8 אביזרים מדהימים שיכולים להפוך את המציאות הווירטואלית אפילו יותר immersive


1 דקות קריאה

8 אביזרים מדהימים שיכולים להפוך את המציאות הווירטואלית אפילו יותר immersive


משקפי מציאות מדומה ורבודה יכולות להיות מדהימות למדי, עם היכולת להעביר אותנו אל עולמות אחרים, מיקומים ואפילו חוויות חיים אחרת זאת דרך פשוטה לבקר במדיומים אחרים.


אבל בעוד VR משקפי מציאות מדומה ורבודה מודרניות מרשימות, בקרי VR לכף היד של היום הם מסורבלים כשזה מגיע לדרך התקשורת שלנו עם העולם הווירטואלי. אלא אם כן אתה גיבור פעולה של 1980, רוב הסיכויים שאתה רוצה בבית אינטראקציה יותר חלקה וטבעית.


למרבה המזל, כמה חלופות ניסוי נוספות נמצאות שם - והן מתחייבות להפוך את חוויות המשקפי מציאות מדומה ורבודה לחווייה כפי שתמיד חלמתם שהן יוכלו להיות. הנה כמה דוגמאות מסקרנות:מה שאנחנו אוהבים בפרויקט הזה, זה שהוא נוצר על ידי חוקרים במעבדת הצורות באוניברסיטת סטנפורד, שפיתחה שיטה יחודית לשימוש במתקן זול ואנלוגי ללא צורך במנועים יקרים. 


קראו לוולברין, המכשיר haptic הלביש מזכיר קצת את הדמות המפורסמת של X-Men האיקוני. באמצעות עיצוב זה, ניתן להחזיק מגוון רחב של אובייקטים ,המשתמש יכול לתפוס אובייקטים במציאות מדומה על ידי מתן כוח ישירות בין האגודל לשלוש אצבעות.רוצים ללכת צעד אחד נוסף קדימה באינטראקציות שלכם עם העולם הווירטואלי? האם אתם רוצים לעשות את זה בצורה טבעית אם כן, אתם עשויים להיות מעוניינים בזוג כפפות לבן haptic שבבעלות פייסבוק שזה אומר Oculus VR.


למרות שהם עדיין לא מוכרים, מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג העלה פוסט שיש בו הפניה לכפפות ואמר שהטכנולוגיה המתקדמת כבר נרשמה כפטנט. "מנגנון המשוב המתקדם שלנו כולל סרט רב-תכליתי המורכב לכפפה מה שנותן לנו מגע אמיתי".


הכפפות מכילות בתוכם "גידים" אשר יושעים להמתח או לשחרר כדי לדמות תחושה של מגע VR. מנגנון זה ישלוט בכמות התנועה שתוכל לבצע, ובכך יציע התנגדות.החליפה למציאות מדומה ורבודה שלפניכם היא מערכת פידבק של תלבושת הדוקה שנראית כמו גיבור בסרט מארוול, לחליפות גוף מלאות יש יתרון פשוט בשילוב: כפפות haptic  הם מכסים כל נקודה חשובה בגוף שלכם.


ב CES 2018 , הדגימו מערכת דיגיטליות כגון: "מערכת אלקטרונית מישושית למשוב" המערכת פועלת על ידי גירוי העצבים שלכם עם חשמל. זה יוצר תחושות אמיתיות החל מליטוף רך ועד להשפעה קשה יותר.האם אתה קצת רגישים לגבי הרעיון של גירוי העצבים שלכם עם חשמל כדי לדמות תחושות שונות? אז אתם כנראה לא תהיו אוהדים של ניסוי המוח zapping שבוצע על ידי חוקרים במכון השוויצרי הפדרלי הטכנולוגי.


הם עדכנו את מה שנקרא "אשליה יד גומי" עבור מציאות מדומה ורבודה, בניסוי שהחברה ערכה ניתן לראות כיצד המוח יכול להיות גורם משמעותי,  יד וירטואלית של האדם שניתן לגעת בה בו זמנית  ולא להרגיש מלאכותי. זה נעשה על ידי גירוי המוח באמצעות תהליך בטוח, noninvasive שנקרא גירוי מגנטי transcranial.


"הראינו שבמתנדבים בריאים הצליחו לעורר את התחושה שיד וירטואלית שייכת להם ושאפשר לשלוט בה", אמרה החוקרת מיכאלה בסולינו ל- Digital Trends. בניסוי, האפקט פעל על 80% מהמשתתפים.כאשר אתם מתמודדים עם תרחישים ספציפיים ויש לכם מטרה ספציפית, יש גם אפשרות לפתח בקרים מיוחדים עבור הדמיה וחוויות מציאותית.


חברה בלונדון אשר עסוקת בייצור כלי הדרכה עבור הדור הבא של מציאות מדומה ורבודה, בהדגמה של פונדמנטלי, ביצענו ניתוח כריתת קיבה, הליך הרזיה שבו המנתחים חייבים להרים, לחתוך ולתפור את הבטן. ועל ידי נשיאה באמצעות בקר ייעודי מה שמאפשר חוויה מציאותית ואמיתית לחלוטין.הדמיית תחושות באמצעות טכנולוגיה Haptic הוא כל טוב וטוב, אבל על מנת להגיע לחוויות יותר טובות צריך יותר מזה. דוגמא אחת? צורך המשתמשים זה היכולת ללכת דרך עולמות וירטואליים , מה שמרחיב את העולם לא להיות מוגבל על ידי קירות.

פתרון אפשרי הוא הליכון רב כיווני כמו Virtuix Omni או cat mini vr אשר מאפשר למשתמשים לנוע בחופשיות במלוא המהירות ב 360 מעלות ועדיין להשאר נייח.


אלטרנטיבה נוספת ומסקרנת כוללת מה שמכונה "הליכה מכוונת", שבה האדם חושב שהוא הולך בקו ישר כאשר למעשה, הם הולכים במעגל גדול. התוצאה היא פרוזדור וירטואלי אינסופי "שטח לשחק" מדידה רק 16 מטר על ידי 22 מטרים.מגע, מראה וצליל הם כולם חשובים, אבל הריח הוא חלק חיוני ביצירת חוויה immersive באמת, אם חשבתם שחוש הריח נשכח על ידי החוקרים, אז טעיתם.


בשנה שעברה, שם חברה "מצלמות חיות" עסקים CamSoda הודיעה על מוצר חדש בשם OhRoma, אשר למעשה מלא ועמוס ניחוחות. תוך שנים בודדות נוכל לגם להריח את הסביבה הווירטואלית.החוש הסופי - טעם - יכול גם להיות מדומה במציאות מדומה ורבודה. חוקרים מהאוניברסיטה הלאומית של סינגפור פיתחו כוס קוקטייל ניתנת לתכנות בשם "קוקטייל", המסוגל להטעות את החושים שלך לחשוב שאתה שותה ... טוב, כמעט כל דבר שאתה יכול לדמיין, באמת.


באמצעות אלקטרודות, שממוקמות סביב השפה, הזכוכית יכולה לעורר את הלשון כך שהיא מרגישה במלוח, מתוק או חמוץ. מעניין, גם ניתן יהיה לכוונן את הטעמים האלה, שכן הדקויות של לוח הטעם שלנו מסתמכים על ריח כדי להשלים את החוויה.