1 דקות קריאה
03 Nov
03Nov

משקפות מציאות מדומה (VR) עשו כברת דרך בשנים האחרונות. מהימים הראשונים של משקפות מגושמות ויקרות ועד לאפשרויות הזולות והנגישות יותר הקיימות כיום, VR הפכה לטכנולוגיה מיינסטרים יותר. ככל ש-VR ממשיכה להתפתח, טבעי לתהות איך ייראה הדור הבא של משקפות. להלן כמה דברים שאנו יכולים לצפות מ-Oculus Quest 4, היורשת לכאורה של המשקפות הפופולריות של Oculus Quest 2:
רזולוציה וגרפיקה משופרים: Oculus Quest 2 כבר מציע גרפיקה מרשימה, אבל הדור הבא של המשקפות צפוי לקחת את הדברים לשלב הבא. עם רזולוציות גבוהות יותר ויחידות עיבוד גרפיות חזקות יותר (GPUs), משקפות VR יוכלו לספק חוויות סוחפות ומציאותיות עוד יותר.חביון מופחת: השהייה היא הזמן שלוקח לאות לעבור מהדיבורית למחשב או לקונסולה שמייצרים את סביבת ה-VR. זמן חביון מופחת יגרום ל-VR להרגיש מגיב וטבעי יותר, מה שישפר את החוויה הכוללת.נוחות משופרת: משקפות VR יכולות להיות לא נוחות ללבוש לפרקי זמן ארוכים. הדור הבא של המשקפות צפוי להיות נוח יותר, עם משקל קל יותר, רצועות מתכווננות יותר ואוורור משופר.סבירים יותר: משקפות VR עדיין יקרות יחסית, מה שיכול להוות מחסום כניסה עבור אנשים רבים. הדור הבא של המשקפות צפוי להיות זול יותר, מה שהופך את ה-VR לנגיש יותר לקהל רחב יותר.

מבחינת שימוש, מחקר שנערך לאחרונה על ידי Statista מצא שמשתמש VR ממוצע מבלה כשעתיים בשבוע באמצעות המשקפות שלו. זה עדיין נמוך יחסית לפלטפורמות משחק אחרות, אבל זה גדל בהתמדה.


יישומי ה-VR הפופולריים ביותר הם משחקים, ואחריהם בידור ופרודוקטיביות. חלק ממשחקי ה-VR הפופולריים ביותר כוללים את Beat Saber, Half-Life: Alyx ו-Superhot VR. יישומי בידור VR פופולריים כוללים את Netflix, YouTube והולו. ויישומי פרודוקטיביות VR פופולריים כוללים Tilt Brush, Gravity Sketch ו-Autodesk VRED.


בסך הכל, העתיד של VR נראה מזהיר. עם המשך חדשנות ושיפורים, VR עומדת להפוך לטכנולוגיה מיינסטרים יותר בשנים הבאות.


המאמר נכתב על ידי עמית קיסרgoogle.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.