1 דקות קריאה
29 Oct
29Oct

מאמר של עמית קיסר


בהתחשב במיתוג מחדש של החברה מפייסבוק ל-Meta, ה-CTO החדש אנדרו בוסוורת' הודיע כי המותג Oculus יופסק בהדרגה, כאשר מכשירים כגון Oculus Quest 2 ישתנו ל-Meta Quest 2 החל בתחילת 2022.
לדברי Bosworth, הם "רוצים להבהיר ש-Quest הוא מוצר Meta", מה שאומר שהם "יתרחקו מהשם Oculus" בחומרה קיימת ועתידית:


החל בתחילת 2022, תראה מעבר הדרגתי מ-Oculus Quest ל-Facebook ומ-Oculus App ל-Meta Quest. לכולנו יש מחויבות עצומה למותג Oculus, אז קבלת ההחלטה הזו הייתה די קשה. בזמן שהשם Oculus יוצא לגמלאות, אני יכול לומר לכם שמשימת Oculus המקורית עדיין נטועה עמוק באופן שבו Meta תמשיך לקדם אימוץ רחב של מציאות מדומה כיום. בדומה, התקני חומרה נוספים יאמצו את זהות המטה החדשה, כמו פייסבוק פורטל, אשר ישונה ל- Meta Portal.Facebook Reality Labs תשנה את שמה ל-Reality Labs בלבד, כשהמהלך ייכנס לתוקף "במהלך השבועות והחודשים הקרובים" הן פנימית והן חיצונית.המותג Oculus יאבד קרקע גם בחוויות חברתיות של צד ראשון:
Meta Horizon יהפוך גם למותג הגג של כל החוויות החברתיות הסוחפות של הצד הראשון שלנו. אופק חדרי עבודה ו- Horizon Worlds הם דוגמאות לכך. בקרוב נעבור מ-Oculus אל Horizon Home, Horizon Venues, Horizon Friends ו- Horizon Profile.


זו הפעם הראשונה שבה מוזכר סוג פרופיל חדש, הנקרא 'פרופיל אופק'. אין לנו מידע אחר, אבל התוכניות לפרופיל ממותג Horizon עשויות להיות קשורות להכרזה של פייסבוק שהיא עובדת על "אפשרויות נוספות" לכניסה ל-Quest ללא חשבון פייסבוק, סטייה מהדרישה ההכרחית של שנה שעברה.


בפוסט שלו בבלוג, בוסוורת' הזכיר את התאמות ההתחברות הקרובות ל-Quest והצהיר שזה אחד מ"תחומי העבודה בעלי העדיפות הגבוהה ביותר שלהם מבחינה פנימית".


עדכון: Bosworth הראה בטוויטר ש"פרוש" הוא מונח קשה ושהוא ישנה את הפוסט שלו בפייסבוק כי המותג Oculus "יישאר להיות חלק מרכזי מתיק התוכנה שלנו עבור כלי מפתחים ודברים כמו Oculus Studios."


מאמר של עמית קיסר:google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.