מה זה כפפות למציאות מדומה ורבודה מה ההבדל ביניהן ?


2 דקות קריאה

טכנולוגיית המציאות הווירטואלית מספקת חוויות ויזואליות וגרפיות, ב עכשיו תדמיינו גם תחושה ומגע טבעי, מה יכולה להיות חוויה אמתית יותר מאשר היכולת להרגיש את המשקל ואת התחושה של הדברים בעולם הווירטואלי בו אתם נמצאים.

טכנולוגיה זו כבר קיימת על ידי כמה חברות ועל כולן אדבר בכתבה , אראה לכם מה חדש ומה הולך לקרות בתחום בשנתיים הקרובות.

אז איך בוחרים כפפות למשקפי המציאות מדומה\רבודה המתאימים לנו, כאשר רוצים לרכוש כפפות מציאות מדומה\רבודה, צריכים לשקול כמה דברים. יש לא מעט מועמדים אבל כל אחד מתפאר במפרט שונה ולכל סוג של כפפות יש יתרונות וחסרונות. כל כפפה נבנתה על ידי צוות אחר ובנסיבות שונות ולכן יש דברים ייחודיים לכל אחד מהן. עם זאת, כל הסוגים הם תוספת נהדרת לערכת ה- VR שלכם ושל המפתחים.

אם אתה כבר יודעים למה אתם קונים זוג כפפות מציאות מדומה\רבודה אז הכתבה הזאת בשבילכם. אם מה שאתם רוצה זה חוויה יותר immersive אז כל כפפה שתתאים לתקציב שלך תעשה באופן כללי את העבודה. אם אתם קצת פרפקציוניסטים עם מה שאתם רוצים לעשות, אז כדי שתעברו טוב על רשימת הדרישות שלכם ותתחילו לסנן בין כל סוגי הכפפות כדי שלא תתחרטו על הרכישה. אם אתם מעדיפים כפפות אלחוטיות וללא כבל תצטרכו לשלם יותר. במידה ולא אכפת לכם להיות מחוברים למחשב בכבל תוכלו לחסוך גם בעלויות.

אם יש לכם ידיים מזיעות יותר מרוב האנשים אז אתם בטח תרצו להסתכל על זוג כפפות לעבודה בשני ידיים, לכביסה, או שניהם. החומרים מהם עשויה הכפפה, והעיצוב של הכפפה יקבעו כמה נהדר תהיה החוויה שלכם.

כפפות למציאות מדומה ורבודה AR\VR יכולות לבוא ולהגיע בכל הצורות והגדלים. הטכנולוגיה שבה הם משתמשים יכולה להיות שונה מכפפה לכפפה תלוי בחברה המייצרת ,אבל בסוף היום, הם בנויים כדי לשרת אותכם בסביבה הווירטואלית. מדובר באינטראקציה בין אדם למחשב בצעדים גדולים, בזמן האחרון הממשקים של אדם ומכונה הופכים נפוצים. זה עולם חדש ואמיץ שאנחנו חיים בו.


דגמים ומפרטים של כפפות קיימות לרכישה נכון ל- 10-12-18:


כפפות AR\VR שזמינות נכון לרגע זה בעולם:

1.VRfree

כפפות מציאות מדומה ורבודה זוג כפפות, עם מגוון של 6 חיישנים שונים המחוברים ל- HMD ולכפפות, אתם יכולים לחוות את החוויה האינטראקטיבית שלכם מבלי להסתמך על מכשירי מעקב צד 3. החברה מתגאה בזמן תגובה קצר ונמוך של 30ms מהיד ל- HMD, גם בסמארטפונים יש דיוק גבוהה מאוד. חיי סוללה ארוכים וחיישני תחושה נותנות הרגשה של מעבר לראייה שלכם.

כפפות המשחק נועדו לפיתוח ויש פוטנציאל לרמה עמוקה יותר. המעצבים של החברה נחושים לשלוט על היד והאצבע במעקב לפני הוספת תכונות haptic בקרוב. משמעות הדבר היא כי החוויה הכוללת שלכם תיהיה טובה יותר. החברה שמה גם דגש חזר על גיימרים.

מאפיינים
6 Different sensor types
Full-finger tracking
Stand-alone system
Low latency
Truly mobile
Highly accurate
Light weight
Long battery life
Multiuser capable

*Note*


2.Gloveone

סיפור הצלחה של הכפפה הזאת היא הגיוס הראשוני בקיקסטארטר והם מציעות את אחת מחוויות המציאות מדומה\רבודה המגוונים ביותר. לא רק שאתם יכולים להרגיש את המשקל של אובייקט, אתם גם יכולים לקיים אינטראקציה עם הלחצנים והאלמנטים, להבדיל בין מרקמים, להרגיש גלי קול, לקבל משוב, להרגיש ממש את הרוח מכנפי הפרפר ולהרגיש טיפות גשם, חום של אש.

הכפפה נותנת את הבחירה של השהייה של ה- Bluetooth  ושימוש קל יותר באמצעות 9 צירי מעקב של תנועת הידיים. אזורי מגע עבור מחוות דיגיטליות אמינות, כמו גם התקנה קלה מאוד עבור המחשב הנייד שלך וההתקנים. כל זאת יחד עם חיי סוללה ארוכים בהחלט מבטיחים בכפפות שנותנות מאבק חזק בתחום.

מאפיינים
Equipped with a variety of sensations
Low latency Bluetooth 4.0
Ultra-low latency with USB
IMU technology
10 Vibrotactile actuators
Contact areas for digital and reliable gesture recognition
Low footprint on PC and mobile devices
Long life Li-Po battery

3.Hi5

כפפות i5 מיועדות ללכידת תנועות ידיים רבות ככל האפשר, כפות האצבעות מצוידות בסנסורים. והחברה מתגאה על זמן תגובה של 5ms, מעקב גם אחרי אצבעות מלא (התקנה קלה וכיול מהיר),משוב ה- haptic של החברה הוא אחד הטובים היום בשוק. נוח לידיים לנשימה, ידידותי לסביבה, אנטיבקטריאלי כנגד חיידקים ובד ששומר אותם יבשים ונקיים, מה שהופך את התחזוקה לקלה מאוד.

החשמל מסופק לכפפה מסוללות  AA נשלפות מה שמבטיח שלא תאבדו זמן יקר בטעינות של הכפפות. טכנולוגיית החיישן החדשה עושה את היכולת לעקוב אחר תנועת הידיים שלכם בדיוק גבוה.

הכפפות מתואמות עם מערכת מעקב אופטי, מה שהופך את החוויה שלכם במציאות מדומה והרבודה לקצת יותר יקרה אומנם מהמתחרות אבל מדובר במוצר פרימיום. עם משוב פידבק מושלם כנראה שהכפפה  הזאת היא הגביע הקדוש של עולם המציאות מדומה והרבודה.

מאפיינים
Replaceable battery
Hygienic
Full finger tracking
Low latency
Haptic feedback

4.VRgluv

עם עיצוב עתידני וצוות של מהנדסים שאפתניים ובלתי מתפשרים, כפפה זו בהחלט נראית כאחת הכפפות המבטיחות, לכפפה יש 10 אזורי חישה. משמעות הדבר היא שכאשר אתם מרימים חפצים בעולם הווירטואלי, אתם באמת מרגישים אותם.

אתם יכולים להרגיש כמעט כל חומר בעזרת  חיישני לחץ על כל אצבע. 5 £ של כוח על כל אצבע עוזר לשחזר כל אובייקט כאילו אתה באינטראקציה איתם. קצב רענון של 10ms, לוכד תנועות מורכבות ומחוות, יש גם לאגודל מעקב בכל הכיוונים, בין אם האגודל הוא כפוף או לא.

העיצוב האלחוטי גורם לחוויה ללא טרחה ובנוחות מירבית. זה נוח, לנשימה, גמיש, שוקל פחות מקילו. ויש סוללות נטענות.

מאפיינים
10 zones
5lbs of force for texture simulation
360° Thumb tracking
Pressure sensing
Rechargeable
Affordable

5.BreqLabs ExoGlove

כפפות מציאות מדומה זה אכן הזדמנות מרתקת, אפילו יותר מרגשת שעושים שימוש במציאות מדומה\רבודה.כפפות המציאות מדומה\רבודה Exoglove שתוכננה על ידי BreqLabs [בשיתוף עם האמבר קולג 'ומכללת טריוס]. הכפפה לוכדת מחוות אצבע ותנוחות תלת-ממדיות כדי לסייע לחוויה של הטכנולוגיה באופן ייחודי. כפפות VR כבר יודעים להציג מגבלות או להיכשל באירועים מסוימים, אבל הכפפה החדשה של BreqLabs  הוכיחה את עצמה . זה יעיל לשליטה במחשבים ניידים מבלי להקיש על המקלדת. והוא גם פונקציונלי עבור משחקים כמו מריו 64 ו sim-  למרות היכולות המדהימות המכשיר עדיין לא מומש במלואו.

הכפפות מאובזרות בחיישנים המופעלים על ידי 3 תת מערכות למעקב אחר מיקום היד, תנועת אצבע ותפיסה לטינית. הכפפה תואמת להתקנים כגון Epson Maverio B7-300, Olympus EyeTrek INSIGHT E1-10, מכשירי VR של Samsung ורבים אחרים.

כגון: Oculus, Google Daydream , יש גם את Exrlove BreqLabs אשר ללא ספק מדובר בתוכנה חדשנית מאוד. יש לכפפות המון יתרונות כאשר אתם מתכוונים להשתמש בו כדי לשחק במשחקים או ללבוש כפפה כדי לסייע ניידות במקרה של פגיעה בזרוע. מקצוענים כמו עורכי וידאו, מנתחים, אמנים וכו 'ימצא גם הם את הכפפה כמאוד שימושית.

מאפיינים
10 zones
5lbs of force for texture simulation
360° Thumb tracking
Pressure sensing
Rechargeable
Affordable

Great innovation
Easy to use
Secure fit
Versatile

6.Senso

סנסו הם כפפות אלחוטיות בין היעילות שתמצאו בשוק. אין קבצים מצורפים מגושמים, רק קופסא קטנה בחלק האחורי של היד שלכם, אתם בטח תשכחו שהוא אפילו שם. הכפפה נותנת משוב על כל אצבע בודדת, בזמן תגובה של 10ms,חיי הסוללה 10 שעות. יש 7 חיישנים שעוקבים אחר האצבעות שלכם במדויק ככל האפשר על מנת לתת לכם אינטגרציה חלקה לתוך העולם הווירטואלי.

המצלמה IMU מבוססת על מערכת מעקב כמו המודל הקודם אבל בשדרוג בהחלט אפשר להגיד שהיא בהחלט מוכנה בתחרות בתחום. אין צורך בהוצאות נוספות עם זוג זה. עם כ 150 מדידות שנלקחות כל שנייה, מערכת מעקב מדויקת למדי מה שמאפשר חווית משתמש טובה יותר מכל כפפה אחרת לדברי החברה.


מאפיינים
7 IMU systems
6 FoD porsitional tracking
Vibration motors for each finger
10 hour of battery life
150 FPS

7.Dexmo

כפפת שלד שלא ניתן להתעלם מהם. עם מגוון מלא של תנועות יד ומשוב כוח, כפפות ה- DEXMO יתנו לכם באמת אינטראקציה עם המציאות הווירטואלית. עם חיי סוללה ארוכים במיוחד. החברה גם מתגאה במגוון רחב יותר של תנועה מרוב המתחרים שלה. עם מעל 20 מצבים, מוצר הדגל הזה הוא מאוד מסקרן מטבעו. המראה שלו נראה כאילו נלקח מאני רובוט של וויל סמית. הטכנולוגיה שלהם שונה מאחרים כמו גם העיצוב.

הכפפה מגיעה עם ערכת פיתוח תוכנה משלה (SDK), כך מפתחים יכולים לנצל את היתרון של יכולות כפפת השלד. לדוגמה יותר משחקים מתחילים לשלב מגע בסביבות שלהם, מוצר זה יהיה כמעט לא יסולא בפז. הם משתמשות ב- NRF כדי לתקשר כמו Bluetooth ו- Wifi החברה טוענת שמדובר באמצעי יעיל להעברות נתונים. חשוב לציין כי האובייקט הווירטואלי יכול להיות מורגש אבל המרקם של החפצים לא יכול להיות. וזה קצת מגביל את הפוטנציאל.

מאפיינים
NRF communication
SDK
Wireless motion capture
Variable stiffness force feedback

8.Haptx

כפפות החדשניות של  HaptX ,משתמשות בטכנולוגיה המשמשת לייצור VR מציאותי יותר הנקרא microfluidics. טכנולוגיה זו מאפשרת למשתמשים להרגיש הבדלים במרקם ובצורה המדויקת ביותר מכל דבר אחר בשוק  (לדברי החברה). הסיבה העיקרית שהכפפות עוד לא נמכרות היא כי היא עדיין מדובר באב טיפוס.

הוכחת הרעיון היא מטרת המשחק עם כפפות אלה. הם אינם מכוונים לגיימרים אלא למשתמשים מסחריים. כל דבר, החל מסימולציה צבאית לסימולציה של עיצוב רכב חדש יכול להפיק תועלת מהשימוש בכפפות HaptX. הם בנויות עבור נאמנות ועדינות. 

הכפפות מגיעות עם מכונה גדולה בגודל קונסולה, המסדירה את זרימת האוויר למנועים הזעירים. actuators לעזור לך להרגיש אובייקטים בעולם הווירטואלי. המכונה הגדולה תורמת לחוסר המעשיות שלה. לא רק שהעיצוב של הכפפה עצמה מגושם, אבל אתם גם צריכים לסחוב את המכונה מסביב מה שמאוד לא נוח. מדובר בטכנולוגיה חדשה מאוד, המחיר לא ברור אבל לא הולך להיות זול.

מאפיינים
6 Different sensor types
Full-finger tracking
Stand-alone system
Highly accurate
Long battery life
Multiuser capable

9.Oculus Rift

כאשר מארק צוקרברג הציג תמונה של עצמו לובש כפפות לבנות, עולם המציאות מדומה הפך סקרן. כפי שמתברר, אלה כפפות  רטרו הם כוח שיש להתחשב בו. בוידאו הראו לעולם כמה אינטראקטיביות הכפפות האלה יכולות להיות. העיצוב האלחוטי עושה עבודה טובה יותר, ונראה שיש לוקצב רענון מהיר מאוד ,מה שהופך אותו למתחרה רציני בשוק. זה לא צריך להיות מפתיע מאחת החברות המשפיעות ביותר בענף ה- VR.

הכפפות עושות מעקב באמצעות מצלמות אשר שעושות את החוויה נוחה ומהירה. הסיבה לכך, לדברי המדען הראשי של פייסבוק מיכאל אברש, בידיים שלנו יש 25 מעלות של חופש אשר מקשה על מעקב מדויק ללא מצלמות ולכן הוספנו מצלמות. 

מאפיינים
No specs out as yet

10.Avatar VR

כפפת VR שלא רק שולחת את הלובש לתוך עולם של המציאות החזותית, אלא גם נותנות תחושה כמו של אשם אמיתי בעולם האמיתי, זה פשוט להבנה עד שמפעילים vibrotactile ומרגישים את החיישנים בפעולה.
באמצעות טכנולוגיית מעקב הגוף העליון של הכפפה, הוא מסוגל ללכוד את התנועות הקלה ביותר של החזה, הרגליים והידיים. בניגוד לכפפות אחרות, המוצר הזה נראה כמו כפפה אמתית, החלק החיצוני שלה עשוי בד מוליך. Avatar VR הופך נפוץ וחלק מהמשתמשים אומרים שהיא הכי קרובה להיות כפפת VR הטובה ביותר בשוק, הכפפה מגיעה עם איכות יוצאת דופן ועיצוב חדשני אז זה לא פלא כי ארגונים מכובדים ושונים כגון:[כמו NASA, Vodafone, BMW, איירבוס] אימצו את השימוש בו. הכפפה תואמת הרבה משקפי AR\VR ומערכות הפעלה כגון:Windows 8.1 - או Windows 10 - והכפפות יכולות להיות מחוברות דרך מצב USB או Bluetooth.

הכפפה עושה שימוש מב-  trackbands אשר מהווים  9-AXIS IMU והם אחראים למעקב אחר עמדות החזה, הרגליים והיידים. מעקב יעיל גם עבור אצבעות, והחברה גם שיפרה את הכפפות בעזרת 6x 9-AXIS מובנה inbuilt; מה שאומר שאתם יכולים לבצע מידה משתנה של תנועות של האצבעות שלכם אפילו עד קמצוץ. הכפפה מופעלת על ידי סוללה Li-Po.

מאפיינים
Great design
Advanced technology
Easy to install and use
Secure fit
Very low latency
Near Zero Drift Experience