1 דקות קריאה
31 Jan
31Jan

הולוגרמות ניתנות למגע: פנטזיה מדע בדיוני הופכת למציאות ב-2023 זוכרים ללחוץ ידיים עם הנסיכה ליה בסלון שלכם? או להרגיש את פני השטח החלקים והקרירים של כוכב לכת וירטואלי? זה כבר לא עניין של מדע בדיוני. בשנת 2023, חוקרים מאוניברסיטת גלזגו עשו צעדים משמעותיים בהפיכת הולוגרמות אינטראקטיביות עם מגע לחיים.


חלפו הימים של תחזיות הולוגרפיות פסיביות. הטכנולוגיה החדשה הזו, המכונה Aerohaptics, משתמשת בסילוני אוויר כדי לדמות את תחושת המגע, ויוצרת חוויה סוחפת באמת. תארו לעצמכם להרגיש את המרקם של אובייקט וירטואלי, את האחיזה של לחיצת יד, או אפילו את המשקל של כדורסל ביד - הכל ללא מגע פיזי.


שוברים מחסומים: מעבר לבקרי VR ולכפפות בניגוד להגדרות VR ו-AR מסורתיות המסתמכות על בקרי כף יד או כפפות מגושמות, ההולוגרמות הרגישות למגע לא דורשות חומרה נוספת. זה פותח עולם של אפשרויות ליישומי מציאות מדומה ורבודה. חשבו על זה: מנתחים המתרגלים פרוצדורות עדינות על מודלים הולוגרפיים, אדריכלים שמרגישים את קווי המתאר של העיצובים שלהם בזמן אמת, או סטודנטים מנתחים צפרדעים וירטואליות מבלי לפגוע ביצור אחד. האפשרויות אינסופיות.


מעבר למגע: עתיד רב חושי החוקרים, בראשות ד"ר רבינדר דאהיה, לא מפסיקים לגעת. הם מדמיינים עתיד שבו ההולוגרמות הללו לא רק מרגישות אמיתיות אלא גם מריחות ומגיבות לטמפרטורה. תארו לעצמכם שאתם חוקרים יער גשם וירטואלי ומרגישים את הלחות על העור שלכם, או אופים עוגיות וירטואליות ומריחים את הארומה הטעימה.מכדורסל ועד ה-Holodeck: הצצה לפיתוח כדי להציג את מערכת האוויר העתידית שלהם, הצוות יצר כדורסל וירטואלי שמשתמשים יכולים לגעת בו, לגלגל ולהקפיץ באופן משכנע. הם אפילו הצליחו לשחזר את הצורה המעוגלת המוכרת של הכדור דרך סילוני האוויר. הצעד הבא? הוספת מימדים נוספים, שינויים בטמפרטורה ואפילו ריחות לתערובת.


2023 ומעבר: שחר ההולוגרמות הניתנות למגע בעוד שסיפון הולוגרמות בסגנון מסע בין כוכבים עשוי להיות עדיין חלום רחוק, ההתקדמות הזו ב-2023 מסמנת קפיצת מדרגה משמעותית לעבר עתיד שבו הולוגרמות לא רק נראות, אלא נחוות.


עם המשך מחקר ופיתוח, הולוגרמות רגישות למגע יכולות לחולל מהפכה בכל דבר, מבידור וחינוך ועד שירותי בריאות ועיצוב.


הישארו מעודכנים לעדכונים נוספים! ככל שהטכנולוגיה הזו מתפתחת, נעדכן אותך בהתפתחויות האחרונות בעולם המרגש של הולוגרמות ניתנות למגע.


המאמר נכתב על ידי עמית קיסר ובארד.google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.