1 דקות קריאה
19 Mar
19Mar

כאשר מציאות רבודה מבשילה במלואה, שמה שכבות דיגיטליות על העולם הפיזי דרך משקפיים שקופות, היא תשתלב עמוק יותר במרקם חייך מכל טכנולוגיה קודמת. מכשירי AR ימשיכו לנסות למצוא דרכים חדשות וטובות יותר לשרת אותך.

פייסבוק כבר עשתה צעדים ב-VR עם Oculus Quest 2, והיא הולכת למציאות רבודה עכשיו. בתדרוך מקוון של "הדרך אל משקפי AR" לתקשורת העולמית, מעבדות המציאות של פייסבוק (FBRL) הציגו כמה טכנולוגיות AR מהדור הבא בנושא החדשני. הוא גם מבקש מהציבור לקחת חלק בשיחה על פרטיות ואתיקה עם המכשיר הקרוב הזה בשנים הקרובות.ממשקים יד-עצביים
נכון לעכשיו, האינטראקציות שלנו עם מכשירים דיגיטליים גסות, מה שמגביל את הצמיחה שלנו. שינויים מהפכניים בממשקי אדם-למכונה (HMI) אינם מתרחשים כל יום, למרות שהיום ראינו שלושה תנועות כאלה קדימה עם מחשבים: ממשקי משתמש גרפיים (GUI), שולחנות עבודה ומסכי מגע.

בנוסף, לא תרצו להחזיק שלט כל היום רק כדי להשתמש במשקפיים החכמים שלכם. הרעיון הזה של מעקב יד מבוסס מצלמה תמיד יהיה מסורבל ועבור AR להמריא, כקפיצה העצומה הבאה, ומשקפות Quest חייבות לפעול במהירות המחשבה כדי לעשות זאת בצורה חלקה ויעילה לחלוטין.

כדי להגיע לזה, צוות FRL פיתח שלט מותקן ברמה הבאה, שנשאר בלתי נראה. דחפים עצביים אפילו לא צריכים להיות חזקים מספיק כדי להזיז אותם כדי שהצמיד ייתן להם ציות.פעילות אלקטרומיוגרפית
למה זה? רירדון מסביר, "זה מיקום פשוט למקם את המכשירים האלה", "זה המקום שבו כל היכולות האנושיות שלך מאוחסנות, וזה האופן שבו אתה מבצע משימות הסתגלות בעולם האמיתי. אנחנו מקדישים יותר נוירונים במוח שלך לשליטה בפרק היד וביד שלך מאשר כל חלק אחר בגוף שלך... יש לך מאגר עצום של מיומנויות מוטוריות לא מנוצלות שאתה כמעט ולא משתמש בהן בעת אינטראקציה עם מכונות היום."

לפי ריארדון, בממשקי אדם-מכונה של היום יש הרבה שלבים מיותרים שיכולים לבטל. פעולה מתחילה במחשבה בקליפת המוח המוטורית, נעה במורד הנוירונים המוטוריים של הזרועות כדחף חשמלי, ואז הופכת לכיווץ שריר שמניע יד או אצבע כדי להפעיל עכבר או מקלדת. צוות FRL יכול ליירט את הדחף הזה בשורש כף היד, ולהסיר את המתווך.

"עשינו כאן צעד גדול קדימה", אומר רירדון. "זו הסיבה שאנחנו מאמינים שלטכנולוגיה הזו יש עתיד מזהיר. אנחנו יכולים למעשה לפתור את האותות האלה עד לנוירונים בודדים ולאפסים והאלה שהם שולחים. כתוצאה מכך, יש לנו הזדמנות אדירה לתת לך שליטה בדרכים שאתה מעולם לא היה בעבר."


הממשק הנוירו-מוטורי, שהוא כרגע רק אב טיפוס של מעבדה שנראה כמו שעון גדול ומגושם על צמיד, יכול לקרוא פעילות עצבית עד סטיות ברמת מילימטר בתנועת אצבע אחת. "הלוואי שיכולתי להראות לך," אומר רירדון, "כי יכולת לנסות הכל." המערכת דורשת מכל משתמש ללמד את המכשיר קבוצה של פקודות לפני שהוא יכול לפתח מיפוי חכם משלו של האופן שבו העצבים הספציפיים שלך מבצעים משימה.

הדגמה של EMG Interaction
צוות FRL כבר השתמש בממשק הנוירו-מוטורי כשלט משחק, ותיאר אותו כ"ג'ויסטיק שישה ממדי המובנה בגוף שלך." יש לו כבר חביון של 50 מילישניות, שזה מהיר מספיק למשחקים, ואפילו בחור שמעולם לא היה לו יד שמאל מפותחת לגמרי יכול היה לעלות במהירות תוך דקות ולהשתמש בשלט בקלות כמו כל אחד אחר.

לדברי הצוות, אינטראקציות יתחילו בצביטות אצבעות פשוטות ובתנועות אגודל פשוטות עבור קליקים או תגובות מסוג כן/לא. זה יאפשר לך להתמודד עם הנחיות AR שנוצרו בהקשר מבלי להיות מוסחת משיחה; לדוגמה, אם חבר מזכיר לפגוש אותך במיקום ובזמן ספציפיים, המערכת עשויה להופיע חלון קופץ דיסקרטי ששואל אם אתה רוצה להוסיף אותו ליומן שלך, ותנועת אצבע פשוטה יכולה לומר כן או לא ולנקות את הפופ. למעלה מבלי שתצטרך להוציא את הידיים מהכיסים.

הדברים היו מתקדמים משם, עם היכולת לשלוט באובייקטי AR תלת מימדיים עם הידיים וכל סוג של בקרת מחוות עדינה שתוכל לדמיין. צוות FRL עבד גם על טכנולוגיית מקלדת ללא מקלדת, המאפשרת לך להקיש על כל משטח שטוח תוך חידוד האלגוריתמים החזויים שלך ככל שהוא לומד עליך יותר. "זה יהיה מהיר יותר מכל ממשק הקלדה מכני, והוא תמיד יהיה זמין כי אתה המקלדת", טוען צוות FRL.

הקלדת הדגמה מאת EMG
זה פותח את האפשרות של מערך מחשוב AR רב מסך מלא שתוכל להשתמש בו בכל מקום, ללא יותר מאשר משקפי ה-AR ושלטי שורש כף היד שלך. זה, ידידי, יהיה אפילו יותר דו"ח מיעוטים מאשר דו"ח מיעוטים עצמו - ואני אומר זאת מתוך מודעות מלאה להשלכות שעומדות בפני מצוות העורכים של אטלס החדש, שיש לה מדיניות ארוכת שנים של להטיח ווידג'ים ובוגי על כל סופר שמזכיר את דו"ח מיעוטים לאחר מבול של שימוש יתר בסוף שנות ה-2000.


הפטיקה היא סוג של הפטיקה מתקדמת.
אב הטיפוס האחרון, שהיה מובנה בחיישן נוירו מותקן בפרק כף היד כמו אלה שתוארו לעיל, משלב שישה "מפעילים למישוש", ככל הנראה דומים ליחידות משוב הכוח בשלט קונסולת משחקים, עם "מנגנון לחיצה חדש על פרק כף היד". לפי צוות FRL.

ה-TASBI

(ממשק צמיד מישוש וסחיטה) אולי לא נשמע מרגש כמו שלט חוטף עצבים, אבל משוב פיזי יהיה חלק חשוב ממערכות AR שמשתלבות בחייך תוך שהיא דורשת את תשומת הלב הקטנה ביותר.

"עם יכולות הרטט והסחיטה של TASBI, ניסינו טונות של אינטראקציות וירטואליות גם ב-VR וגם ב-AR", אמר מנהל מדעי המחקר של FRL, ניקולס קולונס. "דברים פשוטים כמו לחיצה, סיבוב ומשיכה של כפתורים, תחושת מרקמים והזזת אובייקטים וירטואליים בחלל נכנסים לקטגוריה הזו. ניסינו גם פעילויות חריגות יותר, כמו טיפוס על סולם וירי חץ וקשת. רצינו ראה אם משוב הרטט והלחיצה יכול לגרום לו להרגיש שאתה מקיים אינטראקציה עם האובייקטים הווירטואליים האלה , וחוויה קלה להבנה."


ממשק שמתאים את ההשלכות האתיות והפרטיות של בינה מלאכותית: לפני שמערכת מציאות מוגברת יכולה להיות חיונית באמת, עליה ללמוד ולהבין את ההתנהגות שלך - אולי אפילו טוב יותר ממך. הוא העריך כל הזמן את הסביבה והפעילויות שלך כדי להבין היכן אתה נמצא ומה אתה עושה. זה יצטרך להכיר אותך, להרכיב פרופיל של ההרגלים שלך שהוא יכול להשתמש בו כדי לחזות את הפעולות והרצונות שלך. זה יגרום למחסום נתונים רבים, וטכנולוגיית בינה מלאכותית ולמידה עמוקה יהיו קריטיות ליצירת עדכוני וידאו ולהבין מה קורה.

ברגע שיש לו מושג טוב מה אתה עשוי לרצות, הוא צריך להיכנס ולהציע לעזור בצורה מועילה ולא מעצבנת. זה מתייחס לזה כ-Adaptive Interface של FRL.

טניה ג'ונקר, מנהלת מדעי המחקר של FRL, מסבירה, "ל-AI הבסיסי יש הבנה מסוימת של מה לעשות בעתיד." "אולי אתה יוצא לריצה בחוץ, והמערכת צופה שתרצה להאזין לפלייליסט הריצה שלך על סמך ההתנהגות הקודמת שלך. לאחר מכן הוא שואל אותך אם אתה רוצה להפעיל רשימת השמעה פועלת על המסך: 'האם אתה רוצה להפעיל רשימת השמעה פועלת?' בעבודה, זה הממשק האדפטיבי. לאחר מכן, בעזרת תנועת מיקרו, תוכל לאשר או לשנות את ההצעה הזו. מכיוון שהממשק מציג משהו רלוונטי בהתבסס על ההיסטוריה והבחירות האישיות שלך, והוא מאפשר לך לעשות זאת עם תנועות קלט מינימליות, הלחיצה המושכלת נותנת לך את היכולת לבצע פעולות מאוד הקשריות אלה בצורה מאוד נמוכה".

מה הסיכוי שזה יעבוד? אם אתה מסתכל על מנורה חכמה, ייתכן שתוכל להדליק או לכבות אותה ולשנות את הצבע או הבהירות שלה. כאשר אתה מוציא חבילת מזון, הוראות הבישול עשויות להופיע בחלון קטן, עם חלונות קופצים המציעים להפעיל טיימר בדיוק ברגע שאתה מגיע לשלב קריטי. כאשר אתה נכנס לבית קפה מוכר, הוא עשוי לשאול אם אתה רוצה לבצע את ההזמנה הרגילה שלך. כאשר אתה נועל את נעלי הריצה שלך, זה עשוי לשאול אותך אם אתה רוצה להתחיל את רשימת ההשמעה שלך. אלו דברים שהיו יכולים להשיג בטווח הקצר והבינוני - השמיים הם הגבול לאחר מכן.

תפריטים כאלה יופיעו רק אם תבקשו אותם במפורש; FRL רוצה לוודא שזה רק מראה שאתה חושב שתרצה.
תפריטים כאלה יופיעו רק אם תבקשו אותם במפורש; FRL רוצה לוודא שזה רק מראה שאתה חושב שתרצה.
Facebook Reality Labs היא חטיבה של פייסבוק.
כל זה יהיה נחמד ונוח, אבל ברור שפרטיות ואתיקה יהיו דאגה מרכזית עבור אנשים - במיוחד כאשר חברה כמו פייסבוק מעורבת. מעטים האנשים בהיסטוריה שחייהם אי פעם נבדקו, קוטלגו ונותחו בצורה כה יסודית על ידי צד שלישי. ההזדמנויות לפרסום ממוקד יהיו בלתי מוגבלות, וכך גם ההזדמנויות של שחקנים עניים לנצל את מכרה הזהב הזה של מידע אישי.

עם זאת, הטכנולוגיה הזו בדרך. לפי צוות FRL, זה יהיה בעוד כמה שנים. עם זאת, הטכנולוגיה והניסיון שניהם מוכחים בתחום זה. הם עובדים, הם יהיו יוצאי דופן, ועכשיו זה רק עניין של להבין איך להפוך אותם למוצר מוכן לשוק המוני. אז למה FRL מודיע לנו על זה עכשיו? ובכן, זו יכולה להיות ההתקדמות המשמעותית ביותר באינטראקציה בין אדם למכונה מאז מסך המגע, ופייסבוק לא רוצה להיראות כמי שמקבלת החלטות כאלה בדלתיים סגורות.

שון קלר, מנהל המחקר של FRL, אמר, "אני רוצה להתייחס למה אנחנו חולקים את המחקר הזה." "היום, נרצה להתחיל בשיחה עם הציבור כיצד לפתח את הטכנולוגיות הללו בצורה אחראית. לא נוכל לצפות או לפתור את כל הבעיות האתיות שיתעוררו בגלל הטכנולוגיה הזו בעצמנו. מה אנחנו יכולים לעשות מוכר כאשר הטכנולוגיה התקדמה מעבר למה שאנשים מאמינים שאפשרי ולהבטיח שהמידע המשותף בחופשיות אנחנו רוצים להיות פתוחים לגבי העבודה שלנו כדי שאנשים יוכלו להביע את דאגותיהם לגבי הטכנולוגיה הזו.

CTO של FRL, מייק שרופפר, מדגיש שלא מדובר בקישור נוירה. "אי אפשר לקרוא מחשבות, חושים או משהו כזה כי אנחנו לא קרובים למוח." מכשירים אחרים, כמו פורטל פייסבוק, שיושב בבתים של אנשים ומשתמש במעקב בינה מלאכותית כדי להזיז מצלמה ולשמור אותך בפריים בזמן שיחת וידאו, נאלצו להתמודד עם כמה בעיות בעבר, הוא אומר. "המערכת הזו נבנתה מהיסוד לפעול באופן מקומי במכשיר, כך שנוכל לספק את התכונה תוך הגנה על הפרטיות של אנשים", הוא מסביר. אז זו אחת הדרכים שבהן אנחנו מנסים להשתמש ב-AI במכשיר כדי לשמור על נתונים מקומיים, שזו עוד צורה של הגנת מידע אז יש הרבה דברים כאלה שהצוות הזה בוחן."

איך אתה יכול לקחת חלק בדיון הזה? דרך אחת היא לעבור דרכנו. מלא את החסר למטה עם השאלות, החששות והרעיונות שלך. אנו נעקוב אחר צוות FRL בראיון בהקדם האפשרי.

בין אם אתה מאמין שאנחנו כבר חיים בעולם שלאחר הפרטיות שבו אנשים חולקים מידע על עצמם בחופשיות מטעמי נוחות, או שאתה מאמין שטכנולוגיה כמו זו היא צעד רחוק מדי אל הלא נודע הדיגיטלי, היא מגיעה, והיא תשנה את עוֹלָם. תראה את הסרטון למטה.


עמית קיסר כתב את המאמר:google.com, pub-8111887562940531, DIRECT, f08c47fec0942fa0
הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.