עוד קצת מידע על משקפי המציאות מדומה של חברת PIMAX


1 דקות קריאה

בתערוכה הגדולה בעולם CES 2019 השבוע, חברת פימאקס הציגה את גירסאות הייצור של משקפי המציאות מדומה שלהם Pimax “5K” Pimax “8K”" , בנוסף הציגה החברה את השלטים בסגנון Knuckles-style, כמו גם מעקב ידיים ומעקב עיניים.


Pimax החלה לספק משקפי מציאות מדומה ללקוחות שהזמינו בקיקסטארטר, והחברה החלה לפתוח הזמנות לכל מי שחפץ למרות שעדיין לא כל הקונים הראשונים קיבלו את המשקפיים Pimax “5K” Pimax “8K , חסרים עדיין קומץ מרכיבים נוספים שהובטחו במסגרת קמפיין ההמון.


ב CES 2019 השבוע, החברה Pimax “5K” Pimax “8K מציגה את ההתקדמות האחרונה שלה עם משקפי המציאות מדומה שלה ומרכיבים נוספים. החברה הציגה שיתוף פעולה הם חברת LEAPMOTION על מנת לעקוב אחר הידיים שלנו במרחב וגם מצלמת מעקב עיניים של חברת 7invensun.


לגביי מודולים אחרים (כמו המשדר האלחוטי המובטח) הם עדיין נמצאים בעבודות פיתוח, אומרת החברה, ולכן הם לא יוצגו בתערוכת CES השבוע.


הבקרים של Pimax “5K” Pimax “8K, שנראים כמו שילוב בין בקרי Oculus ו- Valve's Knuckles, אמורים לתמוך בעיצוב 'כף יד פתוחה', כלומר רצועה תשאיר את הבקר מחובר לידיים גם כאשר המשתמש אינו 'מחזיק' בו. הבקר לכאורה כולל חישה קיבולי על הידית עבור האצבע ומעקב אחר מרפקים, יש לה גם גריפ טריגר (כמו מגע).


Pimax “5K” Pimax “8K מתכננת להציע את הבקרים בשני וריאציות, אחת עם thumbsticks (כמו מגע) ואחד עם trackpads. החברה תציע גם אופציות מעורבות ומתאימות - בקר אגודל אחד ובקר אחד של לוח העקיבה - אם כי אנחנו נאבקים לחשוב על סיבות מעשיות שיש לנו לרכוש אחד מכל זוג ולא על זוג תואם.


הבקרים החדשים של Pimax “5K” Pimax “8K משתמשים במעקב SteamVR, ו- Pimax מציינת שהמשקפיים יהיו בין הראשונות בעולם שעושות שימוש במעקב של SteamVR, כלומר משתמשי Vive יכולים להשתמש ב- STEAM VR.


פימאקס אומרת שהבקרים יפעלו עם תחנות בסיס של 1.0 ו -2.0, ויכוננו שתי תחנות בסיס עם זוג בקרים בסביבות ה- 300 דולר (אם כי משתמשי Vive שמביטים בחבילה זו צריכים להיות מודעים לכך ש -2.0 תחנות בסיס אינן תומכות ב- HTC VIVE המקורי).


בשנה שעברה ב CES עקבתי אחרי משקפי המציאות מדומה של Pimax ומשם התרשמתי שההתקדמות של החברה בכיוון הנכון, למרות שיש עוד מספר דברים שצריכים לשפר לפני השילוח ללקוחות לפי דעתי.