1 דקות קריאה
11 Oct
11Oct

תרגם וערך עמית קיסר


יתרונות מציאות מדומה מעסיקי VR עומדים בפני דילמה: כוח העבודה שלהם צריך ללמוד מיומנויות חדשות, לשדרג יכולות קיימות או תאימות מלאה להדרכה, אך ייתכן שלא יעשו זאת באופן אישי בהתחשב בסביבה הנוכחית. ובכל זאת הכשרה חשובה במיוחד כעת, כאשר עובדים כה להוטים לצבור מיומנויות, והיא עלולה להפוך לקריטית עוד יותר כאשר עובדים עומדים באתגרים של מקום עבודה משתנה. אז איך מעסיקים יכולים להתמודד עם האתגר?


פתרון אחד לבעיית האימון הזו מגיע ממקום לא צפוי: מציאות מדומה (VR). מציאות מדומה או VR, בקיצור, הייתה יעילה ללימוד מיומנויות קשות ולסימולציות של מיומנויות עבודה, כמו סימולטור טיסה לאימון טייסים. אבל עובדים רבים צריכים גם ללמוד מיומנויות רכות, כמו מנהיגות, חוסן וניהול שינויים.


אז איך נמדדת מציאות מדומה של VR ככלי אימון לכישורים רכים כאלה ואחרים? יצאנו לענות על שאלה זו בעזרת מחקר עולמי שנערך בנושא שנועד לאמן מיומנויות רכות. עובדים נבחרים מקבוצה של מנהלים חדשים ב-12 מקומות בארה"ב לקחו חלק באותה הכשרה שנועדה לתת מענה למנהיגות כוללת באחת משלוש שיטות למידה: כיתה, למידה מתוקשבת ומציאות מדומה וירטואלית.


תוצאות הסקר הראו שמציאות מדומה של VR יכולה לעזור לבעלי עסקים לשפר את היכולות של עובדיהם מהר יותר, גם כאשר תקציבי ההדרכה עלולים להצטמצם והאימונים האישיים עשויים להיות מעבר ליכולת הכלכלית במקביל למציאות החדשה בה אנו עדים להתרחקות חברתית.להלן חמישה ממצאים מובילים לגבי הערך של מציאות מדומה VR באימון מיומנויות רכות


1. הכשרת עובדים עד פי ארבעה מהר יותר בקורסים מבוססי מציאות מדומה, עובדים אמריקאים בדרך כלל מבלים רק אחוז אחד משבוע העבודה שלהם בהדרכה ופיתוח, כך שהמעסיקים צריכים להיות בטוחים שהם מנצלים את הזמן הזה בצורה פרודוקטיבית וזה בדיוק המקום שבו מציאות מדומה יכולה עֶזרָה.


מה שלוקח שעתיים ללמוד בכיתה ניתן ללמוד תוך שלושים דקות בלבד באמצעות מציאות מדומה של VR, כבעלי עסקים אתם מחשבים עלויות ואת הזמן הדרוש להדרכות ולבחינות של העובדים שלכם ולכן השימוש במציאות מדומה כל כך רלוונטי עבורכם, מציאות מדומה מדריכים יבצעו את ההדרכות פי 3 מהר יותר משיעורים רגילים ושליש מהעלות.2. לימוד מציאות מדומה של VR בטוח יותר ביישום מיומנויות רכות, ביטחון עצמי הוא המניע העיקרי להצלחה. בנסיבות קשות בהן יש צורך לתת משוב שלילי לעובד, העובדים מעדיפים לקבל משוב במצב של סביבה בטוחה. עם מציאות מדומה, זה בהחלט אפשרי.


מציאות מדומה VR מספקת את היכולת להתאמן בסביבה סוחפת ומלחיצה. אימון מבוסס מציאות מדומה של מציאות מדומה מביא לרמות גבוהות יותר של ביטחון ויכולת משופרת ליישם למידה בפועל. למעשה, לומדים שאומנו עם מציאות מדומה של VR היו בטוחים בעצמם הרבה יותר, עד 275% יותר כיצד ליישם את מה שהם למדו לאחר האימון, שזה שיפור של 40% לעומת שיעור ושיפור של 35% בהשוואה ללמידה אלקטרונית לאימון .


שיפור הביטחון בדיון בנושאים ובפעילות בנושאי גיוון והכלה לאחר אימון3. עובדים מחוברים יותר רגשית לתוכן במציאות מדומה של VR. אנשים מתחברים, מבינים וזוכרים דברים לעומק כאשר הרגשות שלהם מעורבים. במהלך המחקר, הם אספו נקודות מבט שונות כדי לזהות מה הכי חשוב. למידה מבוססת סימולציה במציאות מדומה VR נותנת לאנשים את ההזדמנות להרגיש כאילו הם חוו חוויה אמיתית ומשמעותית.


סטודנטים שעברו הדרכות וקורסים של מציאות מדומה הרגישו מחוברים רגשית לתוכן פי 3.75 מאשר חברים לכיתה ופי 2.3 יותר מחוברים מהלומדים האלקטרונים. שלושה רבעים מהסטודנטים שנשאלו אמרו שבמהלך קורס המציאות המדומה על גיוון והכלה, היה להם רגע של תובנה שבו הם הבינו שהם לא מכילים כפי שחשבו שהם עשו.4. לימודי מציאות מדומה של VR ממוקדים יותר. הלומדים של היום הם לעתים קרובות חסרי סבלנות, מוסחים ומוצפים. לומדים רבים לא יצפו בסרטון במשך זמן רב וסמארטפונים הם גורם מוביל להסחות דעת והסחות דעת.
על ידי למידה במציאות מדומה של VR, דעת המשתמשים פחות מוסחת באופן משמעותי. במשקפי מציאות מדומה של VR, ההדמיות והחוויות גורפות את תשומת הלב. ללא הפרעות וללא אפשרויות ריבוי משימות. המחקר הראה שעובדים שעברו הכשרת VR היו מרוכזים עד פי ארבעה במהלך האימון מאשר עמיתיהם ללמידה מתוקשבת ופי 1.5 יותר ממוקדים מחבריהם לכיתה. כאשר תלמידים שקועים בחוויית המציאות המדומה יכלו להפיק יותר מהאימון ולהגיע לתוצאות טובות יותר.
5. למידה במציאות מדומה של VR היא חסכונית יותר בקנה מידה משמעותי. בעבר, מציאות מדומה של VR הייתה יקרה מדי, מסובכת ומאתגרת מדי לפריסה מעבר לקבוצות קטנות. כיום, עלות המערכת האקולוגית הנדרשת למציאות מדומה ארגונית היא תשלום חד פעמי והם יכולים לנהל את המשקפיים כמו כל מכשיר נייד ארגוני אחר, וכמובן, ניתן להשתמש בו שוב ושוב כדי להעביר הדרכות.


הערך שהמציאות המדומה מספקת די ברור על פי המחקר, בשימוש נכון השימוש במציאות מדומה בהדרכות והשתלמויות משתלם יותר בטווח הארוך בהשוואה ללמידה בכיתה או אלקטרונית.בין 375 מהתלמידים, מציאות מדומה VR. ההכשרה השיגה עלות שווה, בדומה ללמידה בכיתה. עבור 3,000 תלמידים, אימון מציאות מדומה VR הפך לחסכוני יותר ב-52% מהכיתה ועבור 1,950 מהתלמידים, אימון מציאות מדומה VR השיג עלות שווה של למידה אלקטרונית. הרווחיות של שימוש במציאות מדומה עולה ככל שיותר אנשים מוכשרים וכך גם החיסכון בעלויות בכל המדדים.בניית תכנית לימודים מעורבת מציאות מדומה תהיה חלק מתכנית הלימודים של רוב החברות בקרוב. השילוב של מומחיות עסקית בהתמודדות עם אתגרים וחוויה ממוקדת אנוש וטכנולוגיה חדשנית להגדלת הפרודוקטיביות מבלי לוותר על איכות וחיסכון בעלויות הוא חובה בעידן של היום.
מציאות מדומה מאפשרת לעובדים ולסטודנטים ליצור קשרים משמעותיים יותר על ידי מתן אפשרויות תרגול שלא היו קיימות קודם לכן. אנו ב-VRisrael2013 פיתחנו קורסי מציאות מדומה ותוכנות רבות המאפשרות למנהלים ולצוותים לתרגל גישות מכירה חדשות.


הפשטות של הטכנולוגיה הזו היא עוד סיבה טובה להשתמש במציאות מדומה בארגון שלכם, הצוות שלנו פורס ומנהל פרויקטים גדולים של מציאות מדומה בארץ ובעולם ואתם מוזמנים להיות חלק מהמהפכה, זה שחר של חדש תְקוּפָה.
google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.