1 דקות קריאה
05 Jul
05Jul

לדברי עמית קיסר, מחקרים מראים שמציאות מדומה יכולה להפחית את תפיסת הכאב של המטופלים שלך, מה שיכול להוביל ליותר פגישות טיפול.


נמאס לך לבהות בפרצופים מודאגים כל היום בעבודה?
1. למציאות מדומה (VR) יש פוטנציאל לחסל את הפחד, הכאב והחרדה הקשורים בביקורי שיניים, והתוצאות היו מבטיחות.
מציאות מדומה תעביר את המטופלים שלך לעולמות שונים. הם יכולים לצפות בסצנות שיעזרו להם להירגע ולהרגיש בנוח במהלך ההליך. המטופלים יהיו פחות חרדים, מה שיאפשר לך לטפל בהם בצורה יעילה יותר. אתה יכול ליצור תהליך זורם יותר על ידי הגברת היעילות. בסופו של דבר, אתה יכול לטפל בעוד חולים או להשתמש בזמן הנוסף באופן אדמיניסטרטיבי כדי להגדיל את ההכנסות.


מחקר נערך על ההשפעות של הסחת דעת מהמציאות המדומה על תפיסת הכאב ורמות החרדה בילדים העוברים טיפול ראשוני בעיסה טוחנת. 40 ילדים בגילאי ארבע עד שמונה שמעולם לא סבלו מהפרעת חרדה חולקו לשתי קבוצות באופן אקראי. המחקר כלל שלושה מפגשי טיפול ברצף. טיפול בעיסה ניתן לשתי קבוצות, האחת עם VR והשנייה ללא, ונמדדו רמות הכאב. שימוש במציאות מדומה במהלך טיפול שיניים הביא לירידה משמעותית בתפיסת הכאב ובציוני החרדה, על פי ממצאי המחקר.2. אתה יכול להפחית את כמות תחמוצת החנקן שבה אתה משתמש. VR סיפק שיכוך כאב שהיה פי שניים מזה של מורפיום במהלך ההליכים.
מחקר נערך ביחידת כוויות שבה הוחלפו תחבושות של חולים. הפרוטוקול הסטנדרטי הוא מתן מורפיום, אשר מפחית את הכאב ב-30% במטופל. מטופלים שהיו שקועים במציאות מדומה חוו ירידה של 70% בכאב ללא תרופות.
כאשר מחשבותיהם של מטופלים הופנו מחדש באמצעות שימוש במציאות מדומה, הם דיווחו על פחות כאב באופן משמעותי. הפחתת הכאב הגדולה ביותר דווחה על ידי שישה מטופלים שאמרו שהם חשים שקועים לגמרי בחוויית ה-VR. מטופלים אלו עברו מכאב חמור לכאב קל לאחר שימוש ב-VR.


רופאי שיניים שהשתמשו ב-VR אומרים שהם לא משתמשים בתחמוצת חנקן כדי להרגיע את המטופלים שלהם לעתים קרובות מאוד. הם ראו חיסכון בעלויות, פחות תרופות ניתנות לחולים, הוכיחו לחולים שהם חדשניים, והראו שאכפת להם ממגיפת התרופות האופיואידיות ורוצים לעזור.
על פי מחקר שנערך לאחרונה, כמה בני נוער ומבוגרים צעירים נחשפים לראשונה לאופיואידים אצל רופא השיניים. על פי המחקר, לאחר הסרת שיני הבינה שלהם, 80 אחוז מהמטופלים בגילאי 13 עד 30 מילאו מרשם אופיואידים. על פי הדו"ח, 7% מבני הנוער והצעירים שקיבלו מרשם לאופיואידים ברופא השיניים שלהם המשיכו להשתמש בהם. למעלה מ-5% התמכרו לאופיואידים.3. מציאות וירטואלית היא המקום המוביל להדגיש את החברה שלך כמשרד מסביר פנים.
VR מראה דאגה לרווחת המטופלים, מאפשר לטפל במטופלים רגועים ורגועים יותר, מוריד את החרדה והמתח של המטופלים, מפחית את זמן הפרוצדורה ומעניק לרופא יותר גמישות, ומפחית את הסיכון להתמכרות לאופיואידים בקרב מטופלים.4. ייחד את התרגול שלך על ידי אספקת חבילת בידור מציאות מדומה שוברת לסתות.
לפי גרנד וויו מחקר, שוק שירותי הבריאות העולמי במציאות מדומה הוערך ב-600 מיליון דולר ב-2016 וצפוי לצמוח ב-32% בעשר השנים הבאות. העתיד של שירותי הבריאות הוא מציאות מדומה. זו הזדמנות לרופאי שיניים להיות יצירתיים ולבסס את עצמם כמובילי מחשבה בתחומם. הם יהיו ידועים גם כרופאי שיניים מובילים וחושבים קדימה. המטופלים יספרו לחבריהם ובני משפחתם על ההליכים הללו וימליצו על רופאי השיניים שלהם. שיטות רפואת שיניים אלו יהיו בראש הרשימה בגלל זה.
5. הגדל את הרווחיות של התרגול שלך על ידי עידוד מטופלים לתזמן הליכים נחוצים על ידי הפחתת הפחד והחרדה שלהם.
מחקר נוסף שפורסם בשנת 2018 בשם "טיפול בחשיפה למציאות מדומה לטיפול בפוביה דנטלית" מצא ש-VR הפחית באופן משמעותי את החרדה הדנטלית וההימנעות מהתנהגותית. ארבעה מכל חמישה משתתפי VR קבעו פגישה, בעוד שאף אחד מהמשתתפים שאינם VR לא קבע.
מציאות מדומה היא דרך העתיד ברפואת שיניים, ועכשיו זו ההזדמנות שלך להיות חלק ממנה. אתה יכול להפחית מתח וחרדה אצל המטופלים שלך, להפחית כאב, להגדיל רווחים על ידי קביעת פגישות נדרשות, ולבסס את עצמך כחדשן על ידי הפחתת מתח וחרדה אצל המטופלים שלך.

מאמר של עמית קיסר


google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.