2 דקות קריאה
16 Mar
16Mar

מכירות קרקע וירטואליות בשנת 2021 הסתכמו ב-500 מיליון דולר, כאשר 85 מיליון דולר נמכרו בינואר 2022 בלבד, לפי מקורות. מכירות הנדל"ן של Metaverse צפויות להגיע לכמיליארד דולר בשנת 2022, מה שהופך אותה לסוג נכסים לצפייה עבור משקיעים בכל רחבי העולם. אתה עשוי לקבל יתרון בגישה מוקדמת למה שמבטיח להיות שוק שזז במהירות ובצמיחה גבוהה על ידי בעלות על קרקע דיגיטלית.


הגדרת Metaverse נדל"ן

The Metaverse היא פלטפורמה וירטואלית תלת מימדית, סוחפת, שבה משתמשים יכולים לעסוק בצורה מאוד מציאותית וטבעית אחד עם השני, פריטים דיגיטליים ואווטרים המונעים בינה מלאכותית . משתמשים יכולים לנווט בין עולמות וירטואליים ופלטפורמות מרובות יכולות לחיות יחד בסביבה אחת, מה שמאפשר למשחקים וירטואליים ולמרחבי שיתוף פעולה להתקיים בפלטפורמה אחת.


המטאוורס הוא גם דמוקרטי, ללא ארגון, אדם או ישות אחד השולט בו. כל אחד יכול להשקיע בזה ולהשתמש בחלל, בטכנולוגיות ובסביבות לטובתו. ה- Metaverse מסתמך על טכנולוגיות כמו מציאות וירטואלית, מוגברת ומעורבת (VR/AR/MR) , כמו גם בלוקצ'יין , בינה מלאכותית (AI), 5G ומחשוב ענן, כדי להשיג את היכולות הללו. יש לו גם פוטנציאל להפוך לשכפול וירטואלי של העולם האמיתי שלנו, שבו משתמשי Metaverse עשויים להרוויח רווחים ממוצרים ושירותים ולייצר הכנסה באמצעות הגדרות וירטואליות. רכישת קרקע ב- Metaverse, שבה רוכשים או שוכרים עשויים ליצור נכסים עם רווחים, היא דרך פופולרית להשיג זאת.


'חבילות' וירטואליות, שהן בלוקים של שטח תלת-ממדי שבהם מפתחים יכולים להכשיר דברים, לבנות סביבות VR, כיסוי חוויות, ליישם אינטראקציות וכן הלאה, הן מגרשי נדל"ן בודדים של Metaverse. גוף הממשל הדמוקרטי של Metaverse יבחר בדרך כלל כיצד מגרשים חדשים יופקו, מופצים וזמינים להשקעה למשקיעי נדל"ן.


ה-Sandbox , Decentraland , Cryptovoxels ו- Somnium הם ארבעת מקומות השוק של Metaverse שבהם נמכרות כיום רוב הקרקעות הוירטואליות. החבילה קיימת כאסימון שאינו ניתן להעברה, או NFT, שהוא סוג נכס שאינו ניתן להעברה מבוסס בלוקצ'יין. הקונה יהיה 'בעלים' של זכויות מלאות על הקרקע ברגע שהבעלות על ה-NFT תועבר אליהם, בדיוק כמו בחיים האמיתיים, ויוכל למכור אותה מחדש, לפתח עליה נכס וירטואלי, להשכיר אותו וכדומה.


כיצד רוכשים נדל"ן במטאוורס?

אם אתם מחפשים לקנות נכס ב- Metaverse, ישנן שלוש אפשרויות לשקול:


1. התייעצו עם סוכן נדל"ן metaverse.

Metaverse כולל מגזר נדל"ן משלו, עם מלווי משכנתאות, מתווכים וסוכנים. בעוד שהנדל"ן הדיגיטלי עדיין בשלבים הראשונים שלו, סוכנים מומחים כמו עמית קיסר חוצבים לעצמם מקום.


פעם הם עסקו ברכישות נדל"ן יוקרתיות בערים פופולריות בארה"ב כמו ניו יורק, אבל עכשיו הם מסתעפים לתוך Metaverse. הם הצהירו בדצמבר של שנה שעברה שהם יפעלו כמתווכים למגורי יוקרה במטא-ברס, כאשר המיקום והעיצוב הם הגורמים החשובים ביותר.


השלישייה התחברה עם Republic Realm, חברת קרקעות וירטואלית שרכשה זה עתה נכס Sandbox תמורת 4.3 מיליון דולר. מתווכים וסוכנים אלה יכולים לעזור לרוכשים המעוניינים לזהות ולהשקיע בנכסי Metaverse הגדולים ביותר.


2. חקור משכנתא מטא-ורס בעלות נמוכה.

החלופה השנייה היא לבדוק משכנתא של Metaverse, שעשויה להיות משתלמת יותר עבור קונים רגילים. משכנתאות Metaverse הן קונספט חדש כאשר רק ארגונים מעטים מציעים שירות זה.


Terra Zero היא אחת החברות בשוק המאפשרות למשתמשים לרכוש קרקע בפלטפורמות 'ארבע הגדולות' Metaverse, כולל Decentraland, Somnium, The Sandbox ו-Solana Portals. TerraZero מספקת כעת משכנתאות Metaverse לקרקע וירטואלית ונדל"ן וירטואלי, הכוללות נופים מעוצבים מראש, מבנים טרומיים וסביבה אחרת מוכנה לשימוש לאירועים או משחקים.


3. באמצעות ביטקוין, אתה יכול לקנות קרקע metaverse על הסף.

זוהי הדרך הפשוטה ביותר לרכוש קרקע ב- Metaverse, והיא הטובה ביותר עבור עסקאות זעירות ובעלות נמוכה. לקוחות יכולים לבצע רכישות על ידי:


  • בקר בשוק הנכסים בפלטפורמת Metaverse לבחירתך. זה יהיה דומה לשוקי אפליקציות לפלטפורמות תוכנה.
  • היכנס, שקל את המיקום והעיצוב של הקרקע, השווה מחירים והגע לרשימה הקצרה שלך.
  • הגדר ארנק דיגיטלי התואם לנדל"ן Metaverse שנבחר. לדוגמה, ניתן לרכוש קרקע ב-Decentraland רק באמצעות אסימון בשם MANA , ואתה צריך ארנק שיתמוך בעסקה.
  • קשר את הארנק הדיגיטלי שלך לחשבון Metaverse וודא שיש לו את סוג הקריפטו הספציפי הנדרש.
  • לחץ על כפתור הקנייה או הרכישה כדי להעביר את סכום הקריפטו בתמורה ל-NFT הנדל"ן.
  • כשלב האחרון, אתה יכול לעבוד עם חברה כמו Metaverse Properties כדי לנהל ולפתח את הנדל"ן הווירטואלי שלך לרווחים טובים יותר.


במידה ותבחרו במשכנתא, התהליכים זהים, פרט לכך שספק המשכנתא ישמור בעלות מלאה על הקרקע NFT עד שתשלם אותה, אך תוכל לנהל ולפתח את הנכס בתקופה זו.


מהן ההשלכות של רכישת נדל"ן ב- Metaverse?

רכישת קרקע ב- Metaverse, כמו כל השקעה אחרת, מגיעה עם סט סכנות משלה. בתור התחלה, אתה לא יכול 'לגור' על הקרקע, אז זה אך ורק להשקעה ויצירת רווחים.


שנית, רווחיות הנדל"ן תלויה לחלוטין במיקום, בפיתוח הסובב ובאימוץ הפלטפורמה לאורך זמן. אלא אם כן תמכור מחדש את הבית מיד, ייתכן שיחלוף זמן מה עד שתקבל החזר על ההשקעה שלך. רק 13% ממומחי ה-IT קונים נדל"ן וירטואלי, על פי סקר שערכה הרשת החברתית המקצועית Blind בשנת 2022. ללא קשר לסכנות, נדל"ן Metaverse גדל בחשיבותו כסוג נכסים עבור משקיעים, והוא עשוי להיות קריטי עבור משקיעים. פיזור תיקים בעתיד.


פלטפורמות Metaverse המובילות לצפייה ב-2022

חברות כמו Meta Platforms, Microsoft, Epic Games ואחרות השקיעו ב-Metaverse כתחום טכנולוגי בשנתיים האחרונות, מה שמאפשר לו לפרוח. על פי מחקר משנת 2021 של Emergen Research, תעשיית Metaverse העולמית הוערכה ב-47.69 מיליארד דולר בשנת 2020 ותגיע ל-829 מיליארד דולר עד 2028. שבע חברות מובילות את הופעתה של Metaverse וקובעות את הדרך להתרחבות מסחרית.


ארגז החול

פלטפורמת Metaverse הפופולרית הזו התחילה כמשחק מרובה משתתפים לטלפונים ניידים ומערכות Microsoft Windows בשנת 2012. Sandbox נוצרה על ידי PIXOWL Inc., אשר נקנתה על ידי Animoca Brands בשנת 2018 ולאחר מכן עברה בהדרגה ל Metaverse.


Sandbox, כמו Decentraland, היא סביבת משחקים שבה שחקנים יכולים לבנות משחקים, לעסוק באירועים, לטייל בנופים וירטואליים באמצעות מפות ולקנות קרקע. SAND, אסימון המטבעות הקריפטו של החברה עצמה, זמין גם כן. Sandbox הוכיחה את עצמה גם כפופולרית בקרב משקיעים ועסקים. גוצ'י השיקה חנות מציאות מדומה בפלטפורמת Metaverse שלה, שבה משתמשים יכולים לקנות, להחזיק ולהשוויץ במוצרי גוצ'י הדיגיטליים שלהם. העסק גם חבר עם Ubisoft כדי להביא רכיבים מנכסי משחקי וידאו פופולריים כמו Assassin's Creed ו-Prince of Persia אל Metaverse.מבוזר

Decentraland הייתה אחת החברות הראשונות שפרסמו הוכחת קונספט עובדת עבור Metaverse, והיא ממשיכה להוביל את הדרך באימוץ השוק. הסטארט-אפ, שנוסד ב-2017, הוציא את פלטפורמת Metaverse שלו לציבור הרחב ב-2020 וראה לאחרונה עלייה בפופולריות. Decentraland היא זירת מציאות מדומה (VR) שבה משתמשים יכולים לייצר תוכן, לתקשר אחד עם השני ולהרוויח כסף על ידי השקעה באסימונים שאינם ניתנים לשינוי (NFTs), בנדל"ן במציאות מדומה ובנכסים דיגיטליים אחרים. האתר מבוזר לחלוטין ופועל על MANA, המטבע שלו. לאחר אירוח שגרירות ברבדית רשמית ומיני-עיר חדשה של סמסונג, היא גם מועדפת על משקיעים ענקיים, עסקים וממשלות.רובלוקס

Roblox היא פלטפורמת משחקים והפקת משחקים מקוונים שגדלה לפלטפורמת Metaverse המספקת לשחקנים מגוון רחב של חוויות וירטואליות, כולל מציאות מדומה. העסק הכריז על שיתוף פעולה עם ה-NFL לפיתוח משחק Metaverse בזמן לסופרבול בשנת 2022. Roblox, שיש לה מיליוני שחקנים ברחבי העולם, רוצה לשים את בסיס המשתמשים הגדול שלה ואת מגוון הפעילויות המגוון שלה תחת קורת גג אחת.


ניתן להשתמש ב-Roblox בחינם, אם כי ניתן לרכוש אובייקטים נוספים במשחק ונכסים דיגיטליים, והוא מציע מגוון של חוויות VR בז'אנרים כמו אנימה, אימה, משחק תפקידים, אקשן וסימולציות מהחיים האמיתיים. בשנה שעברה, ההתרחבות יוצאת הדופן של החברה הביאה להשבתה של 73 שעות שבמהלכן היא לא הצליחה להכיל מיליוני משתמשים. כדי להתאים לפיתוח עתידי, היא שואפת לבנות מספר אזורי זמינות ומרכזי נתונים חדשים בשנת 2022.Blocktopia

Bloktopia היא פלטפורמת Metaverse המורכבת מגורד שחקים וירטואלי בעל 21 רמות. Bloktopians, משתמשי החברה, עשויים לא רק להחזיק בביטקוין אלא גם לגשת למידע ולתכנים של מטבעות קריפטוגרפיים בתוך יקום מאוחד. Bloktopia, כמו פלטפורמות אחרות של Metaverse, מאפשרת הכנסה באמצעות פרסומות של מציאות מדומה, משחקים ובעלות על נדל"ן, כמו גם אסימון מטבעות קריפטוגרפיים משלה, BLOK.


Blokpad, אזור הרשתות של החברה, משמש כנקודת השקה למשתמשים ומשקיעים חדשים של Metaverse, ומאפשר להם לרכוש קרקעות, לבדוק מידע על חוזי Blok, לקנות מטבעות קריפטוגרפיים, לדבר עם משתמשים אחרים ולקרוא חדשות. כדי להקל על מציאת פרויקטים חדשים בפלטפורמת Metaverse זו, Blokpad מציג אותם.


מטא פלטפורמות

בשנה שעברה שינתה פייסבוק את שמה ל-Meta והכריזה על תוכניות לבנות פלטפורמת Metaverse המבוססת על מוצרי Oculus הקיימים שלה. מלבד תוכניות המדיה החברתית שלו כמו מסנג'ר, אינסטגרם, פייסבוק ו-WhatsApp, העסק השקיע הרבה זמן וכסף בפיתוח סביבת VR משולבת לעבודה, משחק ופעילויות חברתיות.


לפי ועידת הרווחים של Meta לרבעון הרביעי, Metaverse יעלה בסביבות 10 מיליארד דולר בשנת 2021. בניגוד למערכות האחרות ברשימה זו, Meta עדיין לא הוציאה Metaverse מתפקדת במלואה, הפונה לצרכן. Horizon Worlds לייצור תוכן ופלטפורמת הנוכחות שלו לפיתוח חוויות סוחפות טבעיות הן שניים מהמרכיבים העיקריים שהיא פרסמה עד כה. ל- Meta תהיה שנה מרכזית ב-2022, כאשר ההשקעות המוקדמות שלה יבשילו. Microsoft Mesh, Ali Metaverse מאת Alibaba, NVIDIA Omniverse ו-Stageverse הן כמה מערכות Metaverse אחרות שכדאי לשים עליהן עין.האם אתה אוהב את החדשות שלנו? תן לנו דירוג 5 כוכבים וסקור ב-Google כדי להראות את תמיכתך באתר.


מאמר של עמית קיסר:

google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.