידים ב-LiDAR בידי רבים, אנו יכולים לצפות לעלייה ביצירת תוכן נפחי השנה. ראינו זרם של סרטונים נפחיים בשנה שעברה, במיוחד אלה שעשו שימוש בחוויות מציאות רבודה מבוססות אינטרנט, שהציגו ידוענים ופקידי ממשל וכל זה הושג למרות האתגר של עבודה עם פרוטוקולי בטיחות חדשים שנחוצים עקב המגיפה. עם סיום המגפה באופק, נקודות הוכחה עוצמתיות בשוק וספקי פתרונות ואולפנים חדשים הפעילים במרחב זה ברחבי העולם, אנו בטוחים שנראה יותר מהתוכן הזה מגיע למסכים ול-HMDs שלנו. בעוד שאולפני לכידה נפחיים משרתים הפקות מתקדמים יותר, סמארטפונים התומכים ב-LiDAR מציידים את היוצרים ביכולת ללכוד אנשים, מקומות ודברים בתלת מימד. אמנם אנחנו עדיין לא בנקודה שבה המשתמש היומיומי יוצר לכידת תלת-ממד ווידאו נפחי באותו אופן שבו הוא עושה תמונות וסרטונים דו-ממדיים, המכשירים החדשים הללו ומערכת אקולוגית חדשה לגמרי של אפליקציה שנועדה לעזור ללכוד, לערוך, לפרסם, לשתף ו אפילו סריקות מכירה מאפשרות מערכת אקולוגית של יוצר תוכן ללכוד נפח.

#13 פלטפורמות פיתוח ממשיכות למצוא דרכים להפוך את פיתוח AR ליעיל וקל יותר

פלטפורמות הפיתוח ימשיכו להתפתח השנה עם התמקדות מובהקת בהעצמת מפתחים עם כלים שהופכים את פיתוח ה-AR ליעיל יותר ומעניקים למפתחים חופש וגמישות נוספים. בנוסף, אנו עשויים לראות דגש על פתרונות עריכת קוד נמוכים וללא קוד הממנפים סקריפטים חזותיים, תבניות וכלי WYSIWYG אשר מתאימים היטב ליצירת אב טיפוס מהיר ומספקים דרך קלה יותר ליצור AR.

פתרונות לצרכן

#14 AR הופך חיוני עבור מותגים ומשווקים שכן אסטרטגיה בבית מניעה הוצאות שיווק ופרסום 

המגיפה העבירה את הוצאות הפרסום והשיווק לבתיהם של הצרכנים, המקום היחיד שבו הם יכולים להגיע אליהם בזמן שרובנו ממשיכים לחסות במקום. זה יצר צורך באסטרטגיה "בבית" ש-AR מתאים לה. בעוד אסטרטגיה בבית ממשיכה להיות הכרח בזמן שהמגיפה נמשכת, סביר להניח שהיא תישאר נדבך שיווקי מרכזי לאחר המגפה בגלל שינוי הנורמות החברתיות, דגש גדול יותר על בריאות הציבור ומכיוון ש-AR הוכיחה את עצמה כדרך יעילה למותגים ולמשווקים ליצור קשר עם צרכנים באשר הם. 2021 תהיה השנה שבה נראה את AR עוברת מכלי נחמד שיש לכלי חיוני עבור מותגים ומשווקים רבים. ההוצאה על מודעות AR תהיה במגמת עלייה השנה עם פריטי שורה שמוקדשים למציאות רבודה במקום להיות חלק מתקציבי חדשנות. אבל זה אומר ש-AR צריך ללכת מעבר ליחסי ציבור כדי לפתור בעיות אמיתיות ולהשיג תוצאות אמיתיות. למרבה המזל, אנו כבר רואים מותגים ומשווקים חולקים מקרים ונתונים המצביעים על כך ש-AR אכן מוכיח החזר ROI. בפרט, AR יהפוך למרכיב עיקרי בתוכניות יציאה לשוק עבור יציאת סרטים עלילתיים חדשים, יציאות אלבומים וסינגלים והשקות מוצרים, במיוחד בתעשיות טכנולוגיה ומכוניות ותעשיות אחרות שהשתמשו בדרך כלל בתערוכות ואירועים חיים כדי ליצור את הוֹפָעָה רִאשׁוֹנָה. השקות מוצרי AR אלו יעשו שימוש בהעתקים תלת מימדיים של מוצרים ויציגו הולוגרמות של ידוענים, דוברים ומשפיענים שנוצרו באמצעות מערכות וידאו נפחיות, דו מימד או אווטאר שייכנסו לבתי הצרכנים כדי לבצע ולמכור מוצר חדש לגמרי. צפו לראות את הסלבריטאים האהובים עליכם יוצרים את התאום הדיגיטלי שלהם והופכים לחלק מחוויית AR כדי לעזור להם לקדם את המוצר, הסינגל או הסרט האחרון שלהם. השקות מוצרי AR יציגו הזדמנויות מרתקות ואישיות יותר עם צרכנים מאשר מדיומים אחרים, וכתוצאה מכך מערכות יחסים חזקות יותר, זמני שהייה גבוהים יותר ומעורבות שיובילו להגדלת ההמרות. תוך פרק זמן קצר, צרכנים יצפו לחוויית AR אינטימית כחלק מכל מהדורה חדשה.

#15 פורטלי תלת-ממד ו-AR גורמים ליעדים מקוונים להרגיש כמו יעדים פיזיים, שכן מותגים, קמעונאים ומארגני אירועים זקוקים למרחב חדש כדי למשוך משתמשים 

יעדים מקוונים הופכים דומים יותר ליעדים פיזיים הודות לשימוש בתלת מימד/AR/VR. סביבות תלת מימד מקוונות המחקות חנויות לבנים וטיט, אולמות כנסים, אצטדיונים ומגרשי פסטיבלים נותנות למשתמשים דרך לברוח, לקנות ולהתחבר מבלי לעזוב את ביתם. פורטלי AR בפרט הם דרך מצוינת להביא יעד למשתמש, להעביר אותם אל סביבת 360 ולתת לו דרגות חופש להסתובב ולחקור. בשנת 2021, נראה פורטלי תלת מימד ו-AR מקמעונאים, מותגים ו מארגני אירועים שכרגע אינם מסוגלים לארח את המשתמשים שלהם במרחבים פיזיים בעולם האמיתי. יעדים מקוונים אלו יעניקו למשתמשים סוכנות לחקור ולבלות זמן עם מוצרים וחוויות. ומכיוון שהם משוחררים ממגבלות פיזיקה או נדל"ן, הם מסוגלים לספק חוויה יוצאת דופן שאינה אפשרית IRL. קמעונאים בפרט ישיקו ויתחזקו את היעדים הללו בדיוק כמו שהם ישיגו מיקום חדש של חנות, ויעדכנו אותם בתוכן, מוצרים וחוויות חדשים שמטרתם למשוך מבקרים חוזרים. המיני-עולמות הממותגים הללו יחיו באופן עצמאי או יימצאו משולבים ביקומים ואפליקציות וירטואליות קיימים ועשויים למלא תפקיד חשוב בעיצוב המטא-וורס.

#16 אתרים גדולים מוסיפים AR כפורמט תוכן ב-dot-com שלהם ומתחילים לעבור לכיוון האינטרנט המרחבי

הרשת הפכה ליעד רב עוצמה למציאות רבודה. משווקים ומותגים פנו לאינטרנט כדי למשוך משתמשים בקמפיינים של AR ואנו נמשיך לראות יותר הוצאה של פרסומות על קמפיינים דומים של AR בשנת 2021. בנוסף לאתרי המיקרו החזקים הללו, השנה נתחיל לראות אתרים גדולים מעדכנים את הנקודות שלהם- com כיעד לתוכן AR אינטראקטיבי. תוכן AR המוטמע בדפי אינטרנט אלה מאפשר למשתמשים לגלות את חוויית ה-AR ולעסוק בהן מבלי צורך להגיע ליעד נפרד לשם כך, מה שמגדיל את זמן השהייה והמעורבות עבור יעד האינטרנט הראשי. בדרך זו, AR יתחיל להפוך לסוג תוכן חדש ועוצמתי שמתווסף לאתרים, וחי לצד סוגי תוכן דו-ממדיים קיימים כמו GIF וסרטונים. האינטרנט הוא חלק קריטי במסע הדיגיטלי היומיומי שלנו, וכאשר היעדים האהובים עלינו יתחילו להשתמש ב-AR באותו אופן שבו הם עושים וידאו ותמונות, ניתקל בסוג זה של תוכן שיהיה קריטי לאימוץ AR. עם הזמן המשתמשים יצפו ל-AR כחלק מתמהיל תוכן האינטרנט שלהם. למעשה, אני מאמין שבתוך חמש השנים הקרובות, 3D/AR ב-dot-com שלך יהיה חובה ולכן אתרי האינטרנט המאמצים AR ו-3D היום מסמנים רק את ההתחלה של שינוי גדול לעבר הרשת המרחבית.

#17 כלכלה וירטואלית נוצרת עם מוצרים דיגיטליים המיועדים לך ולעצמי הדיגיטלי שלך 

רכישת מוצרים דיגיטליים היא לא תופעה חדשה, במיוחד במשחקים ובעולמות וירטואליים פורצי דרך כמו Second Life, אבל אנחנו מתחילים לראות את הכלכלה הוירטואלית בורחת מהנישות הללו כשהיא מתחילה את עלייתה המהירה למיינסטרים. מה שמייחד את הכלכלה הוירטואלית הוא שהיא משרתת גם את עצמך האמיתי וגם את העצמי הדיגיטלי שלך, ובעצם מכפילה את ההזדמנות למכור לך. ומכיוון שאין צורך לאחסן את הסחורות הללו פיזית, הצריכה מוגבלת רק לארנק שלך ולאחסון הענן שלך. טכנולוגיית מפתח מאחורי הכלכלה הוירטואלית היא הבלוקצ'יין באמצעות אסימונים לא ניתנים לשינוי או NFT. NFT, או אסימון שאינו ניתן לניתוק, הוא נכס דיגיטלי המכיל מידע מבחין על הבלוקצ'יין אשר מאשר את האותנטיות שלו. NFTs יוצרים מחסור דיגיטלי, בעלות דיגיטלית, מקלים על סחר ומאפשרים לנכס לפעול על פני מספר פלטפורמות. ככל שהצורך לגלם את הזהות הדיגיטלית שלנו כאווטרים הופך יותר ויותר חשוב בעולמות וחוויות וירטואליות שונות, כך גם הצורך לקנות ולמכור מוצרים וירטואליים כגון עורות, ביגוד ואביזרים עבור האני הדיגיטלי שלנו. נכון לעכשיו, מערכות האווטאר שלנו ייחודיות לעולמות בודדים, מה שאומר שהרכישות שלנו מוגבלות לעולמות שבהם הם נרכשו, אבל אנחנו מתחילים לראות צצות יותר מערכות אווטאר פתוחות שיש להן פוטנציאל להרחיב משמעותית את ההזדמנות למוצרי אווטאר. economy מציעה גם מוצרים דיגיטליים לשימוש העצמי האמיתי שלך. מרחב האמנות ופריטי האספנות עובר שינוי מהיר על ידי כלכלה וירטואלית, כאשר אמנים מטביעים את האמנות הדיגיטלית שלהם כ-NFT וממכרים אותה במכירה פומבית במיליונים. איפור ואופנה וירטואליים בלבד נמכרים ונלבשים באמצעות מסנני AR או מיושמים בפוסט פרודקשן עבור פוסטים חברתיים. בעוד שראינו סוגים אלה של נכסים דיגיטליים משמשים ב-AR לניסיון וירטואלי, שמטרתם לאפשר רכישת מוצר במציאות "אמיתית", כאן הנכס הדיגיטלי הוא המוצר שנועד לשמש אותך במציאות המוגברת שלך .הצומת של NFT ומציאות רבודה הוא אחד שכדאי לצפות בו, כולל הטבעה של עדשות ומסננים ושימוש ב-NFT ובמוצרים דיגיטליים אחרים שנרכשו כחלק מהכלכלה הוירטואלית בחוויות AR.


#18 Gen Alpha הופך לדור האחרון שצפה באירועים חיים בטלוויזיה ללא הגדלה, כאשר השידור עובר הכל ב-AR

השידור החי אימץ וידאו סוחף או מה שמכונה אחרת שידור AR. אחת הדוגמאות הזכורות ביותר בשנה שעברה הייתה מצעד חג ההודיה של Verizon Macy's שבו בלוני AR היו מעורבים עם בלוני החיים האמיתיים. זו רק דוגמה אחת משנת 2020 והיא רק ההתחלה של הפיכת אירועי חיים לבלתי נשכחים וקסומים עוד יותר באמצעות השימוש ב-AR. צפו לראות זאת כהתרחשות שכיחה בשנת 2021, כאשר קונצרטים, תערוכות פרסים, אירועי ספורט ועוד משתמשים בשידור AR כדי ליצור משקפיים מהעולם הזה. למעשה, זה גרם לי לחשוב שאולי Gen Alpha (או אלו שנולדו בין השנים 2010-2024) עשויים להיות הדור האחרון שצפה באירועים חיים ששודרו בטלוויזיה שלא הוגדלו מכיוון שזה הופך לסטנדרט בחוויית הצפייה שלנו בטלוויזיה. אבל זו לא הדרך היחידה שבה AR משבשת את הטלוויזיה, אנו עשויים לראות לראשונה תוכניות התומכות ב-AR באפליקציות הסטרימינג האהובות עליך, מביאות משמעות חדשה ל"מסך שני" ונותנות לצופים סיבה חדשה לצפות שוב בתוכנית האהובה עליהם. בנוסף, חוויות AR נלוויות עשויות להיות זמינות לצופים על ידי סריקת קודי QR המוצגים על המסך, מושכת עוד יותר את הצופים בעולמות, בסיפורים ובדמויות של התוכנית שהם זה עתה צפו. שילוב של AR עם טלוויזיה יכול להפוך חווית סיפור לחוויית סיפור, להרחיב מדיום פסיבי מסורתי על ידי מתן סוכנות וכלים לצופים לעסוק בתוכן. מערכת אקולוגית ומכיוון שטלוויזיה משודרת ווידאו זורמת יש טווח הגעה עצום, היא ממוקמת היטב לעזור להגדיל באופן דרמטי את האימוץ של AR.


פתרונות ארגוניים

#19 מכיוון שעבודה מרחוק הופכת לנורמה החדשה, AR היא התשובה לפגישות ושיתוף פעולה  

עם עובדים שעובדים מהבית וארגונים רבים שמתחייבים לעבוד מרחוק קדימה, נדרשים פתרונות חדשים לסביבת עבודה חדשה זו. ככל שהמודל המשרדי המסורתי יקבל עיצוב מחדש, AR ישחק תפקיד מרכזי בשינוי שלו. מציאות רבודה ממוקמת היטב כדי לעזור לצוותים להרגיש כאילו הם נמצאים כמעט באותו מרחב. זה יכול לעזור לעובדים להרגיש מחוברים יותר בפגישות ולספק סביבה הרבה יותר טבעית לסיעור מוחות, לחלוק רעיונות ולשתף פעולה. פתרונות הפגישות ושיתוף הפעולה של AR של היום יצטרכו להיות חוצי פלטפורמות כדי להצליח, נגישים בפתרונות שולחניים, ניידים ועם ראש (גם AR וגם VR). השנה אנו עשויים לראות שחקנים חדשים וספקי פגישות ושיתוף פעולה קיימים מציעים פתרונות העונים על הדרישות החדשות של עבודה מרחוק ונשמע מארגונים שמאמצים את הפתרונות הללו כשהם חולקים את הלמידה שלהם בשימוש בכלים החדשים הללו.

#20 המהפכה התעשייתית במציאות רבודה נמצאת בעיצומה כאשר AR ממשיכה להפגין החזר ROI בתחומים שונים בתעשייה 

AR עבדה קשה בתעשיות שונות כולל אך לא רק ייצור, שרשרת אספקה ולוגיסטיקה ושירותי בריאות. חלק גדול מהפתרונות שנמצאים בשימוש על ידי תעשיות אלו מולבש על הראש, כאשר משקפיים חכמים מעניקים לעובדים גישה ראשונית לסיוע מרחוק, הוראות בזמן אמת וכלי שיתוף פעולה. ארגונים רבים שיתפו נקודות נתונים רבות עוצמה המוכיחות שפתרונות AR מגדילים את הפרודוקטיביות והיעילות, מפחיתים את עלויות התפעול והנסיעות, שומרים על בטיחות העובדים ואפילו משפרים את שביעות הרצון הכללית שלהם בעבודה. בשנת 2021 ימשיכו לראות יותר תעשיות וארגונים משתמשים ב-AR כדי להגביר את המיומנויות כוח העבודה שלהם עם אלה שניסו והעריכו את הטכנולוגיות הללו כבר זמן מה, הולכים לקראת השקה גדולה יותר. זה יואץ על ידי גורמים רבים כולל המגיפה, 5G ומחשוב קצה והתקדמות בחומרה ותוכנה ארגונית. אנו עשויים גם להמשיך לשמוע סיפורי הצלחה של AR בשימוש אשר ימשיכו לחזק את הביטחון ולעורר את השימוש ב-AR במרחב הארגוני.


אתיקה והשפעה אנושית

#21 מסגרות, תקנות וחוזים חברתיים השומרים על זכויות האדם במרכז של AR ובינה מלאכותית גדלות במצוקה 

בטיחות ואמון הם חשיבות עליונה בכל הפתרונות הטכנולוגיים, אך הם מפתח במיוחד עבור AR ו-AI שבהם מחשבים חשים ועורכים את העולם סביבנו. ככל שהקידום של AR מתקדם ואימוץ AR הולך וגובר, הצורך במסגרות, תקנות וחוזים חברתיים ששומרים על זכויות האדם במרכזו מתחזק עוד יותר - במיוחד ככל שאנו מתקדמים לעבר פריטים לבישים עם ראש. חברות טכנולוגיה, ממשלות, גופי תקינה ומשתמשי קצה חייבים להעריך טכנולוגיות תוך התבוננות לא רק ביתרונותיה, אלא גם בהתחשב בהשפעתה האנושית בהסתכלות עליה מנקודת מבט של פרטיות, נגישות, גיוון וקיימות. ההחלטות המוקדמות של הצדדים הללו היום יעצבו את ה-AR של המחר.
google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.