למידה חדשנית וחדשנות בהוראה


1 דקות קריאה

כילד בבית ספר כמובן שעוד לא היה למידה חדשנית וחדשנות בהוראה ובטח שלא VR בחינוך, ישבתי בכיתה וצפיתי בלוח הגיר וניסיתי להבין את החומר. שנים על גבי שנים ניסיתי לשמור על ערנות וריכוז כדי להצליח, כדי להתקדם בעולם תחרותי ומהיר. בבית ישבתי להכין שיעורים ולכתוב ולהדפיס עבודות, אמרתי את המשפטים בקול רם על מנת לנסות ממש לזכור אותם, אני זוכר שהיה יותר קל ללמוד את החומר ויזואלית מאשר בצורה וווקלית אבל אז לא היה מציאות מדומה בחינוך והייתי צריך לזכור ססמאות בעל פה, רק כדי להצליח בעבודה,בלימודים, במבחן, בבגרות.

 

בעזרת המידע שרכשנו במציאות מדומה ישראל בתחום החומרה והתכנה, יצרנו למידה חדשנית וחדשנות בהוראה, יצרנו קורסים מותאמים בדיוק לכיתות לימוד לכל הגילאים, על מנת להכין את התלמידים לעתיד לבוא בנינו שיטה לשילוב טכנולוגיות למידה חדשנית וחדשנות בהוראה בנות זמננו בהוראה וחינוך.


עידן הסמארטפונים הגיע לשיא היכולת שלו ובקרוב נראה יותר ויותר טכנולוגיות מציאות מדומה ורבודה, אנחנו משלבים בתכניות החינוך שבנינו גם מציאות רבודה וגם מציאות משולבת, כך שהילדים, הסטודנטים, המורים וכו... יוכלו להיות מעודכנים ומכנים לעולם המחר.


מעל שש שנים שאנחנו קיימים הספקנו לעבוד מול כל הגורמים: משרד הביטחון, הצבא, מכללות, ספריות, בתי ספר ועוד למעשה כל המערכות עוברות לאט לאט ובטוח ללמידה חדשנית וחדשנות בהוראה ובדרך בא אנחנו לומדים.


לצערי מערכת החינוך בישראל עובדת לאט, אז חשוב להכניס כבר עכשיו את הטכנולוגיה החדשה לכיתות, מדובר בכלי לימוד יוצא דופן לחינוך המשלב  למידה חדשנית וחדשנות בהוראה בתוכו שמערב גם פעילות גופנית , מחקרים היום מוכיחים מציאות מדומה ורבודה מכניסה את החומר הנלמד בצורה הטובה ביותר לתלמידים ולמורים.


שימוש בלמידה חדשנית וחדשנות בהוראה בכיתות בבית הספר היסודי, בתיכון, במכללות ובאוניברסיטאות ליצירת חווית למידה פעילה ובכך להגדיר את מרחב הלמידה מחדש, מזה שנים, מחנכים מבינים ויודעים כי הלמידה מעמיקה, לא רק דרך קריאה והאזנה, אלא גם באמצעות יצירת אינטראקציה.עם מוצרי המציאות הרבודה, המדומה והמשולבת ניתן לאפשר לתלמידים לזהות, לבחון וללמוד אלמנטים תלת ממדים שונים ולא רק לקרוא עליהם בספרי הלימוד. את הלמידה מתפעלים התלמידים באמצעות הטלפונים הניידים או המחשב- דבר ההופך את החוויה לאינטראקטיבית יותר עבורם.

 

דוגמאות נוספות שעושים במציאות רבודה בחינוך:

מציאות רבודה להכרות וחיבור בין מורים לתלמידים  - התלמידים והמורים סורקים את עצמם במציאות רבודה והדמות קופצת למציאות האמתית כהולוגרמה, ניתן לדוגמה שכל מורה או תלמיד יספרו על עצמם, כיום יש כבר דמויות וירטואליות של פייסבוק.

 

מציאות מעורבת לחינוך והוראה יוצרת סביבת עבודה בטוחה - על ידי הרצת סימולציות מסוכנות במרחב הווירטואלי, ניתן ללמוד בלי הסיכונים שבכך, כמו לדוגמה לתקן את תחנת החלל הבין לאומית או לעשות ניסויים או סתם ללמוד נהיגה, גוף האדם ועוד.


ניסויים הוכיחו שלמידה מעמיקה מתרחשת כאשר יוצרים, משתפים, מקיימים אינטראקציה ומסבירים. ופעם אמרו שהשמיים הם הגבול, מאז, הגבול הוא רק הדמיון האין סופי של האנושות. נשמח מאוד לשמוע גם על רעיונות שיש שלכם.


נכתב על ידי עמית קיסר ממציאות מדומה ישראל, כתבה בלעדית, יש לכם שאלה ? חייגו 09-8320333