אוקולוס קווסט חוויה אישית - oculus Quest Personal Experience


1 דקות קריאה

היי חברים זה שוב עמית קיסר, אני חוזר עכשיו משבועיים של מציאות מדומה, נסחפתי חזק לתוך האוקולוס קווסט החדש של פייסבוק ואני חייב להגיד שמבחינתי מדובר במשקפי מציאות מדומה הכי שימושיות להמונים בימינו.


את המפרט הטכני של ה- oculus Quest אנחנו כבר יודעים מצוין , הפעם אני מדבר על חווית שימוש, מדובר במשקפי מציאות מדומה מאוד נוחים, מאוד קלים, איכות התמונה סבבה לגמרי וברור שהעדשות גם שופרו על ידי אוקולוס בדגם הזה.


איכות הסאונד באוקולוס קווסט מדהימה, הווליום גבוה ולי זה הספיק, לא היה צורך באזניות, הצליל נקי ואני גם שומע את מה שקורה סביבי , מבחינתי זה יתרון, מי שרוצה תמיד יכול להוסיף אזניות משלו.


באוקולוס קווסט כבר ממש אפשר לעשות שימוש במציאות מעורבת (זה לא מציאות רבודה), וזה שימושי מאוד כי עכשיו אני גם יודע איפה אני בחלל, מהעולם החשוך של הדגמים הקודמים, עברנו לעולם אפור שעליו תפריטים צבעונים, דאבל לייק.הסוללה של oculus Quest מחזיקה בין שעתיים וקצת ועד קרוב לשלוש שעות תלוי בשימוש, לי זה בהחלט מספיק, אחרי שעה כבר בא לי לנוח קצת בישיבה וזה הזמן לחבר את ה- oculus Quest לחשמל ולהמשיך לאיזה גלישה מרתקת בין עולמות. 


מערכת ההפעלה של oculus Quest מעולה ומגיבה מצוין ברוב הזמן, מדובר בגרסה מצומצמת של הגרסת PC בגדול , אני מאוד אוהב את הממשק האמריקאי של אוקולוס, נורא ידידותי וקל להבנה לעומת המתחרים נכון לרגע זה, חשוב לציין ש- oculus Quest זה קונסולה ולא מציאות מדומה למחשב, מה שהופך את הכניסה לעולם המציאות מדומה לנגיש מתמיד עבור משתמשים חדשים.


אני מעדיף את oculus Quest שלי על כל vr קיים, אני לא מסוגל לסבול את הכבל, מה זה שנות השמונים ? לא יכול לסבול את זה שאני לא יכול להסתובב ולשחק איפה שבא לי, לא סובל את זה שאני מחובר למחשב או לסמארטפון, מה זה כל הסנסורים החיצוניים ? והכבלים והחוטים די!אני מתאר לעצמי שעכשיו הקוראים בקהילת מציאות מדומה ישראל ירימו גבה ואולי בצדק, מי שמחפשים משקפי מציאות מדומה פרימיום רציניים זה חד משמעית לא בשבילם, ב- oculus Quest יש בעיית משחקים רצינית, פשוט אין הרבה משחקים והמשחקים הקיימים שקיימים למחשב לא נמצאים בחנות של האוקולוס קווסט, האוקולוס קווסט לא מגיע לגרפיקה של משקפי מציאות מדומה רציניות, המעבד של הקווסט מבוסס על מעבד סמארטפונים משנה שעברה וזה לא מתקרב למחשב גיימינג וכרטיס מסך מפלצתי, דבר נוסף ששווה לציין, מי שלא אוהבים את פייסבוק וצוקרברג זאת לא הדרך להתרחק מהם.


מערכת העקיבה ב- oculus Quest סבבה לגמרי אהבתי מאוד, לא מתאים לפרפקציוניסטים, השלטים קלים ונוחים לשימוש, הם אפילו יודעות לזהות את אצבעות הידיים שלי בצורה יעילה ובסך הכל אני מאוד נהנה, אני גם יודע שחלק מהבעיות שהעליתי יפתרו בקרוב.לסיכום אני לחלוטין אוהב את האוקולוס קווסט שלי , שמעתי מחבר טוב וותיק בקהילה איציק שמו, שיש תקלות בקווסט ומכשירים נשרפים ושאוקולוס לא יודעים לתת שירות ולא לוקחים אחריות, אנחנו בחנות בישראל בינתיים לא פגשנו אוקולוס קווסט מקולקל, אז לגביי תקינות המכשירים לאורך זמן ובלאי אני לא יודע לספק עוד תשובה.


קצת משחקים של קווסט: