1 דקות קריאה
13 Jan
13Jan

בשנת 2022, הדולר ימות, או לכל הפחות, יתמוטט ויהפוך למשהו אחר.

אני מתנצל על היותי אחד הראשונים שניבאו את מוות הדולר כפי שאנו מכירים אותו בשנת 2022, שכולנו יודעים שהוא על סף מוות ממגוון סיבות. האין זה נכון ש"נבואה היא לשוטים"?


במאמר זה אדון בכמה נושאים בקצרה ובפשטות על מנת לאפשר גם למי שלא מכיר את המערכת הפיננסית העולמית להשקיע בתחומים על מנת לחסוך כסף ואולי להרוויח הרבה כסף.


הסיפור על זהבה ושלושת הדובים, דוב הניקסון, דוב הזהבה ודוב הנייר

הסיפור שאתם עומדים לקרוא מתחיל ב-1971, כשהנשיא ניקסון  ניתק את הדולר מזהב לזמן מוגבל, שהחל כניסוי מעניין והפך למזימת הפונזי הגדולה ביותר בהיסטוריה האנושית. לאחר מלחמת העולם השנייה, העולם שם את אמונו בכלכלת ארה"ב, ואיפשר לה לשלוט ברזרבות הזהב של העולם . תקן הזהב הוא מדיניות מוניטרית שבה ארה"ב מקשרת כל הנפקה של כסף לכמות קבועה של זהב שאינה ניתנת לשינוי מראש. נשמע לי הגיוני.היה לי הרושם שמישהו חושב על  ביטקוין , אבל מה שלא יהיה, בואו נמשיך לסיפור שלנו.


קנה אתה אולי תוהה מדוע ניקסון ביטל את תקן הזהב?

על מנת לטפל בבעיית האינפלציה של המדינה ולהרתיע ממשלות זרות מלפדות עוד ועוד דולרים עבור זהב , הנשיא ריצ'רד ניקסון סגר את חלון הזהב ב-1971. הבנת את זה? כבר אין צורך בתקן הזהב; אתה יכול להדפיס כמה כסף שאתה רוצה, ואנחנו כמובן נעשה זאת בצורה "אחראית והוגנת". 


מהם הסימנים לכך שהדולר גוסס?

ישנם אינדיקטורים רבים לכך שאנו בעיצומו של משבר כלכלי חסר תקדים, כולל אינפלציה, המצב החברתי-כלכלי, חמדנות רבה ומגפת הקורונה שהאיצה את התהליכים הבלתי נמנעים. במאמרים הבאים שלי, אני מבטיח לעבור על כל נקודה. אבל, לעת עתה, נתרכז במה שאתה צריך לעשות עכשיו, מכיוון שנגמר לנו הזמן.


האם יש סכנה בהשקעה בנדל"ן?

הדבר הראשון שעולה על הדעת למי שאין לו ידע פיננסי הוא שנדל"ן זו ההשקעה הטובה ביותר, אבל זו בועה שעומדת להתפוצץ.


זה רעיון טוב להשקיע  בנדל"ן וירטואלי ?

נדל"ן דיגיטלי יכול לספק תשואות עצומות למשקיעים. אני מאמין שזו הטכנולוגיה. 


מה אני חושב על השקעה ב-  cryptocoryne ?

זה מאוד מסוכן להשקיע בו אם אתה לא מבין את  טכנולוגיית הבלוקצ'יין .


מה אני חושב על השקעה ב-  NFT ?

חשוב לי לציין שאני בא מהצד הטכנולוגי ולא מהבורסה. אני לא מומחה בבורסה. ההבנה הרחבה שלי בטכנולוגיה נובעת מהבנה טכנולוגית ולא משיקולים פיננסיים.


הכלכלה מבוססת הסדר העולמי החדש מדוע סין מתנגדת?

בגלל שקיעת הדולר במתכונתו הנוכחית והמעבר בדעת הקהל מאמונה בכלכלה דינמית לכלכלה המבוססת על ביזור, סין גורמת להרבה יותר חרדה מאשר דמוקרטיות שבהן אוכלוסיות גדולות ינהלו את הכלכלה בעתיד.


NFT יהיה חסר ערך עד 2023. בעוד שנה, 90% מכל ה-NFT יהיו חסרי ערך.במה אני משקיע עכשיו?

כיום אני משקיע בנכסים דיגיטליים בעולמות משחקים, תוך התמקדות בעולמות מציאות מדומה ( METAVERSE ). כיום אני משקיע במספר אפיקי השקעה, כולל MANA בדיסנטרלנד.

היה לי מעט זמן לפרט, ואני בטוח שיש הרבה מידע שחסר לי. עם זאת, חשוב לי שתבינו שהמאמר עדיין בשלביו הראשונים, ועבדתי עליו בזמני הפנוי. 


מהו המטאוורס ואיך הוא עובד?


מי ישלוט בקרוב בכלכלה העולמית?

חברות ענק ומטבעות מבוזרים דיגיטליים, ועל כך נדבר בקרוב.בקר בדף חשוב זה מדי יום. אעדכן את העמוד ללא הפסקה בימים הקרובים.

לא הייתי בטוח אם עליי לפרסם את המאמר לפני סיומו, אבל בהתחשב בנסיבות, אני מאמין שמדובר במקרה חירום, ולכן חשוב להעלות את דעתי המיידית בעניין כי אני מאמין שזה יכול לחסוך את הכסף שלך ואולי להציל את חייך. 


העלילה הקרובה 


דור אלפא והמטא-וורס


מצאתם את המאמר שלי מעניין? אנא תן לי דירוג 5 כוכבים וסקירת Google כדי להראות את תמיכתך וכדי לעזור לי להרחיב את הקהילה שלי ולשתף את הרעיונות שלי.
מאמר של עמית קיסר:

google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.