אוקולוס ריפט לא ניתן להשגה, והמלאי ברחבי האינטרנט נגמר מדוע ?


1 דקות קריאה

נראה כי אחד משני דברים קורה כרגע: או שבאוקולוס מוכרים בטירוף  מוכר כמו עוגות חמות ופשוט נגמר מהמלאי בו זמנית בכל רחבי האינטרנט, או שהחברה מכוונת את הייצור מסיבה לא ידועה. בהתחשב בכך שלא היו ירידות מחיר גדולות לאחרונה כדי להביא דרישה בלתי סבירה,  יכול להיות כי פייסבוק עושה שטיפה של מניות החברה כדי לפנות את הדרך לדבר הבא.


כפי שדווח לראשונה על ידי וראייטי, אוקולוס ריפט נגמר בכל המלאי בכל רחבי האינטרנט, כולל ארה"ב קמעונאים מקוונים כמו, חדש ביצה, בסט ביי, חנות Microsoft, Micro Center, כמו גם כמה שותפים קמעונאיים אירופיים כולל Media Markt, קארי, ועוד.


כרגע נראה שרק כמה קמעונאים מקוונים עדיין מוכרים את האוקולוס ריפט + אמזון ארה"ב ו Oculus.com חריגים.


פייסבוק סירבה להצעה של וראייטי להגיב על היעדר מלאי ברחבי האינטרנט, ואמרה כי "אוקולוס ריפט עדיין זמין למכירה ב Oculus.com וערוצים אחרים, כולל אמזון. אנחנו לא מגיבים כרגע על מוצרים עתידיים, אבל מתרגשים לקראת השנה הבאה ".על פי דיווח בחודש נובמבר, משקפי המציאות מדומה של הדור הבא (שם הקוד 'Caspar') היה אמור להיות עיצוב מחדש לגמרי שלמשקפי המציאות מדומה, אך המוצר נזנח לטובת מוצר רענון זה אמר לכלול שדרוגים צנועים כגון  רזולוציה גבוהה יותר מעק עיניים. מייסד אוקלוס, Brendan Iribe , עזב את פייסבוק על החלטה זו שטרם אושרה; גם החברה וגם Iribe נותרו קפוצת שפתיים סביב הנושא.


השם של המכשיר הוא "Rift S", והוא אמר לצאת מתישהו השנה. עדיין אין לנו מושג בדיוק מה משקפי המציאות מדומה יכללו או יעלו, אבל אפשר להגיד כמעט בוודאות שהחברה תשפר את הריפט וכנרה תוסיף inside-out positional tracking .


DavidVey של DavidVR גילה לאחרונה קוד בתוכנת ה- Oculus PC שמזכירה באופן ישיר את 'Rift S' לפי שם ומספקת הגדרות עבור מצלמות על גבי לוח, וגם בתוכנה בתוך מרחק (IPD).


גם ה-  Quest וגם ה- 'Rift S' נוצרו כדי לחדור לפלחי שוק שונים (משתמשים מזדמנים לעומת חובבי המשחקים PC).