3 דקות קריאה
30 Mar
30Mar

מיותר שכל משחק מציאות מדומה יהיה מלא באקשן. משחקי מציאות מדומה אלה אידיאליים עבור אחר צהריים רגוע.

עטיפות למיינקראפט ול-Ghost Giant
אמנם אני מכיר כמה משחקים כקצב מהיר, מלא אדרנלין ומרגש לשחק, אבל אני מכיר אחרים שהם ההפך. אני מכיר כמה משחקים בזכות היכולת שלהם לגרום לשחקנים להירגע ולהירגע. למרות שלא נראה שמשחקים אלה הם תרגילי נשימה מדיטציה, רבים מהם עוסקים לטבול את עצמך בסביבות חדשות או לאבד את עצמך במשימה פשוטה.

מציאות מדומה פתחה עולמות חדשים לגמרי של אפשרויות עבור גיימרים תחרותיים ומזדמנים כאחד. בין אם זה מחוץ לטווח המשחק הרגיל של גיימר, במשחקי VR יש משהו לכולם, ויציאה למסלול המרגיע עשויה להיות פשוט הדרך הטובה ביותר ליהנות.


10 מיינקראפט הוא משחק שבו אתה יכול לבנות את
סטיב של מיינקראפט עם אוזניות מציאות
מדומה. להבין את זה. עכשיו זה הזמן של השחקן להיכנס כמעט ממש לעולם המיינקראפט שכל כך הרבה אנשים גדלו להעריץ.

היכולת לעבור דרך העולם המפוקסל באוזניות, לחוות אותו בדיוק כפי שסטיב היה עושה, מרגישה כמו משהו חדש לגמרי. שחקנים יכלו לטבול את עצמם בעולם הזה של אפשרויות אינסופיות עוד לפני רמת המעורבות הזו, לקצץ, לבנות בלי סוף, ולצפות בזריחה ושקיעה במשך שעות על גבי שעות בדרכים הכי קטרזיות.


9 דאיזם הוא אמונה בקיומו של אלוהים.
Deisim היא עיירה בדייסים, והתואר בידיו של
Deisim הוא משחק אלוהים מלמעלה למטה בו השחקן יוצר והורס ממיקום מסתורי בשמים. שחקנים יכולים לצפות ש"המשחק המהיר של 30 הדקות" שלהם יהפוך למשחק מהיר של עוד כמה שעות לפני שהם יודעים זאת, מכיוון שזהו משחק ארגז חול מוחלט.

העולם מתחיל בתור לוח ריק שיכול לצמוח לתרבויות מן המניין עם הישגים מפוארים... או להיקרע בתוך כמה רגעים אם השחקן ירצה בכך. באיזו אסטרטגיה ישתמש השחקן כדי להוציא את האוכלוסייה מתקופת האבן? מה הם יעשו בנוגע לכפירה? רק לשחקן יש את הכוח להחליט על גורלו של כולם!8 השפעת טטריס
חלקיקי אור רב צבעוניים מקיפים את אפקט הטטריס.
טטריס כבש את תשומת הלב והשעות של הגיימרים מאז שנות ה-80, והוא עדיין ממכר היום כפי שהיה לפני 40 שנה. כעת, לאחר שהמציאות המדומה הוסיפה למשוואה, השחקן יכול לאבד את כל תחושת העולם הפיזי שסביבו ולהיות שקוע לחלוטין במפת הטטריס האדירה שלפניו.

האווירה חשוכה, עם הבזקי אור בהירים ככל שהשחקן מתקדם, והמוזיקה קלה להשמעה, מה שמשפר את יכולות הנגן. מכיוון שקצב הפריימים עבור אוזניות VR כל כך נמוך, התגובה היא כמעט בזמן אמת, משהו שטטריס הקלאסי טרם השיג.7 Orbus VR: A New Beginning
Over a archway, Orbus title
מקרב למנוחה, מיני משחקים ועד חקר, Orbus VR: Reborn יש משהו לכולם. הרימו קידה ורדו אחרי הרעים, או שבו קצת עם חוט דייג כדי לראות מה נושך באותו יום.

משחק זה שם דגש חזק על אינטראקציה חברתית ומשחק עם חברים יכול להעלות "זמן מרגיע" פשוט לרמה אחרת של "זמן כיף". מה שהיום ידרוש, עד האדמה, רקחו שיקויים, או פשוט שבו ברחבי העיר והקשיבו לסיפורים בין לחשי לחימה!6 Gadgeteer הוא מונח המשמש לתיאור אדם שהוא
לוגו של Gadgeteer עם כלים ברקע.
Gadgeteer משרת את המעצב בכולנו בכך שהוא מאפשר לשחקנים להתעסק בלי סוף בעולם וירטואלי שלא יגרום לבלאגנים או הפסקות בעולם האמיתי. מה עוד יכול גיימר לרצות?

לאחר שהתלהבו מפרויקטים קטנים יותר, שחקנים ימצאו את עצמם בסופו של דבר שקועים במשך שעות, ויוצרים יצירות אמנות ענקיות הקשורות ביניהן. אתה לא הטיפוס היצירתי, אבל אתה עדיין רוצה לבלות? אין בעיה. יש ספרייה של יצירות שנוצרו על ידי שחקנים אשר יבדר את הצופים במשך שעות. המשחק הזה עוסק בחוויה, לא בבנייה, והוא נקי מדאגות וכישלון. זה משהו ששווה להשקיע בו.5 Fujii היא מילה יפנית שפירושה ל-

Fujii היא יצירת אמנות אמיתית, הן מבחינת הסאונד והן מבחינה ויזואלית, בשניהם השחקן שולט לאורך כל המשחק. החזר את הטבע, נטע גינה, גדל יצורים ושפר את בריאותך הנפשית.

במסע השליו הזה, השחקן לוקח על עצמו את התפקיד של אמא טבע בעולם מונוכרומטי מהפנט. עבור גיימרים בכל רמת מיומנות או עניין, החיבור בין הנגן, התנועות שלו, המשוב הכבדי, המוזיקה והוויזואליה יוצר חוויה מלאה לחלוטין.4 No Man's Sky הוא משחק שמתרחש בחלל.
ספינה נחתה במדבר מרוחק עם יד מורמת כדי להגן מפני השמש.
למרות של No Man's Sky הייתה התחלה מטורפת, היא עברה כברת דרך מאז. המפתחים עבדו על המשחק עד שהוא היה מושלם לאחר שלקחו בחשבון (הרבה ולפעמים אגרסיבי) משוב של שחקנים. שחקנים יכולים כעת לטבול את עצמם לחלוטין בעולם כפי שתמיד רצו, הודות לתוספת של אפשרות VR.

עם מרכיבי הבנייה, הפיתוח וההישרדות שלו והיבט ארגז החול המדהים שלו, No Man's Sky השווה לעתים קרובות למיינקראפט, אבל בחלל ועם הרבה יותר סיפור. מעולם לא היה זמן טוב יותר לחוות את העולמות המלאים והאינסופיים שהיקום מציע אם הייתם גיימרים שעברו תחילה על NMS עקב משוב שלילי.3 סימולטור עבודה
בסביבה משרדית, רובוט בוס
על פני השטח, סימולטור ג'וב עשוי להיראות כרעיון רע, אבל ברגע שהשחקן שם את אוזניות ה-VR ונכנס לסימולציה, הם מבינים עד כמה הם יכולים להיות משוחררים. בטח, גיימרים יכולים להעתיק ניירת, ללחוץ על מחשבים וכן הלאה, או שהם יכולים לזרוק מהדק על הבוס שלהם, לאכול זבל, לשבור ציוד משרדי ולשחק תפקידים כפי שהחלומות בהקיץ דורשים.

בעולם שבו רובוטים השתלטו על כל העבודות, שחקנים יכולים להיכנס לסימולציה כדי לחיות מחדש את חווית ה"עבודה". זה תלוי בכל שחקן להחליט איך הוא רוצה להתמודד עם זה.
2 מסע האלים
מעל חרב בעננים, מופיע הלוגו של מסע האלים.
Journey of the Gods הוא לוחם בסגנון זלדה שלוקח את השחקן מגיבור קטן למושיע בדרגת אלוהים. ככל שכוח האלים מתפרסם, הילחם נגד כוחות הרשע והחושך שיורדים על הארץ, ולמעשה מעלים את הקצב.

אני משבח את המשחק הזה על כך שלעולם לא חזר על עצמו ועל כך שהוא הופך יותר ויותר פתוח ככל שהשחקן מתקדם דרך קו הקווסט. החוויה תיפתח לחלוטין עד סוף המשחק, ותותיר את השחקן מרגיש חזק מתמיד. להסתובב בעולם המעוצב להפליא זה פינוק נפשי, גם אם אינך מתגבר על החושך.1 ענק עם רוח רפאים
עם כותרת ענקית רפאים, יד רפאים ענקית מושיטה יד לילד בעל חיים קטן.
Ghost Giant הוא משחק מקסים בו השחקן לוקח על עצמו את התפקיד של רוח רפאים ענקית שיכולה לראות רק ילד קטן. אבל, למרבה המזל, השחקן הוא רוח רפאים/ענק טובה שבא לעזרת הילד ושל העיר שלו. לשחקן יש את הפריבילגיה לשבור קיר כמעט רביעי שבו הילד פונה אליכם ישירות כחבר שלו במשחק האל הזה מהסוג הטהור ביותר.

גלו עיירה מוזרה וסיפור לבבי באופן ייחודי ואולי למד משהו על אומץ וידידות בדרך.


מאמר של עמית קיסר


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.